• Krátkometrážní

Hradní tajnosti (2014) (seriál)

To si na sebe tedy vzali břemeno na desetiletí. Třeba u nás je zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína Hnutím Brontosaurus opravován od devadesátých let. A vlastně cílem je hlavně setkávání lidí. Jsou to hodně podrobné práce. Shlédl jsem první díl.

Uvnitř NSA (2012) (TV film)

Je to nezajímavé a ještě jim nějaký hacker vykradl informace, takže to vypadá , že přijmou každého, kdo ví co je to Windows a umí pracovat ve Wordu a Excelu a počítače opravuje restartováním. V dokumentu zazní že na první místo práce této organizace se dostal boj proto terorismu, jenže třeba podle FBI domácí teroristická hrozba číslo 1 jsou aktivisté za práva zvířat a aktivisté za životní prostředí.Spojené státy pestré jsou fašistický policejní stát, kde 60% procent obyvatel trpí megaobezitou. Ve dne patří ulice rodinám s dětmi a v noci gangům.

Básník války (2007)

Film o milostném trojúhelníku ve válečných kulisách uráží divákovu inteligenci.

Retro (2008) (seriál)

Zvláštní pohled takhle z odstupu let.

Český žurnál - Blízký daleký východ (2015) (epizoda)

Ta žena na náměstí občanskou válku na Ukrajině vystihla nejtrefněji když říká: "Německo, Francie, Anglie jen hrabou peníze a nemají duši. Jsou to jiní lidé, jiné vidění života a jiní lidé. Slovanská kultura je mnohem lidštější. Miluji své město , jeho obyvatele. Mohou se zdát hrubší , ale jsou dobří nebojte se. Přijeďte a budete chtít u nás žít". Stejný pocit jsme měl vždy i já když jsem byl na Ukrajině a v západních městech. Sejdou se tam také lidé po promítání filmu u kulatého stolu u vína prodiskutovat? Snad se Ukrajina moc válkou neoslabí a EU jim tam nenastěhuje půlku Afriky a Arábie s jejich islámem. Můj názor je, že si Putin dělá nárazník proti Německu, které chtělo po válce genocidou a hladověním vyhubit všechny Rusy.

Sešup (2020)

Jedna lavina ohrožující rodinu na lyžařské dovolené v Alpách, přehodnocování jejich životů a toho jak cítí jeden druhého.Příští rok tipuji pokračování s koronavirovou tématikou. Začne to jako studie problémových a neradostných lidských vztahů a přemění se to do středně zábavného sitcomu. Ústřední dvojice nemá patřičnou chemii. Švédský originál Vyšší moc z roku 2014 se domnívám byl lepší. Pojednával o dynamice manželství a byla to inteligentní studie maskulinity.

Knuckleball (2018)

Takový úvod do hororového žánru "home invasion". Zatímco jsem se díval, Michael Peterson účinně přinášel podezření nedůvěry se silně atmosférickými výkony a vemlouvavou eskalací paniky. Nejsou zde žádná nadpřirozená stvoření , jen staromódní lidské monstrum , které se pomalu plíží.

Barbra Streisandová - jak se zrodila hvězda (2015) (TV film)

Nejzajímavější jsou její počátky a nejlépe vypadala v osmnácti. I kdyby si nos nechala zmenšit, stejně se jí narodí děti s dlouhým nosem.

Sámská krev (2016)

Teenagerka čelící rasismu a musí přijmout novou identitu. Vydává se na nejistou cestu čím je a kam směřuje. Film má pomalé tempo, ale nudný není. Je hodně psychologický. Naplněn silou a emocemi.