Americká krása (1999)

Co mě zaujalo na tomto filmu hned jako první, byla velmi dobře zvolená hudba Thomase Newmana,která dodávala monologům patřičný nadhled.Kevin Spacey předvádí svůj obvyklý(čti skvělý) výkon a i ostatní nezůstávají pozadu a zdatně mu sekundují(nezapomenu na Cooperův výraz ve tváři,když zjistil,že jeho soused není gay).Zjednodušeně všechno je na tomto filmu "hezké",tak proč nedám těch 5*??Nevím,asi na mě bylo té krásy až moc....

Zjizvená tvář (1983)

Nekonečný příběh o vzestupu a pádu.Jelikož je tenhle příběh omýlán dokola a dokola,tak jsem vývoj filmu čekal,ale přesto musím říct,že se mi moc líbil(až na tu hudbu).Žádné slušnosti,žádné slitování,tak to má být.A obzvlášť ve světě drog.Za vyzdvihnutí rozhodně stojí Al Pacinův monolog v restauraci a závěrečná přestřelka,která mi připomíná počítačové hry ve stylu "minions are dead,so kill the boss".Že by De Palma četl Zolu?

Bambi (1942)

Nenásilné,nádherné,roztomilé,roztomilejší,nejroztomilejší.Tuhle starou klasiku by mělo vidět každé dítě.

Za plotem (2006)

Film 4*. Hvězdičku přidávám za ježka. Ježci rulezz. :)

Alf (1986) (seriál)

Díky dabingu Oty Jiráka jsem si tento seriál zamiloval.Doma mám i knížku o ALFovi "Všechno dobré padá shůry".Nikdy nezapomenu na ALFovu mravenčí farmu a na to,jak z toho byl smutný.Tenhle seriál patří k mému dětství,takže jasné 4* a navíc,kdo by si nedal nadívanou křupavou kočičku? :o)

Krok za krokem (1991) (seriál)

První díly seriálu byly naprosto geniální a zaslouží si 5*,pak přišel důvod,kvůli kterému jsem vždy odešel od TV pár minut před koncem,a to ty podělaný moralizace,sice pravdivý,ale vždycky pokazily slibně rozjetý díl,takže střed za 4* a potom zmizel Cody! Kouďák,kvůli který mě nakazil nejen svým bezbřehým optimismem! Kouďák,kterej zaručeně rozesmál každýho svým naivním humorem!Dobře,možná tam nastoupí někdo,kdo bude sršet podobným humorem,ale ona tam nastoupila ta malá ****.Konec snad nestál ani za ty 3*.Na tomhle seriálu je krásně vidět nepřímá úměrnost většiny seriálů a to čím víc dílů,tím horší kvalita.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Nejlepší televizní soutěž,alespoň co já kráčím po tomto světě.Žádné hlasování podle sms,kdo vypadne a kdo ne.Žádní tragičtí zoufalci ve vyvolených nebo ve velkém bratrovi,žádná úžasná elegance,či hlas jak zvon,ale normální lidské dovednosti a fyzická zdatnost.A proč?Kvůli 10 miliónům?Těžko.Už jen díky těmhle pár faktům,díky kterým se nedívám na "moderní" soutěže,bych nejradši dal hvězdiček 10 a každou další navíc za každý díl,ve kterém vyhráli Češi.. =o)

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Nejoblíbenější postavu z celé bandy Looney Tunes byl u mě a mé sestry vždy kojot Vilda.Podobný případ jako Tom a Jerry,akorát Tom neznal firmu ACME,která dodá výbušniny zcela zdarma a dokonce i v balení pro odpálení menšího ostrovu,kde by se poté mohlo natáčet nově real-time Stargate:Atlantis.Doma mám schované plyšáky obou dvou aktéru seriálu a plakát Kojota s vydličkou a nožem(a s vypláznutým jazykem) a před ním Road Runnera,jak si uhání poští.Vždy mě naprosto uchvátil kojotův zákeřný výraz,když ládoval své pasti tunami dynamitu a také nezapomenutelná scéna(která se mnohokrát opakuje),kdy se kojot řítí k zemi.Ať žije kojot!

My z Kačerova (1987) (seriál)

I přesto,že to dávali v 7 hodin ráno,tak se malý Dominik usadil k televizi a rozzářily se mu oči při znělce,kterou jsme zpívali poslední dva roky na ZŠ.Jednu dobu mi na Spartě (asi v 10ti letech) přezdívali i Kačer Donald či Mickey Mouse,protože vždy na tréninku jsem měl nové vydání Kačera Donalda a dokonce jsem kupoval i superkomiksy do každé knihovničky!!A nejoblíbenější postava seriálu?Samozřejmě Rampa McKvák a jeho dementní "uecheché..",všichni chtěli být jako Rampa.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Kdyby se dělily filmy podle poměru rozpočet/kvalita,tak jsem si jist,že by Forman předběhl i ty největší sprintery světového filmu,jelikož z mála dokázal svým mistrovstvým utvořit filmový skvost,kde se naplno projevuje to,co by měl film mít.Ať už výborná režie,citlivá kamera či geniální herecké výkony,kde si opravdu herci(blázny nepočítaje,protože ti nic nehráli =o) )sedli s postavami dokonale,ale hlavní esence tohoto parfému(jak by jistě řekl i Jean Baptiste) je v nadčasovosti příběhu.I když zde neni hlavní záporák(resp. záporačka) totálně záporný,jelikož věří,že to co dělá je správné,tak musím přiznat,že protiklady tu rozezná i malé dítě.Lidská svoboda a optimismus do života se tu nemilosrdně střetávají s (lehce vyhroceným,aby to líp kontrastovalo) řádem,který drží křehkou skořápku zvířat(čti lidí) pohromadě,aniž bychom se nepozabíjeli navzájem.Mnoho filozofických otázek je tu položeno a téměř každému,kdo tento film viděl se zaryla do kůže nejméně jediná.Rebelanda,kterou Nicolson provozuje ve mně vzbudila vzpomínky na moje dosavadní průšvihy a protesty ve škole(Zde je krásně vidět nadčasovost příběhu).Většina si určitě zapamatuje z tohoto filmu hlavně excelujícího Nicolsona,ale mě nejvíce přirostl ke srdci Chief,hlavně když nazval někoho obrem,tak i moje velmi rozsáhlá představivost s tím měla problémy.Holt mám k těm snědejm jednoduchejm obrům slabost(proto mě taky naprosto dostal M.C.Duncan v Zelený míli).Po druhém shlédnutí tohoto filmu jsem se konečně dokopal k tomu,abych si sehnal knižní předlohu(protože v knižní předloze je to vyprávěno z Chiefova pohledu).Celkově vzato považuji tento film za jeden z nejlepších na světě a jsem hrdý na to,že ho režíroval čech.