Mafiáni (1990)

Velké očekávání, které nebylo tak docela vyslyšeno. Mafiáni nejsou špatný snímek, nicméně mnoho věcí mi v něm vadilo. O kladech se není třeba vůbec bavit, těch se tu nachází hodně. Bohužel kýžené napětí se nezdařilo vytáhnout na zaslouženou příčku. Každopádně nejvyšší problém byl v mých očích Ray Liotta, kterému jsem teda nevěřil téměř vůbec nic. Od jeho rádoby vážného pohledu, který spíš vypadal jako vyděšený pohled srny, až po afektovaný smích.. ten byl umělý až hrůza. Jediné, čím lehce připomínal mafiána, byly snad jen oči připomínající však "zabijáka" z filmu "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí". Nadruhou stranu ostatní mafiáni a ležérnost jejich vraždění působili opravdu věrohodně. A Robert De Niro?..úžasný!!

Královna Viktorie (2009)

Není to sice podle pravdy, ale tak pohodový snímek snad ani nemusí. Počátek možná trochu rozpačitý, ale potom jedna velká pohádka, která plyne neskutečně rychle.

Cesta času (2016)

Celý dokument se zdá být rozkouskovaný na "milion" dílků a na divákovi je, udělat si obrázek. Popravdě, vytvořeno bylo mnoho takových a v porovnání s nimi se tento pokus nezdá být úplně vydařený. Ovšem nelze kritizovat kompletně. Třeba záběry a animace vytvořily opravdu intenzivní zážitek. K skvělým záběrům, které se jentak nevidí, patří například podmořská sopka, pád meteoru či medúzí kreace. Na druhou stranu, bez nich by dnes už snad ani nešlo uvažovat o kvalitním dokumentu. Zároveň některé animace (terapsidní dinosauři,..) zdařilé nebyly, ale to teď zmiňuju jen vyjímky. Bohužel to, co snímek rozhodně sráží, je unylá hudba (chce se vám fááákt moc spát), čtené komentáře (které jsou někdy tak hluboké, že v nich snad ani autor nemůže vidět smysl) a již zmiňovaná necelistvost. Musíte být zkrátka hodně ve střehu a zároveň mít značnou fantazii, aby vám vše dávalo smysl a spojilo se. Trochu mě tedy výsledek mrzí. Myšlenka byla totiž určitě lepší.

Zůstaň se mnou (2014)

Z počátku až příšerně sladké, ale ten příběh.. ten prostě strhne!

Legenda 17 (2013)

Chcete-li se podívat na částečnou kopii snímku, pusťte si Hokejový zázrak. Nakonec shledáte, že je jedno, zda jste v Rusku nebo Americe, osudy se proplétají stejně a obrovský tlak trvá. Pár nepřehlédnutelných rozdílů však přeci jen najdete. Tak třeba Kanaďany zde můžem přirovnat k neandrtálcům, a to nejen chováním, nýbrž také zjevem. A právě druhé zmíněné je dost absurdní a nenechává mě na pochybách, jak moc tvůrci chtěli (potřebovali?) vyzdvihnout své "soudruhy". Dost úsměvné, myslím. Každopádně vtipně, lehce natočený snímek, který z počátku působí chaoticky, seznamující nás s dobou minulou ať již sportovně, ale také politicky. Nezbývá než soucítit s tehdejšími ruskými bohatýry a vzdát jim řádný hold.

Cesta naděje (2014)

Těžký příběh, který se tu odvíjí, zaujme, nicméně ne že by vás tak docela pohltil. Co však snímek táhne vzhůru jsou prostory natáčení a hudba. Zároveň i Russell Crowe, jenž zde hraje takovou svou klasiku, kdy emocemi sice neprýští, ale jediným pohledem říká vše. Bohužel scénář vše dost kazí svou jednoduchostí, respektive očekával bych více variant děje. Takhle jsme totiž svědky (s nadsázkou) poměrně snadné cesty za štěstím.

Převozník (1970)

Začátek nadějný, nicméně postupně klesá tempo, náboj a děj se vleče. Převážná část snímku tak spočívá jen v pohledech přes řeku a dlouhých debatách o jejím překonaní. Nakonec ani bezduchá aférka Cleefa a Hartleyové nikterak nepoutá. Zkrátka takové nudnější, ale westernové.

Fantazie (1940)

Důležité je, nenechat se odradit počátečními minutami, které popravdě nejsou nic moc. Postupně se ale ke slovu dostává poctivá příběhová animace a to je teprve koncert. Vznik života, Čarodějův učeň,.. Paráda!!!

Králova zahradnice (2014)

Musím uznat, že půvab a prostředí tehdejší doby se zdařilo vytvořit perfektně. Co ale notně zaostává je náplň filmu. Chápu, že točit neustále něco velkolepého omrzí a menší příběhy se mohou zdát někdy důležitější a zajímavější než ty proslulé. Nadruhou stranu se příběh Královy zahradnice zdá být fádní a nevýrazný až přespříliš. Možná i obsazení trochu hraje svou roli, nicméně perfektní Kate Winslet, Alan Rickman a mnoho dalších rozhodně nelze nikterak hanět. Ovšem Matthias Schoenaerts, ten (ač dobře maskován a "kostýmován") mi v roli nesedí absolutně. Poslední zmínka pak míří k českému dabingu, který je příšerný, obzvláště co se týče Zahradnice! Doufejme, že jsem byl naposled donucen k titulkům.

Záskok (1994)

Snímek na způsob "Záměny", ale znatelně tu chybí humor Eddie Murphyho. Náznaky jsou, ale působí spíše nuceně a postrádají tak kýžený efekt. Nicméně i přes tuto nesnáz, kvalitní obsazení a zkušené herecké výkony dávají příležitost nadstandardní podívané.