• Krátkometrážní

Velký (1988)

Ty jo, celou dobu si říkám, že to bude jen fajnová komedie a ten konec mě rozsekal víc než Titanic, opravdu mě mrzelo, že Susan se nakonec nerozhodla omládnout a bylo to vážně dojemné, ale jinak opravdu slušně natočené, přestože mi námět poprvé zněl jako jedna velká kravina. Takže vyzdvihnout si zajisté zaslouží Rossův scénář a Hanksův výkon nemusím zmiňovat. Plusem je i příjemná délka, ne jako dvou a půl hodinové novodobé komedie.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Geniální vztahovka založená pouze na skvělých dialozích a zajímavém vykreslení dvou ústředních ženských postav v ne vyloženě hezkém světle, přestože to nejsou postavy, se kterými se nedá sympatizovat. Španělská atmosféra z toho na mě naprosto dýchala a film ve mě zanechal neuvěřitelně příjemný pocit, který mě snad jen tak rychle neopustí.

Vlna (2015)

Nedokážu se přenést přes tu nudu na začátku. Třeba u Nic nás nerozdělí bylo super, že se šlo do akce o něco rychleji, se San Andreas v tomhle směru srovnávat nebudu. Ale akce je vážně slušně zvládnutá a zničené město na konci taky, dokonce ten film nepůsobí trapným dojmem, což často katastrofické filmy dovedou a má slušné herecké výkony. V žánru katastrof však není nijak objevný, možná jen místem, kde se odehrává a vyjde to hezky na průměr. Teď abych se bál i k Vltavě...

Trable o Vánocích (2015)

Chaotická snaha zkopírovat šablonku Lásky nebeské napojením příběhů, které tady možná mají i více prostoru, ale žádnou váhu a prakticky jediná zajímavá součást příběhu je Eleanořino hledání falešného přítele na letiště. Jinak to není ani moc vtipné, což je škoda, protože to má potenciál s opravdu solidním obsazením. Možná, kdybych se díval o Vánocích a měl vánoční náladu, asi bych šel s hodnocením o něco výše, ale tohle je taková ubohá vánoční romance s předvídatelností a příliš mnoho příběhy najednou. June Squibb kupodivu nejvtipnější...

Perfektní den (2015)

Krása tohohle filmu spočívá v jeho absurditě a možná taky vyloženě drsnosti, přesto však snímek velmi často působí až komicky, ne však jinak než černě. Každopádně perfektní herecká souhra všech zúčastněných a přes ne zrovna silnou dějovou linku opravdu slušně vycházející příběh o maření snahy těch, kteří chtějí pomáhat.

Otcové a dcery (2015)

Příliš urputné tlačení na pocity diváka, aby to z někoho vyloudilo aspoň jednu slzu, a to nemusím, ale to bych ještě přešell, kdyby Muccino upustil od chaotického pojetí. Jediný záživný kloudný příběh je ten, kdy otec bojuje o svou dceru a zároveň bojuje s nemocí. Promiskuitní Amanda už mě moc nebrala a další dějové linky, jako její práce atd. už přímo překážely.

V objetí ďábla (2015)

Potěšila mě slušná atmosféra filmu a i ty strašidelné části fungovaly v celku, ale do příběhu se tu podle mě Amenábar nějak zamotal. Bylo to takový bez hlavy a paty a neviděl jsem v tom žádný rozuzlení nebo myšlenku. Dobře, nikdy nikdo nic nedokázal. A to je všechno? Vážně super. Naprosté promrhání Ethana a Emmy... Jsem vážně zklamaný, ale za slušnou atmosféru dám alespoň ty 2 hvězdy.

Jen my víme kde (2015)

Snažil jsem se být shovívavý, ale tohle je čínská telenovela, která je zajímavá pro nsá opravdu pouze tím, že se natáčela v Praze, což není u zahraničních filmů zas tak časté. Nemůžu říct, že by mi ten film vyloženě vadil, ale pokud ho mám hodnotit, tak to jinak nejde. Patetické hraní na city hlavně přes příběh babičky, možná kdyby vyškrtly to, mohl to být průměrný příběh na 2-3 hvězdičky, ale tohle mi vadilo a rušilo mě. A to jak starý český babičky mluví plynně anglicky nebudu ani komentovat, ale to samozřejmě nelze hodnotit.

Marie Antoinetta (2006)

Film, který se topí ve své vlastní prázdnotě. Byl jsem na hře o MA v divadle a dopadlo to naprosto stejně, přes všechen ten luxus a přepych a faleš, ve které ona žila, zanikal hlubší význam příběhu či jeho myšlenky. A tady to bylo oproti divadlu samozřejmě ještě umocněné, takže třikrát tolik luxusu a prázdnoty. Já vlastně ani na Marii nevidím nic tak významného, kvůli čemu by si i po smrti zasluhovala pozornost, jen ten konec se hodně povedl.

Krev a písek (1922)

Tak jsem zkusil svůj první němý film a ne, prostě ne, tohle nepůjde. Neuvěřitelně mě to nudí, uspávací hudba a psané dialogy, ale dobře, to jsem byl ochoten tolerovat. Vadila mi přehnaná gestikulace herců, ale chápu, že byla jiná doba a pro vyjádření neměli slova. Takže se to taky dá akceptovat, ale takhle nudně a rozvlekle zpracovat příběh na hodinu do dvou bylo fakt dost, když se tam ani nemluví. Dal jsem do Project 52 Films by Women ještě dva kousky z němého, ale jak to tak vidím, asi je přepíšu na něco jiného, protože tohle není nic pro mě.