Žába k zulíbání (2002)

Naprostá emerikánská romantická klasika se všemi prvky. Střelená komedie, končící naprosto infantilně překvapila v celém průběhu jenom několika povedenými gagy, což na 104 minutovou stopáž je žalostně málo. Nejvíc oči drásající jsou přehnaná klišé, kdy se všichni iniciativně zapojí do pomoci své kamarádky, včetně lidí, jenž ji nesnáší. Hvězdičku dávám Rob Schneiderovi za solidní break dance a jeho odvahu zahrát si tuto roli včetně těchto gagů

La cara oculta (2011)

Na pomezí 4 a 5* hvězdiček se pohybuje tento film se širším žánrovým spektrem. V první polovině filmu se jeví nastíněná dějová linka jako klasická romanťárna ve stylu upířích deníků. Naštěstí ve druhé polovině filmu scénáristé odmění diváky velice nečekaným spádem, který místy připomíná psychologické drama. Budiž k dobru filmu to, že se španělští scénaristé toho vůbec nebojí a dovolí si do filmu vložit to, co by už Hollywoodská produkce dávno označila R ratingem. To se podobným způsobem kladně projeví i u množství přidaného dramatu ke konci filmu, který by již oka běžného filmového diváka přivedlo na pokraj duševního zhroucení. Celkově si tedy film zaslouží pochválit za velice dobře zvládnutý scénář doplňený velmi kvalitním zvukovým podtextem, který podtrhuje ony kritické momenty filmu. Neokoukané tváře hlavních postav přidávají k tomuto veledílu již pomyslnou třešničku na dortu. A tak se může divácká obec těšit na velice vydařený thriller z, pro nás, ne příliš známých vod. Uvidíme, jestli si časem, až se film uleží nerozmyslím tu 5*

Přátelé (1994) (seriál)

Tenhle seriál nemohl člověka minout, ale nikdy jsem mu pořádně nevěnoval pozornost. Dneska po shlédnutí první sére, kdy se člověk ani jednou nezasmál jsem si řekl, že je tady něco špatně. Herecké výkony a sympatičnost hlavních herců by ušla, ale tyhle laciné skeče, mi přijde, že v dnešní době zkrátka už tolik nepobaví. Možná hodnotím až příliš kriticky, protože jsem nesledoval seriál v době uvedení, ale dneska ty scény zkrátka nepobaví. 2 hvězdičky za Lisa Kudrow, která by si zasloužila i větší prostor a jednu za nadčasové pojetí sitcomu. rev2. v rámci léčebného procesu jsem dal šanci druhé a třetí sérii a musím seriálu přiznat vlezlou sympatičnost seriálu, za kterou přidávám ještě 1, poslední *

Prasátko Peppa (2004) (seriál)

Shlédnuto se synovcem v rámci nutného zla. Tak debilní scénář a komentáře jsem už dlouho neviděl. Chápu, že u dětských myslí to může vyvolat úspěch. U starších diváků je to spíše utrpení. * za to neagresivnost a poměrný pacifismus.

96 hodin (2008)

Proč opět tak skvělý film musel narazit na absolutní klišé. Tři čtvrtě filmu parádně utíkají, výběr hlavních postav takřka dokonalý, všechny části filmu perfektně pracují a vytvářejí atmosféru od které se dá jen těžko odtrhnout. Bhužel film ke konci narazí na klasické "bondovské klišé", kdy hlavní postava s jednou pistolí přemůže pomalu jeden oddíl vyzbrojených strážců bez ztráty kytičky a dostane pomyslnou princeznu k tomu. Byl jsem přesvědčen o tom, že si tento film zaslouží výsostnou pozici mezi leadery filmového žebříčku, bohužel takhle zazděný konec si to prostě nezaslouží. Jakoby scénáristům došel ke konci dech a chtěli to ukončit tou nejjednodušší bezbolestnou varinatou. To si opravdu v Hollywoodu nikdo netroufne na nic lepšího? ------------ Komentář, který stojí za vypíchnutí: Radek99 (toho času o pár řádků níže na první straně)

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Dlouho očekávaný konec série dorazil do kin, a tak jsem vyrazil na pravidelnou roční návštěvu kina (tentokrát multikina), abych zhlédnul údajně pompézní zážitek. Co mě však ze začátku vytočilo, byl fakt, že člověk zaplatí nemalé vstupné a je 20 minut (opravdových 20 minut) krmen nejdebilnějšími reklamami, které kdo vymyslel (aneb. řítící se meteorit - reklama na domácí spotřebiče). Ale k filmu. Film se konečně neobtěžuje žádnou rekapitulací a rovnou začne tam kde skončil (jakoby 1 díl nešel přidat k tomuto, zase tolik se toho tam nestalo, pro dnešní filmové časy typické rozdělení na 2 poloviny. Už jenom čekám až přijdou na to, že by to šlo rozdělit i na třetiny...) Z pomalého startu se dostavá film pomalu do obrátek, kamera šlape, herecké výkony opět nezklamají. Co se mi hodně líbí je, že se scénář nebojí řezat jednu "hlavní postavu" za druhou, to asi proto, že už je konec a nepotřebuje je platit :-D Ale vážně, napětí je parádní téměř až dokonce a zápletky jsou opravdu vymazlené a až na několik málo vyjímek by je člověk nečekal. Škoda posledních 10 minut, které dojem z bombasické atmosféry trochu kazí. Skončit alespoň o 5 minut dřív, není co řešit, je to za plný počet. Co trochu nevím je jestli se mi líbí knížní námět, nebo film samotný. Ale už jen pro kultovní Jennifer jsou 4* zasloužené.

Vyměřený čas (2011)

Tolik filmových klišé jsem už zase pěknou chvíli neviděl. Sic zajímavý námět pod dobrou kameramanskou taktovkou naráží na limity svého scénáře. Rozhodně se z toho tématu dalo vyždímat mnohem více, než jenom vytvořit "supermanskou" story pro diváky mladší 20 let. Rychlý spát by snad filmu pomohl, nebýt předvídatelné každé druhé scény. Snad zas někdy příště...

Červený traktůrek (2004) (seriál)

Z donucení synovce shlédnut jeden, doufejme poslední díl. Bořek stavitel v designu Ovečky Shaun se tedy rozhodně nepovedl....

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Černá komedie na švédský způsob je v záplavě českých tragikomedii příjemnou změnou. Děj si od začátku do konce plyne stejnou rychlostí s pravidelnou kadencí tragikomických scének. Obsazení motorkářského gangu si snad režisér nemohl vybrat lépe. Film šlape po všech stránkách a není mu tak co vytknout. Hvězdička dolu putuje pouze za styl vyprávění, který se vleče stejně jako důchodce v hlavní roli.

500 dní se Summer (2009)

Romantické filmy jsou většinou na jedno brdo, ale tady dokázali tvůrci filmů vytvořit jedinečný film ukazující pravou tvář lásky se vším co s tím souvisí v pravém slova smyslu. Aneb. bere i dává, ale nemůže se brát jako něco samozřejmého. Výběr hlavních herců na jedničku. Ženská postava naprosto sedí. Za mě jeden z mála romantických filmů na jedničku!