Vánoční příběh (1983)

Tento film sa pocas vianocnych sviatkov objavil aj na poslednych miestach v topke na IMDb a kedze sa zhodou okolnosti objavil aj na Markize, tak som si ho nahral a pozrel az teraz. Film na mna posobil prilis detsky, takze ma teraz uz nebavil tak, ako by ma bavil v detstve, keby som mal 10 rokov. Je ale zvlastne, ze na na film, ktory je z roku 1983 som nikdy nemal v televizii stastie, inac by som dal z nostalgii urcite minimalne 4*, dnes je to teda za 3*. ________ Peter Billingsley - (Ralphie) +++ Melinda Dillon - (Matka) +++ Scott Schwartz - (Flick) +++ Ian Petrella - (Randy) +++ Tedde Moore - (Pani Shieldsová) +++ R.D. Robb - (Schwartz) +++ Zack Ward - (Scut Farkus) +++ Jeff Gillen - (Santa Claus) +++ Produkcia: Bob Clark +++

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Ja som skor ocakaval nejaku priemernu komediu, ale nasmial som sa viac, nez som cakal, za co vdacim predovsetkym nesikovnemu Simonovi Peggovi, s ktorym som len pred par dnami videl sci-fi komediu PAUL (2011) a ktoreho ako komika zacinam mat kazdym filmom stale radsej. Scena s Chihuahou, alebo s opitou Kirsten Dunst nemali chybu, ale komickych situacii tam bolo omnoho viac, na ktorich som sa s chutou zasmial. Jeff Bridges bol ako vzdy super a Megan Fox bola opät velmi krasna, pricom svoju krasu este pred uspechom v Transformeroch mohla predviest uz v tomto filme. Proste pre mna jedna mila nadpriemerna komedia, ktoru by som si v buducnosti este rad niekedy zopakoval. ________ Simon Pegg - (Sidney Young) +++ Kirsten Dunst - (Alison Olsen) +++ Jeff Bridges - (Clayton Harding) +++ Megan Fox - (Sophie Maes) +++ Gillian Anderson - (Eleanor Johnson) +++ Danny Huston - (Lawrence Maddox) +++ Max Minghella - (Vincent Lepak) +++ Miriam Margolyes - (Mrs. Kowalski) +++

Střihoruký Edward (1990)

Jeden z mojich najoblubenejsich filmov od Tima Burtona, ktoremu velmi malicko chybalo k plnemu hodnoteniu. Film ma uzasnu vypravu s farebnymi domcekmi ako aj krasnu hudbu Dannyho Elfmana. Pribeh je najprv vesely, ale neskor kvoli zlej ludskej zlomyselnosti a hluposti sa zmeni v neskutocnu dramu a najsympatickejsie postavy mi tu zostavaju iba Edward a Kim. Uz len zasnezene uvodne 20th Century Fox vytvara atmosferu Vianoc alebo zimy, pricom prave na to obdobie je podla mna tento krasny film ako stvoreny. ________ Johnny Depp - (Edward) +++ Winona Ryder - (Kim) +++ Dianne Wiest - (Peg) +++ Anthony Michael Hall - (Jim) +++ Kathy Baker - (Joyce) +++ Robert Oliveri - (Kevin) +++ Conchata Ferrell - (Helen) +++ Caroline Aaron - (Marge) +++ Vincent Price - (Inventor) +++ Alan Arkin - (Bill) +++ Produkcia: Tim Burton +++

Zakletý v čase (2009)

Velmi zaujimavy sci-fi film, aj ked romantika je tu na hlavnom mieste, ale to nic nemeni na tom, ze ma film krasne vtiahol do deja. Rachel McAdams je krasna a spolu s Ericom Banom ta laska proste fungovala a prial som im, aby boli stastni, takze akekolvek neprijemne prekvapenia som s nimi prezival. Premyslal som kazdu chvilu, ci je to ten starsi alebo mladsi Eric Bana, z ktoreho roku prisiel a do ktoreho sa zase dostal, zaujimava bola aj svadba, ci zmizne alebo nezmizne pred ocami navstevnikov, kedze zmiznutie nevedel ovplyvnit. Jednoducho toto su filmy, ktore ma velmi bavia a prekvapil ma aj Brad Pitt, ktory je podpisany pod produkciou filmu. Priznam sa, ze dlho som premyslal, ci dat 3 alebo 4*, ale nakoniec som sa rozhodol pre tu 4*. Nemecky reziser Robert Schwentke natocil aj thriller s Jodie Foster TAJOMNY LET (2005) o unose dcery v lietadle alebo aj akcnu komediu RED (2010) o byvalych agentoch CIA s Brucom Willisom, s Helen Mirren alebo s Morganom Freemanom. ________ Eric Bana - (Henry DeTamble) +++ Rachel McAdams - (Clare Abshire) +++ Michelle Nolden - (Annette DeTamble) +++ Arliss Howard - (Richard DeTamble) +++ Brooklynn Proulx - (Clare ako 6 a 8 rocná) +++ Stephen Tobolowsky - (Dr. David Kendrick) +++ Produkcia: Brad Pitt +++

