Soukromá válka pana Wilsona (2007)

We´ve spent billions. Let´s spend a million on HO118 and rebuild a school. Nicholsův mix dramatu a satiry je sice lehce nevyvážený, ale přesto dokáže zaujmout. Člověka, kterého tato část světové historie moc nezajímá, nejspíše film nijak zvlášť nevytrhne a ocení (jako všichni) jen/nejvíce jeho konec (pánové určitě i osazenstvo Chalieho kanceláře). Mě osobně velice potěšily dobové záběry a příjemné ústřední trio, jemuž herecky vládne Philip Seymour Hoffman. Jo a taky ten konec, když už jsem u toho.. =o)

VALL-I (2008)

Těžce nadhodnocený film, který z diváka tahá slzu každým druhým záběrem. To, že v novém, lépe technologicky vybaveném, perfektně vymalovaném a zaobleném světě zahraňuje Zemi oprýskaný starý, hranatý (a doslova strašlivě roztomilý) robot prohánějící se ve vesmíru na vlně CO2, ve mě probudilo spíš nezaujaté zívání. Proti technickému zpracování ani popel, ale určitě by se lépe zhodnotilo v jiných záběrech než např. na VALL-E smutně koulejícího "očima". Kam se VALL-E hrabe na Kung-Fu Pandu (alias velká oscarová nespravedlnost).

Tři království: Vzkříšení draka (2008)

I přesto, že mám pro tyto výpravné šikmooké rubačky slabost, musím uznat, že tohle je jedna z těch méně dokonalých :-) . Mezi hlavní zápory patří děj, který je dost nepřehledný stejně jako snímání některých bitev. Výrazné klady filmu tvoří (tradičně) jednotlivé souboje, které doslova berou dech stejně jako herecký výkon Andy Lau a Maggie Q (která je zde až na konci, ale stejně :)). Za deziluzní epilog přidávám hvězdičku navíc.

Rok jedna (2009)

Z Blackovy filmografie je tohle jeden z horších kousků. Namísto vydařených gagů se zde spolu se svým otravným souputníkem pitvoří v trapnostech a ani celkem zdařilý závěr tento film nezachraňuje. Díky nevydařené kvalitě humoru se poté člověk zajímá i o děj, který si vzal při natáčení dovolenou nebo o jiné podstatné věci, které tvoří (ne)kvalitní film. Radši si pusťte Tropic Thunder nebo School of rock.

Avatar (2009)

Snové, fascinující, strhující. Fantazie některých lidí nezná hranic.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Kirsten, Kirsten, kam jsi to dopracovala. Vtipné scény v kině bohužel rušil předčasný histerický smích divaček, které vtipy znaly již z předlohy, kterou jistě x-krát četli nebo byli v kině již po-x-té na na stejném filmu. Nejvtipnějším momentem se tedy stala chvíle, kdy se Bella s Edvardem v předlouhém záběru líbali a oba se při tom dojetím rozbrečeli. To jsem se v kině doopravdy smál až za roh (je pravda, že se na mě obrátili některé vyčítavé pohledy :-D). Celkově ve mně druhý díl stmívání zanechal lehce rozporuplný pocit. Bylo to lepší než předpovídali kritici, ale dobré to rozhodně nebylo. (40% - vliv hodnocení fanatických fanynek = 20%)

Michael Jackson's This Is It (2009)

Ohromující. Nejsem sice nějak velký fanoušek MJ, ale tento "dokument" ukazuje obrovského profesionála s dětsky naivními sny (Konec titulků byl už opravdu moc). Velká škoda, že se koncertní turné neuskutečnilo, z těch bombastických efektů mě až bolely oči. Samozřejmě celý film táhne hudba (dokonce i pecky od Jackson´s 5 :-P) a mnohdy dojemné zpovědi účastníků. Jinak je to samozřejmě šité hodně horkou jehlou a Kenny Ortega jako režisér za moc nestojí. PS: Je zajímavé, že dokud byl MJ naživu, tak mu (téměř) všichni spílali a teď, když zemřel, všichni prohlašují, jak ho milují. Tragikomické. Velice smutné.

Sestry v Londýně (2001) odpad!

Americká exkurze "uťápnutou" zemí jejich bývalých otrokářů pro teenagery. Oči krvácí, mozek leze ušima a hlava se vám pokouší vyšroubovat a odletět. Konfrontace ameriky a spojeného království vyznívá jasně pro úžásnou ameriku a neherečky Olsenovy jsou obřím trnem v oku stejně jako záběry z videokamery. Nejspíš jsou na mě tyhle filmy moc cool.

Policajt ze sámošky (2009)

Hanlivá nálepka "typicky americké" by na DVD s Paulem Blartem seděla jako ta Pohlreichova na pětihvězdičkovou restauraci. Americký sen o tom, že i tlouštíci mohou během čtyř vteřin zdolat dvoumetrový plot, mě příliš nenadchl i přes pár vtipných momentů. To, že Blarta nechali nemalou část filmu popojíždět v osobním vozítku prázdným supermarketem, sráží film pod hladinu průměru. Na Jaymu Mays (Paul by přece nezavadil o žádnou ne-superkočku =o) ) je sice slastný pohled, ale v titulkách mě zklamala. Její plakát si nad postel už nedám.. :-D

Chceš mě, chci tě (2009)

První polovinu velmi vtipné, druhou již žánrový (nudný) standard. Velkým kladem je obsazení Butlera, který je, do doby než ukáže psí oči, téměř dokonalý. Katherine Heigl též nehraje špatně, přec to mezi ní a Gerardem moc nejiskří. Naštěstí druhá polovina je tou kratší a film k vaší spokojenosti odsýpá jak písek v přesýpacích hodinách. Mezi romantickými komediemi rozhodně nadprůměr.