Popelka (2015)

Konečně po velice dlouhé době pohádka, kterou se nebudu strachovat pustit své dceři. Ne, že by přinesla něco světoborného, ale je velmi pěkně a moderně natočená.

Odpojit (2012)

Film s velmi dobrou myšlenkou. První hodina mě silně zasáhla, ale následně jako by mu došel dech. Jak jsem byl napjatý v první polovině, tak druhou polovinu jsem již koukal jenom na hodinky, kdy bude konec. Je to asi tím, že jsem již v té první polovině věděl jak příběhy dopadnou (kromě jedné výjimky, kdy jsem očekával Kylovu smrt). Z tohoto důvodu u mě jen lehký nadprůměr.

Nespoutaný Django (2012)

Vynikající film, který mě opět uchvátil skvělými tarantinovskými dialogovými scénami. Mimo to díky tomuto filmu jsem se zamiloval do Christopha Waltze, který svým německým přízvukem pozvedl film ještě o několik příček nahoru.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Úžasný film, u kterého musím hlavně obdivovat kameru. U každého záběru jsem měl pocit, že vše cítím a to od tržiště, kde se Grenouille narodil (skoro se mi udělalo zle), až po záběry zrzavé dívky, u které jsem byl přesvědčený, že voní jako ta nejdokonalejší bytost. Film jsem viděl poprvé před lety, ale když jsem si ho dnes opět pustil, tak jsem byl uchvácen stejně jako tenkrát. Ruku v ruce s kamerou je samozřejmě i hudba, která skvělý pocit z filmu podtrhuje. Mohl bych se tu dále rozepisovat o hereckých výkonech (skvělý Dustin Hoffman) apod., ale i kdyby herci hráli slaběji, tak to možná i přehlédnu právě kvůli geniální kameře.