Princ a já: Sloní dobrodužství (2010)

Nedávam filmom slabé hodnotenie len preto, že "to nie je môj obľúbený žáner". Princ a ja je jednoduchý, ničím nevýrazný filmík určený pre oddych. Ľahký, romantický, klasický, normálny, s dobrým koncom. Priemer. Nie je úplne trápny, hoci by v tomto žánri mohol byť. Príbeh určený nielen pre vianočný čas, ale aj na nedeľné popoludnie alebo obdobie domáceho liečenia, samozrejme hlavne pre ženy a dievčatá :)

Princ a já: Královské líbánky (2008)

Princ a já 2 (2006)

Princ a já (2004)

Deník princezny 2: Královské povinnosti (2004)

Nedávam filmom slabé hodnotenie len preto, že "to nie je môj obľúbený žáner". Denník princeznej je jednoduchý, ničím nevýrazný filmík určený pre oddych. Ľahký, romantický, klasický, normálny, s dobrým koncom. Priemer. Nie je úplne trápny, hoci by v tomto žánri mohol byť. Príbeh určený nielen pre vianočný čas, ale aj na nedeľné popoludnie alebo obdobie domáceho liečenia, samozrejme hlavne pre ženy a dievčatá :) V dvojke mi však všetky tie intrigy a neprajnosť začali liezť na nervy po 5 minútach.

Deník princezny (2001)

Královské Vánoce (2014) (TV film)

Romantický, ozdobami a svetielkami nablišťaný, kostýmovo zaujímavý, oddychový, pohodový, jednoducho normálny film. Slabé herecké ne-umenie zvyšuje Jane Seymour, aby film dosiahol aspoň na priemer. Značne horší film, ako iné v tomto žánri (napr. Denník princeznej 1+2, alebo Princ a ja 1+2+3+4)

Debbie Macomber's Dashing Through the Snow (2015) (TV film)

Nedávam filmom slabé hodnotenie len preto, že "to nie je môj obľúbený žáner". Vianočný princ je jednoduchý, ničím nevýrazný filmík určený pre oddych. Ľahký, romantický, klasický, normálny, s dobrým koncom. Priemer. Nie je úplne trápny, hoci by v tomto žánri mohol byť. Ani vás nečaká nemilé (či priam nechutné) prekvapenie na konci filmu, ako to je napríklad v Kým som ťa poznala (citlivým povahám neodporúčam). Príbeh určený nielen pre vianočný čas, ale aj na nedeľné popoludnie alebo obdobie domáceho liečenia:)

Než jsem tě poznala (2016)

Nacápem vám sem spoilery, pretože sú dôležité! Hlavná myšlienka filmu: Keď si postihnutý, zabi sa! (nie obrazne, vážne!) Keď si trochu iný než zvyšok sveta, zabi sa! Keď máš svoje vlastné predstavy o živote, ale nedarí sa ti ich naplniť, vzdaj to a zabi sa. Načo sebadisciplína, načo úcta k životu. Keď sa ľutuješ, ľutuj sa viac. Keď spoznáš lásku svojho života, ktorá pre teba i svoj život obetuje, neprijmi ju a zabi sa. Hlavný hrdina je vlastne zbabelec, ktorý si absolútne neváži dar života ani lásky, a sebecky sa rozhoduje v každej životnej situácii myslieť len a len na seba. Má tu vôbec zmysel písať o príjemnom prostredí Spojeného kráľovstva a o peknej atmosfére do polovice filmu, o mnohých vzťahových, časových aj finančných investíciách všetkých zúčastnených...keď nakoniec nezrelý sebaľúbi pyšný, do seba zahľadený primitívny nezrelý (31-ročný) puberťák, spácha legálnu samovraždu a svoju lásku donúti prizerať sa? Hnus. Do bodky súhlasím s komentárom užívateľa bechdrak: Odporná amorální zrůdnost, která plive do tváře všem postiženým aneb jak si rozmazlený, povrchní a sobecký spratek bohatých rodičů neváží života.

Stážista (2015)

Neobyčajne obyčajný film o obyčajných zraniteľných ľuďoch. Nie príliš hlboký, ale napriek tomu myšlienkovo bohatý príbeh, kde samotné motívy a postoje k životu sú dôležitejšie než kariéra, slová, či vonkajšie prejavy. Priam obdivuhodná sebadisciplína a vnútorná elegancia osobnosti pána stážistu nám môže byť všetkým príkladom.