Jak vycvičit draka: Legenda o Kostikradovi (2010) (TV film)

Neuvěřitelně vtipně neuvěřitelná historka jednoho stáreho Vikinga! Dreamworks opět boduje na celé čáře. "You expect us to believe that a frozen Viking punched you in the face?" "Yeah, twice."

Zlatý kompas (2007)

Pěkná Dakota (zase?), ještě hezčí efekty a ošklivá režie. Kdyby ve mě film nevyvolával tolik asociací (např. při každém záběru na medvěda se mi automaticky vybavila reklama na Coca-Colu a začal jsem se debilně uchechtávat), tak asi hodnotím níž. Další průměrná fantasy, ze které se dalo vytřískat mnohem více (zajímavých nápadů a dobrých herců/hereček tu je požehnaně).

Rychle a zběsile 5 (2011)

Pecka! Dominicovi parťáci (distribuční název pro ČR) těžce šlapou na plyn a mimořádně jim to jde. Vydatná nálož skvělé různorodé akce se spoustou nelogičností, jako např. Diesel přepere Johnosona, je střídána otravnými hollywoodskými konverzacemi jen pomálu, a tak si divák může pohodlně nechat vymýt mozek vysokooktanovými eskapádami hlavních protagonistů. Jednoznačně nejlepší díl série. PS: The Rock s bradkou je naprosto ultra-über-badass a s kevlarem a BFG vypadá jako malý bitevní tank. :D

Noc hrůzy (2011)

Na horor by to muselo mít atmosféru a na komedii humor. Bohužel se ani jeden z těchto hlavních pilířů nedostavil. Too bad.

Tekken (2010)

Nadprůměrné zpracování další úspěšné bojové hry. Na můj vkus se tvůrci příliš zaobírali nudnými tlachy a snahou vytvořit nějaký ten kvazipříběh. A výběr postav by jistě mohl být lepší. (Tváří se to hrozně vážně. Co třeba přidat pandu?) Finále dosti uspěchané, ale přesto film jako celek potěší - nostalgie pracuje a Christie je přesně taková (čti strašně sexy) jakou si ji pamatuji ze hry. Při záběrech na ni jsem potřeboval bryndáček. Doufám, že natočí pokračování a já se dočkám své Asuky. :) PS: Nechápu, co od tohoto filmu někteří uživatelé ČSFD chtějí. Scénář? Logiku? Herecké výkony? Ale no tak.

Válka Bohů (2011)

Trailer bohužel navnadí až příliš. Jediným příslibem, který se podařilo splnit, je bombastický vizuál, kterému stejně neodpustím zobrazení bohů jako futuristických homodějů. Srovnání s 300:Bitva u Thermophyl naprosto zcestné, akce málo, konečná velkolepá bitva nudná, postavy špatně napsané a namísto temné atmosféry snížil režisér jas obrazu. Nic moc. Spíše nic než moc.

Super 8 (2011)

Zombie existují! Úžasně začínající, trapně americky končící příběh nadšené skupinky mladých filmařů a jednoho anabolického E.T. mě chytl. Má to spád, sympatické postavy, napětí a vtipně old-schoolový look. Ztrácí to ale v závěru dech a samotné rozuzlení je vytaženo z kopírky. PS: Hodnocení nejspíš krapet ovlivněno mou účastí v pár amatérských "filmech". :)

Inkoustové srdce (2008)

Nic moc tajemného, výrazně akčního či napínavého a navíc to vypadá jako sestříhaný výcuc z pětihodinového filmu. Avšak je to nadmíru pohádkové, fantaskní se zajímavými postavami (Dustfinger vede), jejich příběhy a s originálním nápadem (Jo jasně, nápad je v knize a ne ve filmu. Ale stejně.) Moc pěkné.

Princ a pruďas (2011)

Ale no tak! Většina vtipů se rozhodně dala prodat lépe! Sexy dekorace Portman krásná, kouzla a efekty zajímavé, finální souboj na jedničku a nápad s "ruční" příšerou excelentní, tak proč se to musí pitvořit v těch trapně nechutných vtipech? Poslední dobou už mi všichni ti upocení masturbující špekáčci, ze kterých se stanou během jednoho momentu hrdinové, lezou dost krkem. A samozřejmě sbalí tu největší kočku, kterou jim závidí jejich i jejich mnohem oblíbenější a slavnější sok (nebo alespoň celé jejich okolí). Americký sen hadr.

Londýnský gangster (2010)

Pomalé, dosti ploché, však přesto zábavné. Keiru nemusím (obzvláště její anorektickou verzi), Farrell sice oblíbenec (miluji jeho přízvuk!), ale okolo jeho postavy se nakumulovala spousta nesmylů, nemluvě o chování postavy samotné, a tak jedinou výrazně záživnou postavou byl gay-big-boss v podání Raye Winstona. Jediné, za co u mě má pan režisér plus, je konec, kdy se vypořádá s osudy svých postav velice rychle a se značným citem pro ironii.