Náhlý úder (1983)

Tento díl se mi líbil moc. Je tam i dost nadsázky, trochu to připomíná Eastwoodovy kovbojky z předchozích let. Pěkně to šlape. 85%

Sázka na smrt (1988)

Skvělá scéna Jima Careyho hned na začátku, Liam Neeson zamlada. Jinak slušný nadprůměr. 80%

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Šťastné údolí je míněno ironicky, jelikož štěstí je asi to poslední co ve filmu najdete. Detektivka to moc není, spíš sociologická sonda. Neveselý příběh o vyrovnávání se se ztrátou dcery, do toho únos dcery místního boháče. Místy jsem měl pocit, že by se u toho stihlo i žehlit, ale druhá půle se dost povedla, tak dávám 70%

Mrňous a čarodějnice (1980)

Marie Rosůlková byla sama čarodějnice a tak tento večerníček patří k těm, které si člověk z dětství zapamatuje. Čarodějův učeň je ovšem mnohem víc. 80%

Wonder Woman (2017)

Dobrý obraz a dobrý zvuk. Jinak jsem takovou slátaninu už léta neviděl. Přišlo mi to asi tak, že při psaní scénáře začali v Googlu slovem Ares a pak klikali na to co vyskočilo, otvírali další a další odkazy a psali a psali. První světová válka, plyn, láska...tak tahle děti vypadala válka před sto lety...ještě si dejte kýbl popcornu. S přívůní chlóru, exkluzivně jen pro ten dnešní den...55%

Velký dar (2017)

Velké překvapení. Má-li dítě dar nebo nadání, je rodič povinen ho za každou cenu rozvíjet? A je to ambice rodičů ničící dětství vlastních dětí, uzavírající je do učeben v době, kdy si mají hrát s ostatními? Je lépe žít normální život nebo se pokusit něco dokázat? Mnohovrstevnatý příběh o vztahu matky a syna, vnučky s náhradním otcem ve formě strýce. Souboj ambiciózní babičky o geniální dítě. Výtečné dialogy, moudra i cenné momenty a záběry, které člověka opravdu nutí k přemýšlení o tom, co vlastně je podstatné v životě. Možná místy sladší, ale místy zase neskutečně reálné a tím i kruté. Skvělý film. 85%

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Musím to Melovi pochválit. První hodina nás seznámí s tím jemným chlapcem, jeho rodinou a láskou. Pak ho pan režisér dá do výcviku, kde odmítne nosit zbraň. Pak je jako zdravotník vržen do masomlejnku. Ten je skvěle natočený, zvukem i obrazem. Nemyslím, že krve je příliš, to píší jen ti, kteří už dlouho neviděli vojína Ryana. Nelze se v závěru vyhnout patosu a vlasteneckým kecům, které ale pamětníci (dnes už jich moc žít nebude) rozhodně neberou na lehkou váhu. Takže na památku hrdinům. Dobrý válečný film, kterých je dnes jako šafránu. 80%

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Obraz je skvělý. Vymazlené exteriéry i interiéry. Na děj zřejmě už nezbyla tvůrcům energie. Jediná zábavná pasáž je děj kolem pádu lanovky, kde si to chlapci opravdu pěkně "dali". Jakoby to tu čtvrthodinku točil někdo jiný, pak se to zase vrátilo do podprůměru. Ten nápad s tou Amerikou mi nepřišel nijak šťastný, jelikož právě tím, nažehleností a upjatostí, se Kingsmeni odlišovali od mainstreamu. Statesmen, to už je jiná káva, mně z duše se protivící, pravé rodeo. Snaha tu byla, obsazení dokonalé, ale energie těch herců nula, jakoby to točili jen pro peníze, byli rozhádaní, prostě nic. Vezmu-li to scénu po scéně, většina jich potenciál měla, ale nakonec se nepovedly. Oproti jedničce, která alespoň splňovala nároky slušné zábavy, je toto jen blyštivý vizuál, kde ani akční scény tentokrát nezvládli jak měli. 55%

Valerian a město tisíce planet (2017)

Kam na to ten Besson chodí! Snaha zopakovat Pátý element je patrná. Tento model je pro náctileté, je v něm spousta odkazů na starší klasiku, není to vůbec špatné. Přesto mi tu chybí nějaký řekl bych základní důvod existence snímku. "Láska hory přenáší" je vyčpělé heslo, které celý film prostě neutáhne. Alespoň v tak jednoduchém balení jako tady. Jako road trip je to zajímavé, nejvíc tedy obrazově. Jinak ale spíše rozpačitý dojem. 65%

Násilník (1976)

Do policejních složek vstoupil nový fenomén- ženy. A jedna byla přidělena Harrymu jako parťák. Z toho vzniklo spousta tehdy určitě velmi humorných dialogů, evidentně ta tehdejší emancipace vzbuzovala shovívavý úsměv. Nikdo netušil, že žen u policie bude brzy jako máku. No a padouši jsou tentokrát opravdu fanatici, zabíjejí každého na potkání. Už opravdu nezbývá nikdo jiný než Harry, jen ten je může zastavit. 80%