Muž bez tváře (1993)

A pak že Mel umí jenom řežby. V tomhle filmu, alespoň co se pamatuju, nevyteče snad ani kapka krve. Jediný důvod, proč jsem tomuhle kousku nedal 5* ale 4* je, že téma dvou lidí na okraji společnosti, kteří něčím obohatí jeden druhého, je ve filmu celkem časté. Jinak tomu filmu ale nemám co vytknout, scénář je fajn, Mel i ten kluk hrají uvěřitelně a Mel jako režisér nehraje nijak přehnaně na city.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

YEEEEAH! Jak se Slyovi povedl Rocky, tak se mu povedl i Rambo. Film je maximálně jednoduchý, drsný a přímočarý, kamera, střih a hudba vynikající, dialogy tradičně "rambovské" (až na dvě tři rychlé filozofické úvahy typu "When you´re pushed, killing is as aesy as breathing." a "Live for nothing or die for something!). Nepřátelé jsou tentokrát mimořádné svině a masakrují nevinné lidi opravdu vynalézavě. Rambo má v otázkách fyzické likvidace také celkem bujnou fantazii. Druhá věc, která mě potěšila, je naprosto nekompromisní brutalita (běh minovým polem, Rambo trhající ohryzky, ...je toho hodně...). Cekové zhodnocení: parádní masakr a skvělé rozloučení s legendou.

Mimic (1997)

Mimic není úplně špatný film, jen je velký rozdíl mezi poměrně slabým obsahem a docela povedenou formou. Rozmnožená přerostlá hmyzí havěť není úplně neotřelý námět, scénář je děravý a herci poněkud toporní. Scény z podzemí jsou ovšem strašidelné, brouci hnusní (zvlášť když se zrovna vydávají za lidi) a třeba scéna s tím malým klučinou, který chodí podzemím a ťukáním o koleje napodobuje zvuky švábů, je skutečně skvostná.

Večerka (1981)

Docela povedený kousek o vzpouře kluků z vojenské akademie Asi nejzajímavější na tomhle filmu je obsazení tehdy hodně hodně mladých budoucích hollywoodských hvězd.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Jenom na máloco jsem se tolik těšil, jako na Futuramu v celovečerní délce a máloco mě tolik zklamalo. Nechci být zlý, fórů je tam celkově zhruba tolik, kolik v jednom normálním seriálovém díle. Jenže je to roztahané do 3,5x delšího formátu, takže bohužel to dopadlo asi tak, že na jedno zasmání připadlo tak pět minut nudy. A přitom začátek byl tolik slibný..... Nezbývá mi než věřit, že další díly budou lepší.

Hotýlek v srdci Evropy (1993) odpad!

Jediný přínos tohohle filmu je, podobně jako u spousty dalších filmů raných 90. let, že docela hezky zobrazuje dobu a její hodnoty.

Zlo mezi námi (2003)

Výborný, jednoduše vystavěný příběh ze Švédska 50. (?) let. Internátní škola, kde se nevyplácí měnit zažitá pravidla, je uvěřitelná, až to bolí. Neustálá nespravedlnost a krutost, které je Erik vystavován doma i ve škole, ve mně vyvolávala docela intenzivní nepříjemné pocity. A celou dobu jsem doufal, že v sobě nakonec probudí rváče, jímž kdysi byl, a dá svým mučitelům ochutnat jejich vlastní medicínu..... Nevím, jestli to byl režisérův záměr, ale já jsem si z filmu odnesl nejvíc myšlenku pomsty, která stojí vysoko nad spravedlností. "Než tady skončíme, tobě zlomím nos a tobě levou ruku v předloktí."

Občan Havel (2007)

Vaška je prostě nemožné nemít po shlédnutí tohohle dokumentu rád (i když já ho měl rád i předtím).... Ta kombinace intelektu a hlubokých úvah spojená s místy až komickou neschopností se o sebe postarat je fakt úžasná. Každopádně ten film jen dokazuje, co jsem si vždycky myslel, a sice, že V.H. je dobrý člověk. Scény s Klausem, Zemanem, Clintonem a poněkud hyppiesáckou suitou poradců jsou navíc mimořádně funny. Trochu mě jenom mrzí, že se dokument víc nevěnoval Havlovu nejvýraznějšímu zásahu do politického dění (97, 98 úřednická vláda). Určitě musím tenhle film doporučit svému tátovi, ten má Havla ještě mnohem radši než já.

Californication (2007) (seriál)

Spisovatel Hank Moody má sice na jedné straně tvůrčí krizi a rozpadlý vztah (ex-partnerka si má brát blba Boba. nebo Billa?), na druhé ale taky docela pěkné porsche bez pravého blinkru a spoustu krasavic na jednu noc. Síla tohohle seriálu je, že pod poměrně jednoduchou zápletkou se skrývá docela smutný příběh chlapíka, který se hrabe ze životní fáze plné s....k, což ale maskuje totálně machoidním životním stylem. Jo, a a pak taky spousta neuvěřitelně drsného humoru (fakt spousta spousta). Zatím jsem viděl jen dva díly, ale už když ke konci toho druhého zkouřený Hank v domě své ex-partnerky nejdřív urazí a následně se vyspí s její scientologickou kamarádku a zároveň stihne poblít Billův nový obraz, věděl jsem, že je tohle seriál přesně pro mne. Aktualizace: Po shlédnutí dalších tří dílů už mi ta série sexu, konverzací o sexu a pokusů o návrat k bývalce přijde malinko stereotypní. Ale i tak je to pořád docela sranda.

Cesta draka (1972)

Film jsem (až na kultovní scénu s chlupatým Chuckem) neviděl, takže nebudu hodnotit. Spíše bych si dovolil takovou perličku - čínské občanské jméno Bruce Lee je Li Xiao Long, čili Li (příjmení, znamená to Švestka) malý drak (dráček).