Na vlásku (2010)

Taky mám slabost pro brunety. Nová zlatovláska nenudí, nezachází do trapností, zbytečných klišé, nesnaží se být přespříliš vtipná a celkově je to jedna z nejpovedenějších pohádek, které jsem v poslední době viděl. Další palec nahoru pro mistra animovaných pohádek Walt Disney. PS: Hodně jsem se bál českého dabingu, ale musím uznat, že se s tím poprali nadmíru pěkně. Šemíka nee! :)

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

There´re always alternatives. Těžko formulovat pocity z tohoto filmu. Ač dětský, jednoduše animovaný, s primitivním scénářem, tak neskutečně akční, nemoralizující, zábavný, zdařile gradující, atmosferický a v neposlední řadě též neskutečně ozvučený. Houslový motiv na konci filmu jsem si pustil asi desetkrát za sebou a stále jsem se nemohl nabažit. Bravo!

Jak vycvičit draka (2010)

Nevím, čím to je, ale animáky od Dreamworks mi přijdou zatraceně lepší než ty od Pixaru! Nejsou otravné (z většiny) a mají úžasný nápad. Čekal jsem, kdy někoho napadne natočit animák o vikinzích a oni do toho ještě šoupli draky (a skvělou hudbu)! Srdce mé blahem zaplesalo. A to jsem to viděl "jen" ve 2D. (A to ještě nemluvím o úžasném bonusu v podobě 16-ti minutového příběhu o kostěném draku) Bezzubka by si dal Saphiru k večeři. A Paoliniho taky.

Po životě (2009)

Po dlouhé době velice zdařilá "duchařina". Dobře zrežírované, úžasně zahrané a příjemně hudebně doplněno. Konec jsem čekal krapet zamotanější, přec mi After.Life padnul do noty a svým přesahem zahrál na oblíbenou strunu. PS: Do postav Justina Longa (např. v Drag me to Hell) se začínám dosti vžívat. Ženská argumentace typu "nevím", "nevím" nebo "nevím, vůbec nevíš, jak se cítím" je vskutku vyčerpávající.

Esoterická agenda (2008)

Tento dokument je jako 99% žen - stačí ho nechat se dosti dlouhou dobu vykecávat a poté si začne protiřečit sám. Např. v (poutavé) první půli se nás snaží přesvědčit o zpochybňování všech přijatých informací, zatímco v té druhé po nás žádá víru. Dosti úsměvné a těchto protikladů se zde nachází více. Je to ale škoda, počáteční hodina filmu je totiž opravdu vydařená a doporučil bych ji všem, nachází se v ní značné množství zajímavých informací.

Čarodějův učeň (2010)

Po velice slibném rozjezdu přichází zklamání. Jediné dvě věci, které nepodléhají sestupnému trendu kvality jsou herecké výkony Cage a Moliny. Velice zajímavé nápady (např. skloubení magie s fyzikou) bohužel vyznívají naprázdno, rozmanitost se po první hodině vytratí jak oheň v kouli vakuua, hlavní hrdina vás začne ke konci dost štvát a do toho hraje ta unylá, neuvěřitelně otravná hlavní písnička. Abych jen nekritizoval, tak kromě dvou následovníků Merlina jsou tu zajímavé efekty, špetka invence a zdařilá akce.

Interstate 60 (2002)

Miluji filmy, které mají duši! Kreativní, fantaskní, vtipná road movie, která má vždy odpověď v podobě pana O.W.Granta (úžasný Gary Oldman), ačkoliv on sám odpovědi rád nedává.

Moji přátelé (1975)

Sice mají Moji přátelé slabší rozjezd, ale od chvíle, kdy ze scény zmizí Donatella, se film doslova zvrhává. Při závěrečném pohřebním pochodu jsem doslova prskal smíchy.

Stáhni mě do pekla (2009)

Po dlouhé době velice zdařilý horor (konečně film, který není postaven jen na hlasitých lekačkách). Sympatický herecký ansámbl (s postavou Justina Longa jsem dosti soucítil), zdařilý vizuál, nadprůměrná hudba, sem tam ten nejčernější humor a naprosto dokonalý konec. Špička ve svém žánru, Raimi už to má nejspíš v ruce. :)

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Moderní pohádka pro děti, které již nechtějí číst knížky, je sice plná pěkných efektů a ucházející akce, ale zde bohužel výčet kladů končí. Výprava řeckou mytologií pro Američany znamená pro každého, kdo alespoň četl Jiráska, celkem slušná muka. Přerod Percyho z těkavého loosera v sebevědomého reka se udál během milisekundy, děj se slepil z nejzajímavějších scén, logika chybí, souboje s meči jsou plynulé jak tahová strategie a dcera Athény mi nápadně připomínala zlobryni Fionu ze Shreka.