Hunger Games (2012)

Taková zdlouhavá nuda! Survival pohádka pro teenagery by nepochybně zaujala více, kdyby se režisérovi alespoň trochu podařilo diváka vtáhnout do děje. Takhle se zajímavý námět stal slepencem nejdůležitějších scén, ve kterých ústřední dvojici postupem času nevěříte ani nos mezi očima. A chování hlavní hrdinky mě silně iritovalo - 90% jejích neuvážených činů by ji přivedlo do věčných lovišť. Ále co, hlavně že ji po celou dobu sponzoři posílali make-up, takže vypadala i po týdnu jako nová.

Kocour v botách (2011)

Nevěřil jsem, že kocour svůj spin-off zvládne (obzvláště s tím otravným vejcem v patách). A hle, chlupatý Zorro s vysokými podpatky tancuje salsu vskutku umě! Osvědčený mix velkého dobrodružství s pohádkou obsahuje vše potřebné k úspěchu - zajímavý příběh, akci, napětí, spád a hlavně charismatického hlavního hrdinu s modrookou mícou jeho srdce, jejichž soutěž v tanci je prvotřídní. A zajímavých nápadů je tu plno (titulky mě dostaly). Miluji kočky!

Kocour v botách (2009)

Přenesete-li se přes fakt, že animace vypadá jako ze Sims, postav je jen hrstka a všichni se chovají tak trochu divně, dokážete si tuto pohádku užít. Samozřejmě by asi slušela nálepka "Pro děti do šesti let". Dveřník zpívající francouzské cover-verze Pavarottiho mě i rozesmál.

Re - cycle (2006)

Originální nápad se cení. Když k tomu ještě přidáte vynikající zpracování, prolínání světů, zajímavé postavy a povedený konec, nelze hodnotit jinak. Spisovatelčin příběh o ztracení se ve vlastní představivosti mě vtáhl do sebe nejen nekonečnými pláněmi zapomenutých věcí, ale často i svou až pohádkovostí (např. scéna s květy a hřbitovem). Pokud popustíte uzdu své fantazii, tak vás čeká strhující podívaná.

Splice (2009)

Sen jedné pošahané, despotické blondýnky o polidštění maniodepresivního mutanta se mění v mrtvoly za stodolou. Překvapivě! Neskonale tupé chování některých postav a "lidské" chování křížencovo ve mě vzbuzovaly silné pohyby žluči, nemluvě o faktu, že od dob Ripleyové jede drtivá většina sci-fi thrillerů dle schématu "Last Woman Standing". A čím blbější hlavní hrdinka, tím si tím můžete být více jisti. Fuj!

Napříč vesmírem (2007)

Dechberoucí stylizace! Velice povedený, netradičně pojatý "Beatlesácký" muzikál, který je živým snem pro každého beznadějného romantika. Pro člověka, který vlastní všechny originální kazety a velký zpěvník od Beatles, by se napříč vesmírem asi nenašel příjemnější film. Některé cover verze jsou naprosto geniální (např. gospelová "Let it be"). Bohužel ale nesnáším hipíky.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Slovo kontroverze dostalo nový rozměr! Stejně jako peklo po tom, co se do něj dostal Saddám a jeho hračky. Chudák máma před lety nevěděla, co mi kupuje. :) Ani po pátém shlédnutí neomrzí.

Bůh masakru (2011)

Masakr se nekoná, ale vítečná konverzačka ano. Bohužel jsem Boha masakru viděl nedávno v Činoherním klubu, kde jsem se nasmál více než vydatně, takže při shlédnutí filmové adaptace jsem se akorát pousmíval a vzpomínal na divadelní hru. Přesto oceňuji skvělé výkony ústředního hereckého kvarteta (jasně, Waltz vládne. Ale přiznejme si, že má nejlépe napsanou postavu s divácky nejvděčnějším charakterem), příjemnou hudbu a kvalitní režii. Osobně bych se mnoho situací nebál zavést více do extrému, ale to už bych se zase vracel do divadla. :)

Mupeti (2011)

Než dojde na honbu za hostující hvězdou tak vcelku nic moc, ale poté se vše zvrhává ve velkém stylu a hudební čísla střída jeden vtip za druhým. Některé písničky jsou až nakažlivé. (Když jsem odcházel se slečnou z kina, tak jsem si pobrukoval "Life´s a happy song" a slečna "Man or Muppet":)) Spousta hvězdných cameo roliček potěší a mě osobně nejvíce rozesmála ta Jima Parsonse. Velice dobře jsem se bavil. (Viděno nedabované)

Cherrybomb (2009)

Milostný trojúhelník? Problémy náctiletých? Eeh?! Nula, děvka a feťák v nechutně nudné "výpovědi" o sexu, drogách a rock'n'rollu v 16-ti letech. Všichni jsou neskutečně nesympatičtí, otravní, nic se pořádně neděje, hudba uspávající a režie stojí za prd. Jednoduše ztráta času.