• Fantasy

Vražda v Orient expresu (2017)

Lákavé obsadenie je jediný dôvod prečo sa k tomu ešte niekedy vrátiť a hlavne prečo si pustiť túto verziu. Nič moc nové sa tu inak nevidí a ak už sa o niečo inovatívne tvorcovia pokúšajú, pripadá to skôr nasilu (napr. naháňačka pod vlakom). Stále je to však taký náš starý známy, ktorý nemá príliš čím sklamať 7/10

Za každou cenu (2016)

Nebyť toho typického Sheridanovho rukopisu, bolo by to odo mňa za tri, pretože ten príbeh sám o sebe nie je ničím výnimočný ani inovatívny. Ale film ním skoro až prekypuje a mňa táto jeho poetika v každej scéne veľmi baví. Aj keď beriem, že niektorým sa to môže zdať ako nuda. Pre tých sú tu však skvelé herecké výkony, nádhernú kameru, pár naozaj vtipných scén (obsluha šerifov) a úžasný hudobný podmas 7/10

Cizinec ve vlaku (2018)

Neeson a Serra ma zase nesklamali a naservírovali mi zábavnú (rozumej nie vtipnú) jeden a tri štvrte hodinu, aj s prvkami detektívky. Tie ma na tom celom bavili najviac, aj koniec ma prekvapil a teda nesklamal. Škoda však tej už toľkokrát videnej zápletky skorumpovaných policajtov a posledných asi 15 dlhých minút rozuzlenia, ktoré nikoho nezaujímajú. Celkovo som sa však nenudil a Florence v cameo roli ma potešila 6.5/10

Ten dvanáctý (2017)

Zaujímavé spojenie byť nahaňaný nacistami a zároveň bojovať o prežitie za polárnym kruhom. Teda vlastne strašné, smutné a nešťastné. Ale aj trochu zaujímavé. Trochu dosť. A tiež mrazivé, a to nie len pre toho vojaka. Aha, a ešte aj skvelo natočené: technicky aj vizuálne, len koniec trochu nerealistický, dožvie koľko pravdy v tom je. Takže toľko odo mňa, proste dobré. Veľmi dobré 7.7/10

Dunkerk (2017)

Začnem asi radšej tým, prečo tomu nedám 5 hviezdičiek, nech skončím pozitívne a neukameňujete ma tu. To však nie je vôbec ľahké povedať, pretože sa nejedná o žiadnu konkrétnu vec. Jednoducho ma to celé ani nebralo, ani na konci nedostalo. Nezostal som pri titulkách ako ovalený sedieť na sedačke, ani som o tom už potom nerozmýšľal. Možno keby sa kladie väčší dôraz na prepojenie tých troch línií... Ale o tom ten film nebol ani byť nechcel. Išlo mu najmä o čo najvernejšie zobrazenie tej mizernej situácie, do ktorej sa také množstvo ľudí dostalo, z viacerých uhlov pohľadu, a to sa mu podarilo na jednotku. A to nie len vďaka vyšperkovanej technickej stránke, kvôli ktorej som sa uhýbal každej letiacej bombe a kvôli ktorej som ešte aj na druhý deň pri prelete lietadla nado mnou skríkol Dunkirk a hodil sa na zem. A to som ani nemal to šťastie pozerať to v IMAXe 7/10

Vera Drake - Žena dvou tváří (2004)

Film s veľmi zaujímavým tempom, v ktorom sa na prvý pohľad nič nedeje, ma zaujal práve preto, že aj za takýchto okolností ma dokázal baviť. Aj tak by som však pár zbytočných scén vystrihol, (nemal som pocit, že boli niektoré potrebné, napríklad u syna v krajčírstve). Keď to potom celé prepukne, už sa to sype a valí ako z kopca, hodina mi prišla ako 10 minút a ohromený som sedel aj výkonom Imeldy Staunton 6.8/10

Karbon (2017)

Ťažko sa mi k tomu už teraz píše komentár, lebo som si z toho moc nezapamätal, nebolo totiž ani moc čo. Ale viem, že začiatok a koniec ma bavili. Stred len tak nejako plynul, vyslovene nenudil, no ani nezaujal. Zaujali ma však herci, najmä ten hlavný, zvláštny to typ, dobre "nastajlovaný" rovnako ako aj film. Koniec celkom prekvapil 5/10

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Jediné kvôli čomu stojí film za pozretie sú tie katastrofické sekvencie. Padajúce mrakodrapy a praskajúce cesty, na to by som sa vedel pozerať aj 24/7. Dejom je to inak nie príliš zaujímavé, neoriginálne, dialógy nevtipné a nerozumné a pokusy o prekvapenie nikdy nevýjdu, buď to odhadnete dlho dopredu alebo nad tým maximálne pokývnete hlavou. Dva týždne po zhliadnutí si už z toho moc nepamätám a ani nemám chuť pustiť si to znovu 4.5/10

Kočky (2019)

Tak sa na to spolu pozrime. Kritizujú sa tu najmä vizuálne efekty a teda digitálni mačko-ľudia. Priznávam, že je to celkom bizár, mačka s ľudskými rukami a nohami, no po chvíli som si na to zvykol a skôr pridávam body za originalitu, kreativitu a nakoniec aj odvahu. Ak si na to nezvyknete, beriem, že to môže pokaziť zážitok z filmu. Ďalej sa tu však kritizujú aj scenár, bez nejakého súvislého deju a s dlhou expozíciou, a (ževraj) nezaujímavé piesne. V tomto smere vám však radím obrátiť sa radšej na originálny muzikál, pretože od toho sa to skoro vôbec nelíši (pridaná je len jedna pieseň Beautiful Ghosts, ktorá sa hneď stala jednou z mojich najobľúbenejších častí filmu). A to je pre mňa, ako fanúšika muzikálu veľké plus, keď sa režisér snaží nelíšiť od predlohy. K tomu ešte veľmi pestré herecké obsadenie (často celkom vtipné - myslené v dobrom) a skvelé choreografie (tú s Taylor si mám chuť pustiť znovu a stále dookola), ja preto nevidím dôvod prečo si to neobľúbiť rovnako ako muzikál, a to som na mačky alergický 7.5/10

Bez vědomí (2019) (seriál)

Skrátiť epizódy a bolo by to perfektné, pretože inak je to veľmi dobre vymyslené, natočené, zahrané aj vyzerajúce. Takto to však často nudí a rozuzlenie i keď prekvapivé na mne nezanechalo taký dojem. Rovnako tak ani seriál 7/10