• Krátkometrážní

Tři týdny v kaňonu (2012)

Jako vodák oceňuji. Naposledy jsem jen Taru v Bosně a Steyer v Rakousku.

Státy států (2016) (TV film)

Také mám rád menší tempo cestování, ale režisér Procházka s Martinem Dejdarem to natočili příjemně koukatelně s kořením humoru. Zajímal by mě ten obří národní park, ale Spojené státy rozmanité nemám rád a New York už vůbec, takže se tam nevypravím.

Detox (2016)

Je to taková pouliční směska žánrů. Výsledkem je pocit, že jsem vše stokrát viděl. jako vtip, který opakujete až do žaludeční nevolnosti. První část filmu ještě jde , ale pak je to takové bez života.

Alex of Venice (2014)

Film vyplácí dividendy tam, kde by jste to nečekali. V takových chvílích se objevuje nevynucený humanismus. Film , prvotina režisérky Chris Messiny je jako milostný dopis předměstí Los Angeles a dobře vypozorované skutečné drama. Malý portrét ženy, jejích ztrátách a nalezení nového azimutu. Pro mě měl film nedostatek kouzla a humoru. Postavy a vztahy nebyly moc vyvinuté, takže pro mě bylo těžké k postavám chovat sympatie.

Cowspiracy - Klíč k udržitelnosti (2014)

Další z děsivých dokumentů o destrukci naší planety. Země je ústav pro choromyslné a my jsme jeho chovanci. Už jsem si myslel, že v dokumentu nezazní, že za vzrůst množství chovaného dobytka může stálý populační růst. Ale oceňuji tvůrce, že po hodině na to došlo. Mnozí odborníci říkají, že únosná kapacita počtu obyvatel Země již byla překročena a čeká se brzký nárůst o dalších 30 procent...

Maják (2015)

Mdlá a tuctová teen pohádka o smutných zraněných duších, které se potkali a vpadli si do náručí aby se léčili. Potřebuje svět další pomalý šťavnatý romantický trojúhelník ztracených duších, kteří žijí tiché životy zoufalství v zapomenutém městečku?Bílá menšina si v USA nekorektně o sobě natočila film.

Respire (2014)

Respire je obratně pozorovaný pohled na teenagerské hry moci , o predátorské povaze přátelství a o tom, jak se může blízkost během jedné mizerné noci přeměnit v animositu. Částečně to připomíná horror a částečně dokumentární film. pustil jsem si tento film po dvou náhodně vybraných filmech nového subžánru "dva muži spolu mluví o sexu" a koukám že je to subžánr "dvě dívky spolu mluví o sexu". Ale je to po dlouhé době francouzský film, kde z politické korektnosti nevypadá polovina herců jako křováci z Austrálie a na protagonistky se dá příjemně dívat.

Hotel of the Damned (2016)

Bylo těžké film sledovat, je pod opovrhující kategorií. A to mi ani nevadily vraždy mimo kameru. Hotel je obří. Možná to chtělo sledovat o půlnoci na chatě než po nedělním obědě.

Transdarinka (2015)

Film o transgenderových lidech. Kombinace humoru a patosu. Nízkorozpočtový film, ale za to je v něm hodně energie. Pro mě nejzvláštnější vánoční film , který jsem viděl. Bez vánoční atmosféry, sněhu a se stovkou slov "mother fucker". Donutový čas navždy!

Časové pásmo bylo změněno