Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Príbeh o zlomenom človeku, ktorý stratil nielen dcéru, ale aj množstvo iného a v neposlednom rade aj sám seba. Romatická dráma o človeku bez zmyslu života. V minulosti však získal niekoľkých priateľov, ktorí sa rozhodnú vytiahnuť ho z depresie originálnym spôsobom. V jeho živote sa začínajú objavovať osoby, ktoré o sebe tvrdia, že sú Láska, Čas a Smrť. Dávam veľmi kladné hodnotenie z viacerých dôvodov, ktoré súvisia s filozofiou filmu.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Veľmi preceňovaný seriál, ale uznávam fanúšikom nadšenie z atmosféry, populárnej témy, efektov a iných pozitív. Mnoho vecí je ale príliš prikrášlených, zjednodušených a zromantizovaných. Chlapíkovi odpália nohu a on si len fňuká namiesto obrovského strachu, paniky a výkrikov. Charaktery neautentické. Dej často predvídateľný (napríklad keď vojak XY konečne získal dlho očakávanú parabolu, bolo hneď jasné, že čoskoro umrie. Aby sa hralo na city :-P )

Zelená míle (1999)

Výborný film s hromadou hlbších myšlienok, zaujímavým príbehom, charizmatickými postavami. Úsmevné situácie striedajú smutné, až zúfalé emócie. Za mínus považujem v danom žánri nepochopiteľný "čože" moment s paranormálnym javom (tí čo film videli, vedia že hovorím o hmyze).

Star Trek (2009)

Priemerný sci-fi príbeh, ktorý je ale pre fanúšikov Star Treku príjemnou a živou spomienkou (nielen) na starú dobrú Enterprise (vo filme nájdete súvislosti so seriálom a samozrejme s najrôznejšími filmami). Príbeh opisuje počiatok, kedy sa Kirk a Spock zoznámili, a veci neboli ešte také ideálne...

Star Trek: Do neznáma (2016)

Priemerný sci-fi príbeh, ktorý je ale pre fanúšikov Star Treku príjemnou a živou spomienkou na starú dobrú Enterprise (vo filme nájdete súvislosti so seriálom a samozrejme s najrôznejšími filmami). Veľké plus za bielu divošku, jej charakter bol zahratý veľmi profesionálne, so správnou štipkou humoru. Tak trošku pripomína LeeLoo z Piateho Elementu :)

Star Trek: Do temnoty (2013)

Priemerný sci-fi príbeh, ktorý je ale pre fanúšikov Star Treku príjemnou a živou spomienkou na starú dobrú Enterprise (vo filme nájdete súvislosti so seriálom a samozrejme s najrôznejšími filmami). Osobne mi prekážala podoba klingonov, bolo to pre mňa veľkým sklamaním. Naopak, osobnosťou, ktorá si pre seba kradne väčšinu filmovej atmosféry, je samozrejme "padouch" hraný skvelým Benedictom. Stačil jeden záber na jeho osobu a celý film dostal úplne iné, omnoho vážnejšie a pozitívnejšie smerovanie.

Barbar Conan (1982)

Ľudia drahí komentujúci, prihliadajte prosím na rok vzniku, a tiež na vtedajšie možnosti, okolnosti a na celkovú kinematografiu tej doby. Conan bol trhák, výborne natočený, a v rámci možností aj zahratý. Nedám mu nízke hodnotenie len preto, že sa mi dnes zdá podpriemerný v porovnaní s 2000 ďalšími filmami, ktoré som už videl.

Ničitel Conan (1984)

Valerian a město tisíce planet (2017)

Začiatok pútavo atmosferický, potenciál obrovský. Nádej, že bude film porovnateľný s 5-tym elementom, žiaľ rýchlo padla. Pre mňa mínusy: Valerián nie je niečo záhadné, ale je iba obyčajné meno nesympatického chalana? Tak mladý chalan sa hrá na Jamesa Bonda a tvorcovia filmu vážne dúfajú, že si ho divák obľúbi a bude ho považovať za hrdinu? Príliš veľa nudnej akcie a vesmírneho chaosu, počítačových efektov a iých rušivo-nudných momentov. Málo humoru, málo skutočnej romantiky. Priveľa pseudo-romantiky. Chýba hĺbka. Škoda.

La La Land (2016)

Romantické a vizuálne prepekné, ale niekedy ani to nestačí. Príjemný zážitok, ale keď muzikál podobného typu, tak odporúčam určite radšej The Greatest Showman.