Deadpool 2 (2018)

Jednotka uchvátila, dvojka unudila k spánku.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Z kategorie nizkorozpoctovych B-ckovych filmov ide o celkom fajn pohodičku so stipkou napatia. Vsetky "plánované zvraty" v deji ste uz buď niekde videli, alebo su vopred prezradene a tak ich ocakavate. Len máločo prekvapi. Napriek tomu nejde o uplne zbytocne dielo a svojho divaka si to najde. Film na jedno pozretie, klasika, monstrum v hlbinach, mnozstvo nelogickych situacii a bez emocii.

Zavrhnuté svedectvá (2018) odpad!

Neobjektívna propaganda fašistov na Slovensku. Odpad. Brak.

Wish Kid (1991) (seriál)

Veselý kreslený seriál s hlavn´m hrdinom "Kevinom" Macaulayom Culkinom :) Vďaka zázračnej baseballovej lapačke dokáže mladý blonďavý chlapec neuveriteľné zázraky :) V pamäti mi dodnes ostala, často sa opakujúca veta "Nikto mi nebude hovoriť Francais!" :-)

Barbe Rouge (1997) (seriál)

Pamätám si zaujímavú kombináciu viacerých druhov animácií a chytľavú úvodnú zvučku:) Ach, bezstarostné detstvo :D Dobrý kreslený seriál.

Avengers: Infinity War (2018)

O tom, že Marvel nerozvíja charaktery postáv, nemusíme ani písať. O tom, že ich tvorba je (či doteraz bola) pre deti, všetci vieme. Napriek tomu konečne spravili kvalitný film, s akou-takou hĺbkou, skutočným napätím, a samozrejme ponechali scifi komédiu Guardians spojenú s teenegerským Spidermanom. Strange vyniká. Silnou osobnosťou tu je tiež Ironman. Hulk konečne niečo emočne kvalitné dobre zahral. Veľké plus má ale hlavne Thorov príbeh, vrátane jeho sekerového antré :) Nuž, povedzme si ale narovinu - o tom, že niektoré (možno všetky) postavy umrú, sme vedeli. O tom, že Thanos je prisilný a neporaziteľný, tiež. Mnoho dní sme mnohí z nás špekulovali už len nad tým, AKO ho teda napokon zastavia. Vráti niekto čas? Strange? Bude sa cestovať v dimenziách? Zohrá v tom rolu Antman? Ako dopadne lukostrelcova premena (ktorú sme dávno vytušili) a AKO to teda celé dopadne? Jediné čo film mohol ponúknuť pri tak veľkom reklamnom BOOMe, boli zvraty a konečný výsledok AKO ho napokon zastavia. Nijako. V tom filme sa toho nedočkáte. A tak ste už vlastne všetko vydedukovali a vytušili pred filmom. Áno, niekto umrie. Áno, niekto prežije. Áno, Thanos je prisilný. Áno... Ale prečo? Ako sa to dá zvrátiť? Toho sa tu nedočkáte.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Síce som od tohoto filmu nečakal veľa, no aj tak ma trošku sklamal. Spočiatku totiž dokáže diváka dosť navnadiť temnejšou atmosférou, realistickým depresívnym vtiahnutím do deja, a tiež zaujať prostredím a spoilermi (obdobie berlinského múru). Vyvrcholenie, ktoré malo byť prekvapivou bombou, kedy nič nie je tak ako sa zdá...som však očakával. Zaujalo, vtiahlo, no postupne začalo v priebehu príbehu nudiť a napokon uspalo.

Temná věž (2017)

Och, prepadák, nuda, nezmysly, klišé, nezaujímavé, zle zahraté... No celkom fajn hláška bola pri pití Coca Coly (Otázka: Čo je to za nápoj? Odpoveď: Cukor)