Den patriotů (2016)

To vážne bolo nutné túto udalosť sfilmovať?..

Pasažéři (2016)

Originálny námet, fantastický vizuál a fungujúca chémia medzi jednotlivými postavami (hoci ich tu vystupuje málo) sľubuje dobrú zábavu. Škoda však nenaplneného potenciálu a klišoidného záveru s klasickým hollywoodskym posolstvom. Jennifer Lawrence sexy ako nikdy predtým a Michael Sheen priam roboticky geniálny. 80%

Špióni odvedle (2016)

Pohodová a vtipná komédia, ktorá sa na nič nehrá.

T2 Trainspotting (2017)

T2 je v podstate len akési prerozprávanie toho, čo bolo. Návraty spred 20 rokov sú fajn, vyvolávajú silnú nostalgiu, ale z toho sa žiť donekonečna nedá. Film prakticky začína aj končí v rovnakom bode a neprínáša absolútne nič nové. Bolo síce príjemné vidieť tie isté ksichty po toľkých rokoch (už aj s nejakými tými vráskami na tvári), ale ich správanie, ciele a motívy sa žiaľ vôbec nezmenili (čo v ich veku nepôsobí úplne prirodzene). Cez to všetko som predsa len rád, že toto pokračovanie vzniklo a urobilo tak bodku za týmto filmovým kultom (dúfam). 65%

Doktor Strange (2016)

Výborná Marvelovka, ktorá mi vôbec neprišla totožná a nalinkovaná ako ostatné, práve naopak. Absolútne dokonalý vizuál (jeden z najlepších čo som kedy videl) dotváralo sympatické obsadenie, trefné a vtipné hláškovanie a krásne prostredie. Ohýbanie reality a času ala Inception a vyšperkované finále s totálnym trollingom hlavného záporáka (podobné ako v Edge of Tomorrow) ma náramne bavilo. 80%

Podfukáři 2 (2016)

Po vynikajúcej jedničke prichádza totálna zbytočnosť v podobe filmového pokračovania. To, čo ma pri prvom filme tak veľmi bavilo, ma tu naopak totálne sralo. Je to totiž úplne prehnané, prekombinované a pritom tak strašne predvídateľné. Slabota. 30%

Sebevražedný oddíl (2016)

Moja otázka znie jednoducho. Kde sakra boli všetci DC hrdinovia, keď si vláda musí povolať na záchranu ľudstva zberbu kriminálnikov? Navyše keď im stačil len jeden z nich? Celé to bolo také zbytočné. Pekné, temno-farebné, ale zbytočné. Smitha som síce opäť rád videl ako poriadneho akčňáka, šialená Margotka potešila moje oko...a to je asi tak všetko. A toto mal byť ten údajne najlepší Joker? Možno tak pre latentných homosexuálov. Alebo ako reklama pre K CERO - "Oži v koži". 60%

Divoké historky (2014)

Zábavné, cynické, čierne.....jednoducho skvelé!

Ve jménu krve (2016)

Akčný badass hrdina v podaní Gibsona je proste vždy geniálny. Bez ohľadu na to, koľko má Mel rokov. Ale to je pri tomto filme asi tak všetko. Blood Father má skutočne dobrý nástup, zápletku, ale žiadna gradácia deja sa tentokrát nekoná. Finále je scenáristicky totálne nezvládnuté a slabé a tak nezostáva nič iné, než zaradiť snímok medzi priemerné akčňáky. 60%

Payback: Straight Up (2006)

Po veľmi dlhej dobe som sa konečne dostal aj k tejto verzii a musím konštatovať, že nejakých veľkých zmien som sa nedočkal. Tých zopár scén navyše, či scény, ktoré tu chýbali, nejaký zásadný rozdiel nespravili. Na "pôvodnú" verziu z roku 99' som predsalen asi viac zvyknutý a preto hodnotím trochu nižšie...