Apartmá v hotelu Plaza (1971)

První a poslední příběh Walterovi Matthau přímo sedí na tělo. Zároveň ale nutno dodat, že Maureen Stapletonová i Lee Grantová mu přinejmenším zdatně sekundují.

Panenská královna (2005) (TV film)

Jedno z těch nejuvěřitelnějších zpracování anglických dějin a vyobrazení královny Alžběty I., které přímo láká k bližšímu nahlédnutí do historie této země. Navíc i to prostředí mají Britové zpracované k dokonalosti.

Goldfinger (1964)

Docela se podivuji nad tím, jak mohla být po pár minutách "stažena" z placu Shirley Eatonová. Rozumím, že Blackmanová hrála záporačku, nicméně tolik prostoru bych ji tedy nedal. Naštěstí vše zachraňuje ještě Tania Mallet.

Čarovný les (2014)

Mnohé zdejší reakce již předem napovídaly, že očekávání budoucích diváků by neměla býti veliká, leč nevěřil jsem a s nadšením se vrhl do sledování. Prostředí, obsazení, výkony .. to nelze vůbec vytýkat, ba naopak by bylo dost těžké někoho vyzdvihnout. S čím se ale snímek hlavně potýkal byly ne úplně zdařilé texty (ikdyž nejsem textař, moc mě neoslovily) a pak celková, obrovská, délka. Kdyby se skončilo po klasickém "..a žili šťastně až do smrti.", bohatě by to stačilo. Veškerý následující děj, byť rozumím, že hlavní poselství se objevilo právě zde, byl jaksi navíc. Zároveň se od té chvíle "čarovný les" změnil v chaos, kde všechno bylo všude, každý byl vším, jen ne právě tím, co byl před chvílí. Zkrátka nepřehlednost a vleklost konce zkazily dojem celého snímku. A můžeme vyzdvihovat důmyslné originální spojení pohádek dohromady, jak chceme, konec prostě zklame. Závěrem snad ještě poznámka k jednomu z komentářů .. Američani umějí točit muzikály! (viz.My Fair Lady,..), jen tento se jim zrovinka ne úplně povedl. Příště bude určitě líp.

Legenda o drakovi (2015)

Velká škoda, že tvůrci nevydrželi v počátečním rytmu, jelikož tak výborně vykreslené prostředí, původ legendy a průběh "svateb", dával snímku velký potenciál. Kontrast jednotlivých barev (sníh vs. červené jeřabiny,..) neměl chybu! Bohužel, pak se záhy sklouzlo k teenagerovskému ději, což posunulo (nebo spíše srazilo) celý snímek do zcela jiných kategorií. Opravdu velká škoda.

Zakletá Ella (2004)

Sympatické, ale někdy hodně divné. Tentokrát nešlo o obsazení či výkony, ale zkrátka celý koncept byl od začátku daný a dokonce bych i odhadl, že tvůrci byli se svým dílem moc spokojení. Nicméně snímek není pro každého, snaží se o originální pojetí a buď se libí nebo ne. Nutno dodat, že v roli září Anne Hathawayová, která zde má sice nejvíce prostoru, jenž však využívá beze zbytku. Právě ona zachraňuje někdy zbytečně mdlý děj a ve výsledku udává ráz hodnocení.

Bright (2017)

Hodnocení čistě za nápad a pokus o něco neobvyklého. Jinak si ale osobně moderní život s orky a elfy, vílami a dalšími stvořeními vůbec nedokážu představit. A když k tomu ještě přidám jejich zabíjení... Mám opravdu smíšené pocity.

Ben Hur (2016)

Veškerá nevraživost a kritika snímku mě od začátku celkem překvapila, a když jsem po první půl hodině na vlastní oči shledal, že zpracování, herci, postavy jsou moc dobře vyvedené, ještě více mi to nešlo na rozum. Možná ne dokonalý snímek, ale atmosféra tu je zhotovena myslím zdařile. Rozumím, že klasika z roku 1959 je pro mnohé nepřekonatelná, nicméně akčnost a poutavost tohoto výtvoru se pohybuje na úplně jiné úrovni a každopádně se mi nechce věřit, že by byl obecně tak špatný!!! Bohužel mě samotného zklamalo posledních 5(?)minut, ve kterých byl (pravděpodobně) velmi urychlen celkový závěr a tím se lehce vytratilo dokreslení celého příběhu. Navíc i píseň v závěru zbytečně moc podtrhla národnost tvůrců. Poslední, a taktéž citelné zklamání přišlo, když jsem naznal, že neexistuje v historii žádná konkrétní souvislost (byť sebemenší), která by spojovala hlavní postavy s realitou. Opět bohužel. Každopádně, i přes toto trio negativ a navzdory zdejšímu hodnocení, shledávám snímek jako velmi zdařilý!

Shrek Třetí (2007)

Velká nuda, kterou na chvilku rozčísly tak maximálně princezny. Docela se obávám posledního dílu.