Le Mans '66 (2019)

Splněné klukovske a chlapske sny v jednom filmu. Krásný filmový zážitek. Jen škoda konce, který "jakoby se do zbytku vyprávění nehodil" . Ale historii netřeba přepisovat. A scénu s Henrym Fordem II. v GT40 odteď řadim mezi své oblíbené podobně jako: "You bow to no one" nebo "Because sometimes truth isn't good enough".

Dva papežové (2019)

Obrovsky zajímavý film s bezkonkurenčními závěrečnými titulky

Irčan (2019)

V dnešním světě film působí jako naprosté zjevení. 3 hodiny připravy na scénu, která trvá přibližně 5 sekund a pak 20 minut filosofie a dojezdu do hořkého konce. Velmi pomalé tempo a "absence děje" může řadu lidí odradit či znechutit, o to více prostoru však dostaly herecké legendy a předvádějí výkony, které by jim jejich mladší kolegové mohli velmi závidět. A radši uvidím Oscara u De Nira za tu klíčovou a velmi silnou scénu u telefonu než za nekonečné démonické chechtání Phoenixe...

Nejtemnější hodina (2017)

Oslavný film o bílém misogynním konzervativním muži, který se v kritické chvíli své kariéry stal populistou. A dostalo to Oskara. V dnešní době neuvěřitelný počin.

Parazit (2019)

Nejtarantinovštější film od Pulp Fiction

Joker (2019)

Umím si představit, že ten film mohl být delší, méně zkratkovity, přeměna Jokera pozvolnější, finále mohlo být lépe vygradované, ale obsahuje to tolik tak perfektních a skutečně krásných scén, že se s přehledem jedná asi o nejlepší film tohoto roku.

Nabarvené ptáče (2019)

Já myslím, že to šlo udělat lépe. Film byl příliš zaměřený na jednotlivé epizody (asi s cílem šokovat a upoutat pozornost), ale příběh jako celek mi přišel nedotažený. Ty všude propírané kontroverzní scény mě nijak "nebolely", protože mi v podstatě na základě dějové linky bylo úplně jedno, co ten kluk prožívá. A to je vina toho filmu, že nedokáže vtáhnout diváka, aby s hrdinou soucítil na základě příběhu. Byl to prostě jen sled depresivních (ale zároveň krásných) obrazů bez pojítka. Konec byl pěkně udělaný, ale co z toho, když jediné, co dává předchozích 150 minut do souvislostí, se odehraje úplně na konci?

Euforie - Další epizoda (2019) (epizoda)

Každá jediná postava mě rozčiluje tím, co dělá a jak uvažuje, a přesto si vždycky pustím další díl. Neuvěřitelný

Diego Maradona (2019)

Jeden z nejlepších dokumentů, který jsem kdy viděl..

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Tady už nešlo nic zkazit ani napravit. To, proč ten díl nefunguje, hledejte v těch třech dílech předchozích.