• Fantasy

Kawasakiho růže (2009)

Išiel som do toho dobrovoľne a vedel som, že to má byť dráma, takže sa asi nemôžem sťažovať, že to bola "príliš" dráma. No načo ja takéto veci vlastne vôbec robím keď čistú drámu moc nemusím?? Neviem. Ak by ste to niekto vedeli môžete mi písať do správy xD No a späť k filmu. Technicky je to bezchybné, najmä kamera a hudba, herci sú fantastickí a má to pár dychberúcich momentov (napr. výsluch Chudíka je scenárististická topka). No inak ma to moc nebralo, možno by som ubral Švédska a pridal tej histórie, pretože práve ta švédska linka ma ubíjala a ani to prostredie nebolo také pekné ako by chceli. No to už z toho asi robím iný film takže takto ako to je, to je špička v rámci žánru, preto tá 4., i keď subjektívne nezaslúžená, hviezdička 6.5/10

Holka z livechatu (2018)

Nápad sám o sebe je perfektný, úžasne to aj vyzerá a ani ten nekreatívny koniec mi nevadil. No počas prvej polhodiny som mal chuť to vypnúť, pri každej "šteklivej" scéne ešte viac a všetky tie peripetie s rodinou ma nudili asi najviac, vrátane toho "vyvrcholenia". Väčšina z toho, čo postavy robia mi tiež nedávala zmysel a celkovo vlastne ich správanie bolo nelogické. Takže za mňa zostrihať, kľudne aj na dĺžku jednej epizódy Black Mirroru a vsunúť to tam, ako aj viacerí už povedali, pretože potenciál to má/malo 4.5/10

Vše je ztraceno (2013)

Pomalšie tempo ako som očakával a až ku koncu aj celkovo menej vzrušenia a strastí, čo Robko prežíva, ako som očakával. O to realistickejšie to však je a pár nápadov ma celkom zaujalo (napr. pitná voda - nie som fyzik takže netuším či je to ozaj takto možné, s mojimi laickými "znalosťami" proti tomu ale nič nemám, asi sa však radšej pôjdem odpáliť sám na more nech to môžem odskúšať). A keď už nejaké prežíva, nedáva na sebe nijako vidieť, že ide o niečo dôležité. Neviem či ide o postavu s tak spráchnivenou psychikou, no divák mu nemôže fandiť keď ani on sám nechce prežiť. Asi sa k tomu už nikdy nebudem chcieť vrátiť no na jedno pozretie je to dobré 6.4/10

Stopy spravedlnosti (2017)

Presne ten žáner, ktorý si rád pozriem len raz za čas ale tentokrát to ozaj vyšlo. Dokonca aj Brosnan, ktorého inak nemusím, tu bol znesiteľný. Asi ľudí, ktorých nemáte radi, si skôr obľúbite ako záporákov. Najviac sa mi však páčili všetky tie Jackieho pastičky, ako Sám doma v lese xD hocikedy sa k tomu rád znovu vrátim 7/10

Smrt čeká všude (2008)

Celý film neustále udržiavané napätie je to najlepšie čo tento film ponúka a prekvapivo to viac než stačí. Tá napínavá atmosféra je tvorená najmä vďaka naturalistickej kamere a "banálnemu faktu, že bomba môže kedykoľvek vybuchnúť," ako POMO píše. Vzhľadom k nepredvídateľnosti situácie a predpokladu ohrozenia niekoľkých životov mi to však až také banálne nepríde. Strieda sa viacero epizód výjazdov, jeden napínavejší ako druhý. A to ma dokázalo bez sebamenšieho úsilia udržať pri obrazovke až dokonca. Dejovo to inak nič viac neponúka a to je na druhú stranu najväčšia škoda filmu. Prelína sa to však v rámci epizód s viacerými zaujímavými ideami, ako napríklad "vojna je droga" a porovnanie života v Iraku a v USA. Celkovo však súhlasím, že je ten film nadhodnotený a som team Avatar 7.9/10

Na hraně temnoty (2010)

Práve som si uvedomil, že mňa si detektívnym príbehom dostanete veľmi ľahko, aj keď samotný príbeh nie je ničím inovatívnym. Je to pekne postupne odhaľované, občas s fajn akciou a na konci aj prekvapivo vygradované (scéna s Rayom a tromi pajácmi) 6.2/10

Pád Třetí říše (2004)

Bruno Ganz v jeho životnej roli vo filme, ktorý presne a zaujímavo podáva informácie o tom, čo sa dialo v posledných dňoch v hlave Fuehrera. To, že ho film vykresluje empaticky, aby sme s ním súcitili, u mňa vôbec neplatilo a nemám dôvod prečo si to myslieť. Ide teda o faktografickú historickú drámu, k čomu už tak nejako patrí aj dlhšia stopáž, ktorá je jedinou väčšou chybou tohto filmu v mojich očiach 7/10

Srážka s láskou (2019)

Najlepšia rom-com minulého roka, za mňa teda hlavne preto, že je to viac com ako rom. A veľmi vydarená com. Vtipná, s celkom inteligentným scenárom (i keď nie stále samozrejme, ešte stále je to od Rogena ale aj tie sexuálne vtípky su skôr na zasmiatie než nechutné) aj s pár odkazmi parodujúcimi súčasné dianie. Najmä tie ma veľmi bavili a spravili z tohto filmu niečo výnimočné, vďaka čomu si ho zapamätám 7.7/10

Láska po anglicku (2014)

Zo začiatku ešte fajn, sem-tam aj nejaký ten vydarený vtip, no ako prídu do LA tak jediným čo za niečo stojí zostane Salma Hayek. Pierce mi inak nevadí, no tu bol na nevydržanie, toto herectvo fakt nebolo. Všetky pokusy o humor vyšumia do prázdna a hlavne film nemá nejakú súvislejšiu dejovú líniu. Nejako sa tým dá pretrpieť, no len raz v živote 3/10

Weighting (2011)

Ale áno, všetky tie sfilmovane slovné hračky ma celkom bavili a som si istý, že som ani všetko úplne nerozlúštil, aj keď som zo začiatku vôbec netušil o čo ide, resp. beží - pun intended 6.5/10