• Krátkometrážní

Babi (2015)

Výborná Lily Tomlin krásně utáhla tenhle snímek s ideální stopáží o netradiční babičce, na kterou se opravdu perfektně hodí. Babi funguje výborně v komických momentech, ale velmi uvěřitelné jsou i dramatičtější momenty, které trochu převládají. Zajímavý námět a i přes jednoduchost opravdu slušná podívaná, která rozhodně nikoho nudit nebude. Takové příjemné životní, ale ne sentimentální.

Óda na mého otce (2014)

Doják každým coulem, ale po chvíli mi bylo jasné, že to jinak nebude a prostě jsem se s tím smířil a film mi nevadil. A když jsem přemýšlel, jestli herci nenadužívají patos a nepřehrávají, tak jsem si nakonec řekl, že těžko říct, jak by člověk v takové chvíli reagoval a možná to takhle opravdu vypadá, takže nebudu řešit ani to. Film je jinak poměrně jistou rukou natočený a působí silně ve všech dějových linkách. I když by bylo lepší se soustředit na jednu část života, ne to dělat takhle forrestgumpovsky. Škoda, že od úvodní opravdu silné scény mě tam už nic nenadchlo.

Helen (2009)

V mnoha filmech s lidmi s psychickými problémy jsem si na tyto postavy dokázal vytvořit mnohem větší vazbu. Tady dovedu ocenit špičkový výkon Ashley Judd, ale jinak na mě film působil odtažitě a příliš se mne jako diváka k sobě neupoutal. Nevím, zda to je způsobené mojí nelibostí vůči titulní hrdince, ale film mi neutíkal a tak nějak až na konec, jsem jej celou dobu viděl průměrně.

Pozemšťan (2007)

Zahozený námět, který se utopil v hromadě filozofických keců, mě to tedy celkem minulo. Smířil bych se s faktem, že veškerý děj je limitovaný jednou místností, kdyby to o něco více gradovalo a měl jsem z toho docela divný pocit. A nebudu zakrývat, že jsem se nudil. V celku slabé, tady hodně nadhodnocené.

Pomáda: Živě (2016) (TV film)

Velmi milé překvapení, úctyhodná pocta původnímu snímku, za který se rozhodně nemusí stydět tak jako za Pomádu 2. Inovativní ji tento remake převážně provedením (živě), ale i tak je opravdu slušný pěvecky i tanečně a herecky. Jen teda Aaron Tveit opravdu nemá na Travoltovi taneční pohyby, ale kdo má? Casting super, nejvíc jsem nadšený z Frenchy v podání Carly, protože je to moje oblíbená postava a zrovna jí sedla perfektně. Skvělá atmosféra, být to v kině a ne živě, asi takhle nehodnotím, ale tohle vytěžilo za přímý přenos nejmíň jednu hvězdu navíc. Takže hodnotím stejně jako originál, protože nevidím důvod jít níže, stejně jako jsem u Pomády neviděl důvod k vyššímu.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Já jsem se tomu filmu vyhýbal a přesně se mi potvrdilo, že to bylo oprávněné. První scéna byla naprosto krutá a kdybych měl hodnotit jí, tak je za plný počet, pak ale film slevil o 80% a všechno to byly převážně prázdné rozhovory a tu a tam slušná akce. Té bylo podle mě docela málo a herecky mě to ve směs také tak moc nebavilo, kromě Benicia. Film se zase vyšvihl až se scénou při večeři a pak byl najednou konec. Celkově mi to přišlo takové nevyrovnané a zvláštní, mám z toho rozpačitý pocit, takže asi lepší průměr...

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Zprvu taková hloupoučká komedie, kterou jsem viděl na průměr a ke konci se ten film v posledních 20 minutách přehoupne do mnohem většího smysluplnějšího a silnějšího příběhu. My Sassy Girl opravdu vyniká mezi dalšími filmy podobného ražení a nepotácí se na hranici kýče a trapnosti, což mě opravdu překvapuje, jelikož ze začátku jsem z toho měl lehce telenovelový pocit.

Amy (2015)

Amy je někdo u koho mi pozornost, kterou jí věnoval bulvár, zatemnila názor na ní jako zpěvačky a velmi mě mrzí, že jsem její písně docenil až po její smrti. Dokument je perfektním zobrazením jejího vzestupu a pádu a nakonec jdu na pět hvězdiček, protože nejen příběh, ale provedení a podání jejího života je opravdu úžasné. Poprvé mám z dokumentu, pokud nepočítám ty nějaké nacistické atd., husí kůži, opravdu. Konec byl velmi silný a celkově nádherný sestřih záběrů a prolínání různých zdrojů s jejími písněmi. Nádherná pocta této zpěvačce, věčná škoda tohohle talentu...

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Film bez šťávy či něčeho, co by ho činilo jedinečným. Depp je boží, celkem napínavé se slušnou atmosférou to je, ale prostě tomu chybí něco, díky čemu by film v žánru vyčníval. A taky ten příběh mě docela nudil, skoro nic se tam nedělo. Akce na minimum a většinou trvala sekundu, ale mohli ten příběh podat trochu záživněji bez prázdných pasáží a hned by to dopadlo lépe.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Výborná komedie, která si mě celkem dostala ale musím říct, že má jeden větší problém. A tím je rozpomínání se na svůj život, protože současná dějová linka je mnohem zajímavější, než to, co Allan dělal dřív. Každopádně je to takový ten správně praštěný film a ten děda byl naprosto senzační, o bizarnosti filmu nebudu ani mluvit, ale bavil sem se opravdu královský. Nejdřív jsem zvažoval průměr za flashbacky, ale nakonec jdu na 4, nebudu troškař.