Sněhurka a lovec (2012)

Unylé, nijaké, nudné, herecky dost špatné. Možná kruté hodnocení, když efekty a prostředí (hrad, hory,..) jsou mnohdy dokonalé. Ale dá se říct, že se vlastně jedná o pouhý mix Johanky z Arku, Pána Prstenů, Avatara, Hunger Games, a dalších. Nicméně s daleko horšími výkony, kterým "vládne" Kristen Stewart. Ta jakoby sem vůbec nepatřila.

Tahle země není pro starý (2007)

Až do samotného závěru není, co vytknout. Až ten rychlý konec. Asi je to tedy přesně podle knihy, ale otevřený konec takovému filmu nesvědčí. Ano, ve skutečnosti to tak patrně dopadne...vrah na útěku, peníze kdovíkde a život jde dál....ale tady to chtělo (alespoň částečně) celý příběh zakončit.

Záblesk (1992)

Tenhle snímek měl asi všechno. Možná se některým nezdála atmosféra, která byla za války patrně ještě mnohem temnější, nicméně takovou nutně k úspěchu nepotřeboval. Co se týče výkonů, výrazně nad všemi vyčnívá Melanie Griffithová, pro kterou se stal patrně její životní rolí. Možná tomu napomáhá i doba, ve které se snímek odehrává, každopádně zde (a potřeba říct, že pouze zde!) působí nejpřitažlivějším dojmem, který se jí kdy podařilo vytvořit. Nakonec i český dabing povýšil její roli dokonce ještě o stupínek výš.

Leon (1994)

Po velmi dlouhé době přišla konečně řada i na Leona a nebylo to vůbec špatné. Těžko říct, zda souhlasit se zdejšími názory, že se jedná o nejlepší film Jeana Reno. Přeci jen "Drž hubu!", "Godzilla" či "Mission: Impossible" se mi s ním zapsali mnohem víc. Každopádně s debutující Natalií Portmanovou (která mi přišlo někdy trochu přehrávala, ale co čekat v 12 letech) tvoří opravdu sympatickou dvojici. Velkým překvapením pak pro mě byl Gary Oldman, který na to, jak málo měl prostoru, roli prožil naprosto dokonale.

Válka o planetu opic (2017)

Zmiňovat potřetí za sebou masky, myslím není snad ani třeba. Na druhou stranu to byla asi ta jediná světlá stránka toho celého. Lákáno bylo na "epickou bitvu, která určí, kdo je vůdčím druhem". Tak z bitvy zbyla pouze důležitá výměna pohledů Césara s plukovníkem! A pokud jsme se měli dozvědět, který že to bude ten "vůdčí druh", tak na to asi rejža prostě zapomněl. Zkrátka nuda, nuda, nuda. Jediné snad, co lze přičíst k dobru, je dovedení série do důstojného konce. Toť asi vše.

Dokonalá loupež (2018)

Poněkud chaoticky podaný příběh, který se velmi pomalu rozjíždí a teprve konec stojí opravdu za to. Tvůrci nám servírují jednu zbytečnost za druhou, jež celkově nehrají roli. Snaží se navodit drsnou atmosféru tvrďáckými monology, nicméně podání představitelů to většinou celkově shazuje. Konec je duchaplný, překvapivý a úsměvný (ve smyslu: "dost dobře to provedli"), ale je vykoupený hodinou a půl průměrného nezajímavého děje.

Vše je ztraceno (2013)

Od Redforda velký kus dobře odvedené práce, to bezdebat. Co se ale kompletního zhodnocení týče, žádná bomba to není. Ono není asi náhoda, že ve 100leté historii nebyl natočen podobný snímek, který čítal všehovšudy jednoho herce. A konečně i rozuzlení se zdá být celkem zvláštní a zbytečně náhlé a rychlé.

WikiLeaks (2013)

Poučný, avšak nikterak moc zajímavý snímek, ve kterém se sice seznámíme s internetovou stránkou, jež výrazně promluvila do veřejného dění, nicméně akčně se neděje vlastně vůbec nic. Herci nejsou průměrní, ale zdá se, že jim jejich role neumožňují více promluvit do atraktivnosti celkového dění. Příjemným překvapením je snad jen Alicia Vikander, i když i ta se jen čas od času mihne v záběru. Konečně zásadní otázkou ale zůstává, zda takovéto téma šlo vůbec natočit lépe.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Filozofický kousek, který vypráví příběh o černých kvádrech ve Vesmíru, jímž se přisuzuje mimozemský původ a účinky výrazně urychlující vývoj myšlení živých i neživých entit. Inu, chvála budiž tvůrcům za opravdu vyjímečný zážitek, co se týče kulis (pohyb na vesmírné lodi,..) či nejrůznějších efektů (běhání v gravitačním kole,..). Tím bych ale skončil a dovolil bych si podivit se nad vysokým hodnocením tohoto snímku. Unylost a nudnost čišela snad z každého momentu, který zde byl. Snad jediným vzrušením, které alespoň lehce zacloumá s pozorností diváka, je vypínání robotického HALa. Několika minutové pozorování tmy či míhání barevných efektů všeho druhu. Písně, které jakoby jen zněly, ale vlastně s dějem nic společného neměly. Konec pak patří k těm, který zapomenete už když se na něj díváte. Když jsem si po shlédnutí přečetl obsah, co mi měl vlastně snímek říci, logiku to dávalo. Jenomže sledovat přes dvě hodiny tuhle vleklou dějovou linku, to je úkol opravdu nadlidský (jestli ne dokonce mimozemský!).

Nesvatbovi (2005)

Od začátku strhující jízda, jíž řídí především Vince Vaughn s Isla Fisherovou, kteří jsou úžasný! Nicméně konec se mi zdál už poněkud trapný. Ale budiž, komedie jak má být.