Klíč (2005)

Průběh filmu sice není nijak záživný a nijak zvlášť strašidelný, ale závěr a pointa je originální a prakticky do poslední chvíle nepředvídatelný. Kate Hudsen, přesto, že nejsem její fanda, tato role docela sedla a její výkon mi přišel sympatický a prostředí, kde se příběh odehrával, bylo úžasný a slušně temný. Za mě palec nahoru.

Údolí mrtvých (2020)

Za mě se jedná o vynikající a vtipný zombie horor, který ukazuje, že Španělé tenhle žánr umí a nebojí se to předvést. Dal bych i pět hvězd, ale závěr mě trochu zklamal.  Mimo to Údolí mrtvých je i poučným filmem, který ukazuje, jak to ve Španělsku fungovalo za 2. světové války. A pokud je to někomu málo, tak Aura Garrido je opravdu kus a je fajn jí během sledování fandit.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Nic světoborného. Greenland je klasickým katastrofickým filmem, který nepřináší nic nového, a ba naopak, katastrofická část je upozaděna spíš příběhem rodiny, která se snaží přežít. Gerarda Butlera mám rád, ale bohužel z 50 % sáhne po filmu, který nijak neoslní a jeho charisma se pak v příběhu ztrácí. Poslední úkryt patří mezi takové filmy a víc jak dvě hvězdy si nezaslouží.

Centrální inteligence (2016)

Já jsem se nesmírně bavil. Centrální inteligence je vtipná, dostatečně akční a příběh svižně ubíhá. Dwayne Johnson byl skvělý a tato komediální poloha mu tentokrát nesmírně sedla. Dokonce i Kevin Hart byl fajn a to ho jindy nemusím. Za mě se jedná o velmi zábavný film, u kterého se divák zasměje, a to i přesto, že je předvídatelný a svým způsobem stupidní.

Gothika (2003)

Gothika je vlastně kravina, kterou z mého pohledu zachránil jen závěr a skvělý John Carroll Lynch. Film je plný nelogičností a postavě Halle Berry jsem to zavření v psychiatrické léčebně přál, protože ve výsledku byla Dr. Miranda Grey pokrytec. Co mě však dostalo nejvíc je samotné rozuzlení příběhu. Dr. Grey je posednutá duchem oběti jejího manžela a brutálně ho zavraždí. Přijde se na to, že její manžel byl prase a násilník a ona je osvobozena. To jako právní systém uvěřil, že byla posednutá duchem? Přesto, že hlavní postava rozsekala vraha a úchyla, tak pořád ho zavraždila, a to brutálním způsobem. Tak přece není možné, aby byla osvobozena. Prakticky celým svým vlastním vyšetřováním na sebe našla tu poslední věc, která chyběla a tím byl motiv. Jak říkám prostě kravina.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Sice nepatří mezi mé oblíbence, ale musím uznat, že Tom Cruise je výborným hercem a má skvělý instinkt na role. Barry Seal je skvělým a zábavným životopisným filmem, který nadchne širokou plejádu diváku mající vkus v různých žánrech. Mimo to Cruise snad opravdu nestárne.

Asterix a Galové (1967)

Nesmrtelná animovaná zábava, která je sice o trochu slabší než její následovníci, ale to jí neubírá na kráse. Baví i po letech a je jedno, jestli jste dospělým nebo dítětem. Pro nostalgiky je však důležité vidět Asterixe a Galové s původním českým dabingem.

G. I. Joe (2009)

G. I. Joe je klasická akčňárna, na kterou se dobře dívá a divák se nijak nenudí. Na druhou stranu nepřináší nic světoborného. Dokonce mě i pár věcí rozčilovalo, ale to jsou drobnosti. Pokračování si to však rozhodně zaslouží a já se na něj mile rád podívám.

Jurský park (1993)

Samozřejmě, jedná se o megahit Stevena Spielberga a v dobách, kdy vzniknul, tak to bylo něco tak úžasného, že hanit tento film by bylo rouhání. V případě této ságy mám však raději jiné díly a proto plný počet dát nemohu. Dalším důvodem je pro mě otřesná Ariana Richards, která mě irituje snad v každém záběru a herecké poloze. Jinak je Jurský park skvělou klasikou, která nenudí ani po letech.

Lov (2020)

Tak takhle jsem se už dlouho nepobavil. Čekal jsem průměrnou zabíječku, ale od ustřelení hlavy Emmy Roberts jsem se už jen bavil s otevřenou pusou. Ano, Lov není ničím světoborným, ale v jednoduchosti je přece krása, a tahle akční komedie je toho důkazem. Mimo to Hilary Swank to v takhle záporné roli moc sedlo a klidně bych se na ní v takových polohách díval častěji. U mě za výbornou a jsem si jist, že až si budu chtít jednou zase odpočinout, vypnout a jen se bavit, tak si tenhle film pustím znovu.