Repo Men (2010)

Jedna z nejlepších vykrádaček, co jsem kdy viděl. Z původního nápadu si scénárista vyřízl to nejlepší a obdařil to svým čárovým kódem plným syrových chirurgických zákroků (zajímavé využití líbání jako anestezie), které se většinou drží v mezích snesitelnosti. Navíc vydařené herecké obsazení v podobě hlavního hereckého dua Law-Whitaker a věru sympatický závěr vyzdvihují tento film na velice příjemnou podívanou.

Chata v horách (2012)

Konečně další závan čerstvého větru do trochu zastydlého žánru hororu! Sice si z vás režisér tropí žerty tím, že při každé příležitosti pouští do éteru strašidelnou hudbu, ale jinak je to nadmíru napínavé a srší to nápady. Navíc se povedlo krásně vykontrastovat příběh "loutkařů" a samotných "loutek" - scéna s oslavou je tak zvrácená, až jsem se musel smát. Bavil jsem se vskutku vydatně a to po celý film. To už se mi dlouho nestalo. PS: Možná přijde i Perseus.

Postal (2007)

Hodnotím všem zaslepeným odpad!ům zde navzdory, ale pět hvězd dát nemohu. Na to by to muselo být totální nářez jako hra, která mě bavila od začátku do konce. Bollův masterpiece mezi adaptacemi her se vyznačuje všemi brutálně vtipnými aspekty hry a navíc přikládá takové pecky jako masakr v "malém Německu", kde si Uwe tropí žerty sám ze sebe, duo bin Ládin - Bush a jiné. Škoda jen, že Uwe, jako režisér, opravdu stojí za ztrouchnivělou bačkoru, a tak se toho první půlku filmu moc neděje. První film od Uweho, jenž mě opravdu bavil. :)

Bruno (2009)

Nikdy jsem si nepomyslel, že uslyším sira Eltona Johna zpívat o bělení análu (mno, i když), a že se budu většinu filmu, kde je hlavním hrdinou Sacha Baron Cohen, dost nudit. Závěrečný song ale stojí za to.

Kronika (2012)

Zábavné. Kdo by na střední škole nechtěl nějakou tu superschopnost? Horší to začne být poté, co se jeden z vaší super-skupinky rozhodne proměnit v Darth Vadera a ubližovat obyčejným mudlům. To pak vystřídá nápaditou komedii neméně povedený sci-fi thriller a vše směřuje k nevyhnutelnému vyvrcholení. Řemeslně pěkně zvládnutý film, jenž, ač jede dle zaběhnutých mustrů, přidává další pozitivní body neokoukanému režisérovi.

Ranař (2011)

Po komediální či sportovní stránce vydařené, ale jako dojímavý příběh, který se opravdu stal, utahané a nudné (ačkoliv páru Doug - Eva to sluší). Herecké obsazení, stejně jako jednoduchost hlavního hrdiny, chválím. Mezi všemi dnešními plešatými, svalnatými mysliteli velice osvěžující zjev.

Poslední jednorožec (1982)

Ačkoliv považuji jednorožce za jedno z nejotravnějších stvoření fantasy světa, nepracuje ve mně žádná nostalgie a český dabing není sto se rozhodnout, jestli je jednorožec ženou či mužem, dovolil bych si označit tuto pohádku za vzorový příklad osudového putování pro dětské publikum.

Ve jménu krále 2 (2011)

Herci toporní, dialogy na úrovni prvního stupně ZŠ, děj nudný, souboje ucházející, Lundgren zfetovaný, Boll klasický.

The Divide (2011)

Hluboké sondě do výkalů lidského charakteru, resp. do našeho opravdového "já", nemohu nic vytknout. Všeho se ve filmu dočkáte a to v rozumné míře. Dlouho jsem neviděl tak komplexní post-apokalyptický film, jenž ve vás zanechá hlubokou rýhu deprese. Bravo! PS: K dokonalosti chybí filmu pouze veselé zvolání do éteru při závěrečné scéně: "This is Threedog! ..."

300 Sparťanů (2007) (TV film)

Takhle nějak by měl vypadat "správný" dokument. Vše je tu srozumitelně vysvětleno, předvedeno a pěkně zanimováno. Divák se s tímto dokumentem může přít ohledně několika zmíněných historických "faktů" či mu vyčítat, že nejde v některých důležitých pasážích dosti do hloubky, nebo být znuděn vyprávěním, jež se nese ve stylu "začneme úplně od začátku a po lopatě", ale na to, s prominutím, sere pes. Přenesení bitvy do širších souvislostí kvituji.