Wunderland (2018)

Tak prvá štvrťhodinka presýtená pomerne peknými detailnými zábermi kamery predovšetkým na prostredie (listy, les a pod.), relatívne uveriteľné herecké výkony, keď tu zrazu prvá scénka s tankami, stret s nemeckým nepriateľom. Ten záber bol horší než nejaký céčkový film. To ma dostalo späť na zem a povedal som si, že z tohto nič prevratne excelentné nebude. Ideme ďalej - vyčkávanie na Nemcov, ktorí sa blížia lesom, a už sú tak blízko, že by na skrytých "hrdinov" v zákopoch aj dopľuli, no napriek tomu, že tí trčia asi polovicou tela, Nemci sú slepí a iba pochodujú, nik si nič nevšimne. Chytám sa za hlavu znova. Začne prestrelka, nik nekričí vôbec nič, ani slovo, ani Nemci. Žiadne pokyny, len si všetci bez slov kľaknú a ľahnú a strieľajú, ako malí šarvanci, ktorí okolo domu hrajú "dole dole". Jeden z najväčších prešľapov režiséra bolo, keď dopustil, aby v jednom zábere napadla dvoch vojakov približne šestica Nemcov, no v druhom zábere to už boli iba dvaja Nemci.

Černá a bílá (1999)

Strih dosť slabé, jeden by povedal, že si strihači na niečom fičali, keď toto "dokázali".

Nelítostný souboj (1995)

Al versus Bob, Bob versus Al. Starý dobrý akčný thriller á la 90's.

Bezstarostná jízda (1969)

Štěstí je krásná věc. Ale prachy... prachy si za něj nekoupíš.

Along for the Ride (2016)

Tento dokument vlastne úplne zmenil môj pohľad na Dennisa Hoppera.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Pomerne prekvapivá rola pre Seana Penna, treba však uznať, že to zrak nekole. Penn aj po päťdesiatke drží svoje telo vo vskutku obdivuhodnej forme. Naopak Bardem príliš neoslnil, ani herecky ani charakterom postavy, ktorú pre neho pripravili. Akčná pecka plná azda všetkého, čo by v tomto type filmu malo byť. Napriek rozpačitým hodnoteniam užívateľov dávam 4/5.

Za zrcadlem (2018)

Od začiatku bolo nanajvýš predpovedateľné, kto je páchateľom. A k tomu záveru - vážne tam dali kurzívou a veľkými písmenami napísané "THE END", ako v nejakej videohre z 90-tych rokov? To snáď nie.

Tomb Raider (2018)

3.4/5, vôbec to nebolo zlé, hoci posledná pätnásťminútovka bola akoby som pozeral Múmiu, Každopádne to, že sa tvorcovia v obsadení hlavnej úlohy nedržali striktnej predlohy a nedali tam herečku, ktorá má "rici aj cici", bol veľmi dobrý ťah. Ďalší značne pozerateľný film s Aliciou VIkander v poprednej úlohe.

Hmyz (2018)

Včera sa s tal v kine veľký fail. Namiesto Hmyz pustili film Thelma. Až po 15 minútach to zrejme niekomu kompetentnému docvaklo, tak premietanie zastavil a pustil Hmyz. Žiaľ, po skončení filmu som si musel povedať, že asi mohol nechať radšej Thelmu.

Black Panther (2018)

Veľmi milo prekvapilo a upútalo spracovaním aj efektmi. Nchýba ani tradičný marvelovský humor.