• Fantasy

Prodloužený víkend (2013)

Veľmi pekný príbeh, pre mňa prekvapivo sem-tam aj celkom napínavý, naopak neprekvapivo romantický (čo je samozrejme v tomto prípade dobre) a skvelo zahraný. Jediné čo by som tomu vytkol je ten epilógový dohovor na konci, to mi prišlo už príliš sladké a sentimentálne ale pre tých pravých romantikov to tak asi má byť. Film sám o sebe však určite nie je len pre nich 7/10

Pustina (2016) (seriál)

Krátko po Bez vedomí som sa vrhol na Pustinu a je skoro až neuveriteľné, že také vysoko kvalitné seriály sa ešte točia aj "u nás" (keď sa to hodí rád sa k Čechom pribratrím xD). Má to všetko čo to má mať: premyslený príbeh s viacero zaujímavými líniami, tiesnivú atmosféru, dobrý vizuál (to prostredie ma úplne vtiahlo) aj hudbu. No hlavne je to o tých hereckých koncertoch, ktoré tam skoro každý zúčastnený predvádza, najmä hlavná dvojka - Stivínová a Dušek. Záver prekvapil, no práve v snahe prekvapiť sa mi zdal celkom odfláknutý, nepresvedčil ani neuspokojil ma. Seriál sám o sebe však celkom určite áno, i keď sa nestane niečím, k čomu by som sa ešte niekedy rád vrátil 7.8/10

Zvířecí chování (2018)

Asi najinteligentnejšie napísaný scenár v kratkometrážnom snímku aký som kedy vedel. Najmä prvá polovica je nesmierne vtipná a bohatá na ironické hlášky smerom k zvieracej ríši, druhá sa už potom snaží o nejaký presah a pointu no za mňa mohli zostať radšej len pri tej humornej časti. Napriek tomu je to však nadpriemerný kraťas 8/10

Tunnelen (2016)

Počas veľmi krátkeho času to dokáže byť naozaj veľmi napínavé a zaujímavé, no aj tak by som napr. tú líniu chlapca s dievčaťom vynechal 7/10

Kong: Ostrov lebek (2017)

Boooooože toto bola pastva pre oči, skoro až orgazmus z toho dostali. Tá hra so svetlami a efektami a dymami a kamerou bola proste niečo fantastické. Až také, že mi stačil aj úplne jednoduchý, stokrát videný, nenosný príbeh aby ma to zabávalo celý čas. K tomu prispeli samozrejme aj skúsený herci, veď ich je tam na to dosť a často aj nejaká tá vtipná hláška. No a Kong je nakoniec tiež môj milášek takže hocikedy znovu a stále dookola 8.5/10

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Milujem detektívne príbehy, zvieratá, humor a najmä originálne nápady a tento film všetkým priam srší, takže za mňa môžem kľudne povedať, že sa jedná o najlepší animák za posledných niekoľko rokov (s tým, že to platí ešte stále, v roku 2020, po 3 zhliadnutiach) 10/10

Lví král (1994)

Moja srdcovka už od detstva, kedy som ju pozeral stále a stále je to moja najobľúbenejšia Disneyovka, pre mňa je tam proste všetko perfektné 10/10

Velký dar (2017)

Toto bol tak krásne ľudský príbeh, že som až nechápal ako to môže nebyť dokument, ako to môže byť podľa scenára. Krásny pocit to vo mne aj zanechalo a také filmy ja rád, ešte keď sa aj odohrávajú na mojej milovanej Floride 7.5/10

Tomb Raider (2018)

Nie že by ma bavili nejaké preplácané zlátaniny bez poriadneho príbehu, no tu mi všetkého prišlo tak nejako málo. Hlavne by som pridal šifrovania, hádaniek a ich vysvetľovania, keď už sa to tak múdro tvári, mohlo by to trochu múdrejšie aj byť. I keď aj s pár ozaj parádnymi akčnými scénami však po druhom zhliadnutí môžem povedať, že Alicia je jediným čo ma môže presvedčiť k ďalšiemu zhliadnutiu 6.1/10

Most špiónů (2015)

Ja keď vidím Spielberg, viem, že dostanem famóznu filmárčinu. A keď k tomu ešte vidím aj Kaminski, viem, že ten film si chcem určite pozrieť lebo ak nič iné tak dostanem aspoň pohladenie môjho umeleckého vnímania. A tu som dostal ešte aj skvelý scenár Coenovcov, veľmi zaujímavý príbeh a Toma Hanksa, takže za mňa aj po druhom zhliadnutí veľká spokojnosť, sem-tam by sa to však mohlo prestrihať 7.8/10