• Krátkometrážní

Trumbo (2015)

Jedno z těch nezáživných dramat s příběhem, který sice je silný, ale mě jako diváka prostě nevydrží 2 hodiny bavit. Přirovnal bych to třeba k filmu o princezně Dianě, ale tenhle snímek naštěstí nebyl tak prázdný. Cranston podává úžasný výkon a dost strhává pozornost na sebe, přestože mu ostatní (hlavně dámy) zdatně sekundují. Ale scénář mi přijde poměrně nudný a jak už převedl třeba Burton s Edem Woodem dá se film o filmařovi natočit mnohem lépe. Za mne bohužel průměr.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Geniální komedie na úžasné úrovni, která by si za mě teda červenou barvu rozhodně zasloužila. Mám rád, když si národ dělá srandu sám ze sebe, protože pak se nikdo nemůže urazit a přestože je tu hlavní zápletka praktické obyčejné romatnické klišé nabalil toho film na sebe o tolik víc, že to snad nemůže nikomu vadit. Pro mě naprosto kultovní komedie a jsem rád, že jsem si ji teď po letech zopakoval, protože mě stále bavila neuvěřitelným způsobem a pevně doufám, že bude i nadcházející druhý díl.

Dánská dívka (2015)

Dánská dívka nemá co nabídnout jen velmi silným příběhem, ale opravdu dokonalým zpracováním. Králova řeč mě tolik neuchvátila, ale atmosféra tady je opravdu perfektně vystavěná a působí až snově. Herecké výkony jsou dokonalostí samotnou, kamera je naprosto perfektní a Desplatova hudbu k tomu? Co by tady mohlo být špatně? Možná jen některé momenty na mě byly trochu moc, ale do tohohle filmu patřily. Co mě překvapilo, že Alicia mě herecky učarovala možná i o něco více než Eddie, což bude asi tím, že od Eddieho tu člověk čekal něco velkolepého a Alicia je pak překvapením, ale její civilnější výkon je na vysoké úrovni.

Hodný dinosaurus (2015)

Myslím, že všechnu pozornost na sebe letos právem přitáhlo V hlavě, protože tohle je vedle něj pouze slabý bratříček s předpokládaným dějem. Jednoduchá nudná dobrodružná cesta okopírovaná z Nema a plno dalších věcí. Animace postrádá kapku originality a všechno je velmi fádní, přestože docela povedené.

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (2015)

Věřím, že malé děti to velmi ocení, ale já jsem měl s Peanuts zásadní problém, kterým je, že to vůbec nepůsobí jako film, ale sledování několika epizod seriálu za sebou. Myslím, že se dal vymyslet příběh táhnoucí se celou tu hodinu a půl a ne to rozdělit na několik kousků příběhu, které spojuje jen fakt toho, že přijela do města "nová holka." Ale je to sranda a co Peanuts schází v příběhu, to mají v obrazové originalitě, ale tou už asi nikoho po takové době nenadchnou, protože to už jsme nějakou dobu věděli.

Martin a Venuše (2012)

Docela kravina ve stylu Poledňákové, která však oproti ní postrádá humor. Ovšem je to kupodivu velmi příjemné a ne trapné až urážející, takže to není úplný propadák

Treevenge (2008)

Něco z toho na mě bylo vážně moc, ale hodně ujteý a dobrý nápad na krátký horor. Bohužel občas mi vadilo i provedení, takže zůstanu asi u průměru, ale všechny čtyři palce nahoru za nápad!!!

Korunní princ (2015) (TV film)

Průměrná ale rozhodně ne špatná štědrovečerní podívaná, která je podle mě oproti loňské Princezně a písaři i určitý posun vzhůru. Mnohem vtipnější, což oceňuji, ale občas to bylo přece jen až moc "ůlet". Sympatické obsazení tu hodně pomáhá a příběh je taky dobrý, mohlo to možná být kratší. A ani triky (hlavně drak) nevyšli tak špatně, jak bych se bál.

Lásky čas (2013)

Přesně to, co do filmů chci. Je mi jedno, že je jsou tu samá klišé a není to nic, co bych už mnohokrát neviděl. Je mi jedno, že z velké většiny je vše ve filmu předvídatelné. Tohle si mě u sebe dvě hodiny drželo jako přikovaného, ovšem přikovaného v nádherné peřince milého a sladkého filmu s úžasnou ústřední dvojicí a mnohem dokonalejšími pocity, které film vyzařoval. Za konec bych dal klidně 100 hvězdiček, protože přesně takhle by měli romantické filmy končit, aby to nebylo úplně trapné, jak to u některých bývá.

Carol (2015)

Obrovské zklamání vzhledem k tomu, že tohle byl už od traileru můj tip na letošní Oscary. Zatím můžu srovnat jen s Brooklynem a ten mě překvapil a byl mnohem lepší. Tenhle snímek je poměrně dost prázdný a povrchní a vlastně si mě ten příběh příliš nedostal. Herecky úžasné výkony Carol a Rooney, u kterých by pro mně NEnominace na Oscara byla překvapením, možná ve vedlejší roli i Sarah Paulson. Krásná kamera a hudba doprovázená skvostnou kamerou, ale vše je strašně povrchní a nejde moc do hloubky. Není to špatné, ale hodnocení dost ovlivňuje to, jak moc jsem od Carol čekal.