Muž z Toronta (2022)

Od akční komedie s Woody Harrelsonem jsem čekal rozhodně víc. Hart byl jako vždy křečovitej a ani z Woodyho nevycházelo to pořádný drsňácký charisma, na které jsme zvyklý. Akce ušla, ale jinak se divák převážně nudí. Muž z Toronta klesl do klasického průměru, a to jsem tomuto filmu věřil na víc.

Podfukářky (2019)

Anne Hathaway byla skvělá a Rebel Wilson se jela to své, takže žádné překvapení. Místy byly Podfukářky i vtipné, ale samotná zápletka byla tak předvídatelná a průhledná, že to až bylo do očí. Ve výsledku slušný nadprůměr.

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

U Padoucha přichází se mi stalo prakticky to samé, co u prvních Mimoňů. Po shlédnutí traileru jsem byl natěšen na velmi vtipný animák, od kterého mě bude bolet pusa smíchy, ale ve výsledku jediné vtipné části, které ve filmu jsou, byly právě ty z traileru. Tudíž buď se divák nesmí podívat na trailer a pak si užije vtipné části ve filmu nebo stačí si ten trailer pustit a film je zbytečnost. Vzhledem k tomu, že je film zaměřen na hodně malé diváky, tak se jedná o čistý průměr.

Kanibalové (2020)

Stupidní příběh, příšerné masky, hloupé dialogy - to jsou jasné mínusy tohoto rádoby hororu. Na druhou stranu ústřední dvojice byla sympatická a bojové scény byly doslova skvělé a nemusel by se za ně stydět leckterý áčkový film. Možná bych i dvě hvězdy dal, ale viděl jsem nějakou divně sestříhanou verzi okleštěnou o krvavé scény a film byl tím pádem o 11 minut kratší. Možná, s minimální pravděpodobností, se k tomuto filmu ještě někdy dostanu a shlédnu plnohodnotnou verzi a tu hvězdu navíc dám.

Buffy, zabíječka upírů (1992)

Když si člověk uvědomí, že se vlastně jedná o parodii na upírské horory a film samotný se nebere moc vážně, tak je to docela vtipná komedie. Filmová verze Buffy se musí prostě brát s rezervou a pak se divák i pobaví. Jinak přesto, že ve filmu hraje tolik hvězd, tak Paul Reubens je všechny převálcoval.

Krasavec Beauty (1994)

Krasavec Beauty je příjemným rodinným filmem, který nenásilně vypráví životní příběh hřebce od jeho narození po stáří. Mimo to je tento film obsazen hvězdnými herci, kteří přesto, že nemají mnoho prostoru, tak svou práci odvedli na výbornou. Velkým plusem je i to, že film netrvá ani hodinu a půl a tudíž rychle uběhne jeho sledování. Pro děti ideální věc.

30 dní dlouhá noc (2007)

30 dní dlouhá noc je jedním z nejlepších upírských hororů, které jsem kdy viděl. Obsazení je skvělé, atmosféra je temná a strašidelná a upíři jsou děsivý. Začátek samotný, který mnohdy bývá zdlouhavý a nudný u podobných hororů, rychle odbíhá a přesto, že má film skoro dvě hodiny, tak nemá žádné hluché a nudné místo. Závěr samotný je perfektní a když jsem tento film viděl poprvé, tak mě dokonce překvapil, což se mi moc často u hororů nestává. Dle mého názoru musí být hororový fanda po shlédnutí nadšen a je smutné, že takový skvost nedosahuje vyššího hodnocení.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Toho, čeho jsem se bál u prvního celovečerního filmu Akt-X a nestalo se, se bohužel stalo v případě Chci uvěřit. V tomto případě se totiž jedná spíše o prodlouženou verzi seriálové epizody, která je tím pádem zbytečně dlouhá. Mimo to se v tomto filmu toho ani moc neděje a příběh samotný spíše těží na nostalgii a připomínání zásadních věcí, které se odehrály v samotném seriálu. Já osobně jsem  velkým fandou Akt-X a tudíž na mě tyto dva aspekty zapůsobily a vykřesaly za mě aspoň dvě hvězdy. Pro jiné se ale tento počin bude zdát zbytečným a nudným.

Páter Thomas (1980)

Lucio Fulci a jeho horory jsou typické tím, že místo dávkování napětí, používá systém postavený na hnusu a odpornosti, tedy hodně slizu různých barev a nepříjemného zvuku. Nejsem sice fanda tohoto pojetí hororu, ale beru, že dříve to bylo cool a divák se u toho svým způsobem bál. V případě Pátera Thomase se mi ale zdálo, že Fulci se držel zkrátka a nepopustil moc uzdu. Byl to pro mě takový slabý odvar oproti jeho jiným počinům (Zombi 2) a těšil jsem se až bude konec. Když k tomu připočtu spousty chyb, co se v tomto hororu objevilo, tak nemohu dát víc jak jednu hvězdu, přesto, že Lucio Fulci, i když já tento styl moc neuznávám, je legendou ve svém oboru.

Ta druhá (2020)

Od filmů z produkce Happy Madison se toho moc čekat nedá. Ve většině případů se jedná o komedie založené na trapnosti a fekálnosti. V případě Ta druhá tomu není jinak, ale oproti jiným filmům se jedná o trochu střídmější verzi, která je místy i vtipná a tudíž se řadí do lehkého nadprůměru.