Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Musím smutne skonštatovať, že zrejme nerozumiem filmom a umeniu, pretože napáliť tomuto 5 hviezd je pre mňa proste nepochopiteľné. Rozťahaná 2,5 hodinová nuda vyšperkovaná pompéznym finále, ktoré vlastne ani nedáva žiadny zmysel. Jediné plus za Brada a Lea, ktorí zahrali skutočne vynikajúco a hviezda navyše za chutný popcorn a pepsi v kine. 40%

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Úprimne...som sklamaný. Kde sa stratilo to čaro z predchádzajúcich dvoch sérií? Kam zmizla tá mrazivá temná atmosféra? A prečo autori tak strašne tlačili na pílu s neustálym prehnaným humorom, ktorý zbytočne zráža veškerú vážnosť tohto seriálu na kolená? Hold, na to odpoveď zrejme nedostanem a tak len musím smutne konštatovať, že to bola rana pod pás. Do ďalšej série preto pôjdem len s minimálnymi očakávaniami, ak vôbec... 50%

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Obrovský a pompézny záver celej ságy Game of Thrones je za nami. Vlastne počkať...čo som to do prdele videl? Ani neviem, čo si o tom mám myslieť. Pripusťme, že to takto skutočne malo skončiť podľa GRRM, ale spôsob, akým sa k tomu autori dopracovali, je proste neospravedlniteľný. Nepochopiteľné, ako dokázali tak skvelý seriál úplne potopiť a dehonestovať všetko to, čo diváci v predchádzajúcich sériách na ňom milovali. Posledná séria pre mňa obrovské sklamanie, seriál takéhoto formátu by si zaslúžil ďaleko lepšiu rozlúčku. Tak sa aspoň rozlúčim ja týmto nízkym hodnotením poslednej epizódy. Škoda. 25%

Pustina (2016) (seriál)

Na naše končiny skutočne podarený seriál so skvelou atmosférou, dobre zrežírovaný a skvele zahraný. Miestami možno viac rozťahaný, než by bolo treba, ale vo finále to až tak neprekáža. Hodnotením sa predsalen prikláňam k 4 hviezdam. 75%

Westworld (2016) (seriál)

Ďalší zaujímavý seriál z produkcie HBO s obrovským potenciálom, ktorý však ostáva nenaplnený,..žiaľ. Rozjazd je strááášne pomalý a keď už sa konečne začnú odhaľovať karty, ani ma to veľmi nezaujíma. Je to totiž zbytočne komplikované a prekombinované, chýba tomu akási ľahkosť. Ale jedna vec, ktorá ma vytáča úplne najviac, je totálne nelogické správanie jednotlivých postáv, kedy niektorí jedinci konajú ako keby mali v hlave nasrané. Uznávam však, že bez ich priblblých činov a následných zvratov by to bola nekonečná nuda. S takým obsadením sa ale dalo vyťažiť určite ďaleko viac. 70%

Útěk z vězení v Dannemoře (2018) (seriál)

Výborný mini seriálik. Skvelé obsadenie, pútavý obsah...no škoda tých pár hluchých miest. Seriál by sa dal kľudne skrátiť o 2 diely, čím by sa odstránili naťahovacie a nič nehovoriace scény, a to by bola zaručene veľkolepá jazda. Ben Stiller však príjemne prekvapil. 85%

Venom (2018)

Vemenom mohol byť po Deadpoolovi ďalší, fakt vydarený film, ale to by nesmel byť točený pre deti. Náznaky hororu a temna ostali len náznakmi a tak sa to opäť vezie na 300 krát zrecyklovaných marveláckych šablónach. Hardy sa síce snažil, ale tentokrát to nestačilo. Škoda. 40%

Bohemian Rhapsody (2018)

Nerozumiem z akého titulu to tu má také vysoké hodnotenie, pretože nebyť štúdiových a koncertných scén s kultovou "Queeňáckou" hudbou, išlo by len o priemerný brak. Som fanúšik Queenu, škoda Freddieho, že už nie je medzi nami, ale táto akože pocta s predkusom alá Bugs Bunny bola úplne zbytočná. Ihneď po návrate z kina som si radšej pustil Live Aid, aby som si napravil chuť. Nehovoriac o tom, že niektoré "fakty" boli vykreslené chybne a aj časový sled mnohých udalostí bol v skutočnosti úplne ináč, čo je podľa mňa v životopisnom filme docela prúser. Veľké plus však dávam za stvárnenie Briana Maya a Johna Deacona, kde sa herecké obsadenie skutočne podarilo. No viac než 3 hviezdy to proste dostať nemôže. 50%

Akční park (2018)

Jackass v inom šate. Možno škoda tej jednoduchosti, ale účel to splnilo. Pohodová záležitosť, kde človek môže vypnúť od každodenných starostí. 65%

Stranger Things (2016) (seriál)

Išiel som do toho s miernou neistotou, nakoľko sci-fi horor nie je zrovna môj žáner, no musím povedať, že tento seriál má všetko. Dych berúca atmosféra sála z každého záberu, prostredie v retro štýle 80-tych rokov je skutočne podarené, soundtrack dobovo skvelý a tie decká sú proste geniálne. Už si ani nespomeniem kedy naposledy mi nabiehali zimomriavky ako tu, pri niektorých scénach. Jednoducho pecka! 90% Viac k 3. sérií TU