Jak prosté - M. (2013) (epizoda)

To, čo mohol byť veľkolepý nástup Moriartiho, bolo v skutočnosti nudné a úbohé. Navyše ide o prvú epizódu, ktorá je vpodstate na pokračovanie a má otvorený koniec, bez toho že by ste sa dočkali zadosťučinenia či poriadneho chytenia vraha, vysvetlenia a podobne.

Jak prosté (2012) (seriál)

Škoda, že hlavný hrdina je úplne bez charizmy a pripomína skôr vyšetrovateľov z Rexa či Kobry 11 (to je samozrejme obrovské negatívum!), než zapamätateľného Holmesa. Inak prekvapivo zaujímavé, pohodovo-vtipné, ale tiež pomerne dosť napínavé...chvíľami.

Soukromý život Sherlocka Holmese (1970)

Starý film, dnes už "len" príjemná oddychovka zo škótskeho prostredia. Výborné ako pozadie popri žehlení, skladaní puzzle, vystrihovaní a inej manuálnej činnosti. Pohodovka :-)

Bumblebee (2018)

Nemyslel som si, že nejakému transformeráckému filmu dám raz plný počet hviezdičiek. Nieže by námet (komiksy a animáky) nemal obrovský potenciál; to len filmy boli doteraz tak hrozné...doteraz! ;-) Bumblebee je skvelý, veľmi príjemný, konečne hlbší, príbehový, rodinný, dokonca i trochu dojímavý filmík s veľmi sympatickými postavami. Konečne!

Robin Hood (2018)

Nečakal som od tohto filmu veľa, práve preto ma prvá polovica milo prekvapila. Očakávajte však príbeh, ktorý je poňatý modernejšie (aj kostýmovo, dialógmi, uvidíte tu dokonca kasíno a veľkú zhýralú párty v novodobejšom štýle, atď. Nik sa nediví, že černoch sa pohybuje v európskom stredovekom svete. Vzťahy medzi jednotlivými spoločenskými vrstvami, ženami a mužmi, nemajú s historickými faktami veľa spoločného, ale to asi nik ani neočakáva) Následne, od polovice filmu, tie naháňačky koňmi a vozmi, nelogické zápletky, ach jaj. Prečo to tvorcovia spravili takto? Amatérske mávanie rukami nohami komparzistov, keď sa akože majú báť, alebo inokedy keď akože oslavujú Hooda. Černoch sa po celý čas verejne pohybuje po boku Loxlyho, ale keď ho zajmú, nevedia kto to je a netušia s kým spolupracuje? :-D Och joj, škoda, nesmierna škoda. No a ak očakávate, kedy sa už konečne Robin dostane do lesa a tá najzaujímavejšia časť príbehu konečne začne, nedočkáte sa. PS: Romantiku tiež nečakajte. Slabé.

Smrtelné stroje (2018)

Vizuálne pekné, motív originálny, príbeh zaujímavý. Ale celkovo je to len priemerný film. Kombinácia Transformers, Avatara, Final Fantasy, Matrixu a Star Wars.

Prvních 100 - Série 4 (2017) (série)

V tejto sérii som si definitívne začal priať smrť všetkých hlavných líderských postáv - tých akože "našich" nebešťanov z vesmíru. Kedy si fanúšikovia (v realite) a všetky postavy (v seriáli) konečne uvedomia, že ich samozvaní pseudo-vodcovia sú malé deti, ktoré sa len robia dôležitými? Počas celého seriálu robia len samé nelogické a nesprávne rozhodnutia, a následne nás skúšajú presviedčať že museli. Spoiler: Správny vodca obetuje a nechá ožiariť seba a nebude robiť testy na iných. Seriál padol na dno.

Prvních 100 - Série 3 (2016) (série)

Seriál sa vyvíjal skvelo. až kým... Pozor, spoilery: Zbytočné umelo vytvorené zápletky tam, kde ich netreba. Nový úplne cudzí kancelár, ktorý všetko poserie presne vtedy, keď sa môže seirál poriadne rozbehnúť. Veliteľka Lexa umrie, Lincoln umrie, scenáristi do deja zaraďujú nesympatické postavy. Belamieho by už naopak mohli dávno zlikvidovať, je jedno kto. Kazí seriál. Čo k tomu dodať, nereálne správanie hlúpych nereálnych postáv. Útek zo základne sa ani po x-tý krát nepodarí. Každý chce s každým neustále vyjednávať, pritom stačí hneď v prvej sérii zabiť debilov a je to. Aj tak neskôr umrú, len ešte musíme počkať na smrť 5.000 nevinných, kým sa to stane. Scenáristi sa tu začínajú priveľmi strácať a chcú robiť dej nasilu zaujímavým. Diváka to však už nebaví.