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Uz len prvy pohlad na dvoch blaznivych chlapikov, ktory sa prvykrat v zivote ocitli vo vysnivanej Kalifornii ma hned rozosmial. A to nielen vdaka traileru, ktory ma na tuto komediu navnadil ist do kina, ale aj Simon Pegg, ktory je podla mna skvely komik a ktoreho som spoznal uz v hororovej komedii SUMRAK MRTVYCH (2004) a neskor aj v ciernej komedii s anglickym humorom JEDNOTKA PRILIS RYCHLEHO NASADENIA (2007). Neskor prisiel na rad mimozemstan Paul a ten este celu situaciu priostril tym jeho neuveritelnym ludskym, ale humornym spravanim. Potesila ma aj kratka pritomnost Sigourney Weaver - ona si asi s tymi mimozemstanmi "votrelcami" neda pokoj :-) Skratka nenarocna sci-fi komedia, od ktorej netreba nic velke cakat, ale mne sa pacila. Mimochodom je tu spomenutych vela sci-fi filmov a serialov a dokonca aj Cameronov TITANIC (1997). Na tom som sa nasmial, ako nazval Paul Simona Pegga menom Jack vo chvili, ked Simon Pegg maloval mimozemstana leziaceho na gauci :-) Jack bolo DiCapriove meno v Titanicu. ________ Simon Pegg - (Graeme Willy) +++ Nick Frost - (Clive Gollings) +++ Seth Rogen - (Paulov hlas) +++ Kristen Wiig - (Ruth Buggs) +++ Sigourney Weaver - (Big Guy) +++ Jason Bateman - (Agent Zoil) +++ Bill Hader - (Haggard) +++ Blythe Danner - (Tara Walton) +++ Jeremy Owen - (Sword Vendor) +++ Jeffrey Tambor - (Adam Shadowchild) +++ Produkcia: Eric Fellner +++

Rychle a zběsile 5 (2011)

Takze ak by som zhrnul celu seriu, najviac sa mi pacila jednotka a tato pätka. Dvojka bola sice este super, ale bez Diesela to nebolo ono a o trojke v Tokyu ani nehovorim, kde uz nehral nikto znamy, akurat na konci sa na par sekund objavil Vin Diesel. Ale paradoxne prave reziser Justin Lin, ktory skoro tuto seriu pochoval, ju dostal zase na vyslnie vdaka stvorke, kde opät vratil Diesela s Walkerom a v pätke k nim pridal este aj agenta FBI Dwayna Johnsona, ktory im poriadne strpcoval uz tak ci tak nebezpecnu pracu a pre mna, ako fanusika akcnych filmov bol zazitok divat sa na 2 akcne hviezdy dnesnej doby. Je pravda, ze autobus, ktory havaroval na zaciatku filmu, by sa z neho asi nikto zivy nedostal, ale tak je to len film a samozrejme ho neberiem vazne alebo aj rozhodnutie Dwayna Johnsona pred koncom filmu. Ale zaverecna nahanacka á la Michael Bay film vysplhalo u mna hodnotenie na jednoznacnych 100%, pretoze toto su filmy, ake zboznujem. ________ Vin Diesel - (Dominic Toretto) +++ Paul Walker - (Brian O'Conner) +++ Jordana Brewster - (Mia) +++ Tyrese Gibson - (Roman) +++ Ludacris - (Tej) +++ Matt Schulze - (Vince) +++ Dwayne Johnson - (Agent FBI Hobbs) +++ Joaquim de Almeida - (Reyes) +++ Produkcia: Vin Diesel +++

Já a Orson Welles (2008)

BAFTA Awards - 1 nominacia: Herec vo vedl. ulohe Christian McKay