Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Poslední dvě série forma (efekty, překvapení, hudba) jednoznačně vítězí nad obsahem (kvalita scénáře, dialogy) a moc jsem se s tím nedokázal sžít. Ale v tomto díle to forma obsahu nandala tak neskutečně, že jsem jen zíral s otevřenou pusou. Je to skvěle natočený totální nářez, který je ale při zpětným pohledu a přemýšlení tak hloupý, až to bolí. Ale to, jak jsem z toho byl vyndanej při sledování, prostě musím promítnout do hodnocení. ****

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Každým dalším dílem, na který nedohlíží velký G.R.R. Martin se mi čím dál víc příčí, kam se seriál udává. Scénáristické přeslapy, nelogičnost děje a především jednání postav, nefungující emoce. Zmar v tomto díle gradoval, bojím se však, že není všemu konec. Pokud poslední dva díly výrazně nepřevýší zbytek, bojím se, že osmá série bude už navždycky brána jako ta, která naprosto nevyužila předem vybudovaný potenciál. To jsem fakt věnoval tolik času předchozím úžasným sériím, abych koukal na toto?!

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Od půlky filmu to k tomu konci směřovalo a ejhle - taková hovadina. Jsem těžce zklamaný

Pašerák (2018)

Budu se opakovat, ale v důchodu chci být jako Clint Eastwood

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

A mně se jednička líbila víc. Revoluční triky nejsou všechno. Jednička totiž byla brutálně přímočará a byla FAKT napínavá. Toto je sice neskutečně epické, ale nezarazilo mě to do židle jako první díl. Stále však výborný film.

Captain Marvel (2019)

Mám novou oblíbenou herečku :-) Příběh je nadprůměrně dobrý, ale ve chvíli, kdy Ona nabyde ty své přepálené schopnosti, což je někde ve dvou třetinách filmu, odpadá napětí, takže se už jen vyloženě čeká na konec. Škoda toho, jinak mě to fakt bavilo. Fury je skvělý, vtípky fajn, další kvalitní Marvelovka.

Avengers: Infinity War (2018)

Hodně hutný filmový zážitek. A nebýt infantilního humoru, byl by ještě hutnější. Jeden z filmů, kde je celkem těžké vše pojmout během jednoho shlédnutí, protože film nabízí opravdu hodně podnětů a není v něm chvíle na odpočinek. Ale Winter Soldier je lepší