Hvězdná pěchota (1997)

"Chcete víc!? Chcete víc!? Chcete víc!?" Já rozhodně víc nepotřebuju. Hvězdná pěchota je rozhodně jedním z nejlepších akčních sci-fi a nabízí přesně to, co má - spousty rozčtvrcených těl, hodně krve, hodně slizu, dostatečně nahoty, mnoho skvělých hlášek, skvělé speciální a počítačové triky, hodně mimozemských brouků a mnoho dalšího. I nyní po několikátém shlédnutí jsem byl stejně uchvácen, jako když jsem byl malý kluk a viděl jsem tento film v kině. Nejedná se sice o umělecké dílo v pravém slova smyslu, ale je to čistokrevná zábava, která nenudí a konkrétně mě nikdy nudit nebude. U mě za výbornou.

Šílený Max (1979)

Zajímavé je, že oproti jiným sériím, je jednička Šíleného Maxe z celé série nejslabší. I když má ale dvojku a Dóm hromů raději, tak se i rád vracím k této prvotině. Mad Max je prostě klasikou s nezapomenutelnými pasážemi, jako smrt jeho rodiny či nabídka závěrečné volby. Už jednou jsem hodnocení zvýšil a možná jednou, až se k tomuto filmu vrátím, tak toto udělám znovu. Film přece jenom nedělá dokonalá kvality, ale i to, jestli zaujme tak, že se k němu divák vrací a mě se to u tohoto filmu stává.

Tlumočnice (2005)

Tlumočnice je poměrně slušný špionážní thriller s nádhernou Nicole Kidman a charismatickým Seanem Pennem. První půlka je sice trochu vleklejší, ale od druhé poloviny nabere tento film tempo. Nejvíc mě potěšila pasáž v autobuse a výrazy překvapení agentů. Tohle se fakt povedlo. :-)

Highlander 2 - Síla kouzla (1991)

Jak z kultu udělat koninu, nebo-li proč neudělat volné pokračování, ve kterém popřu základní myšlenku a vytvořím si svou vlastní. Přesunout příběhově Highlandera do dnes už ne tak vzdálené budoucnosti, mi samo osobě nevadilo, ale překopat myšlenku samotného zrodu Highlanderů, to se tvůrcům opravdu nepodařilo. Vůbec nechápu Widena s Bellwoodem napadlo, že divák pobere, že přesto, že MacLeod v prvním filmu vůbec nevěděl, proč je nesmrtelný, tak tady byl do 16. století už jako nesmrtelný poslán ještě ze vzdálenější minulosti. Nebo popření skvělého seznámení MacLeoda s Ramirezem zahodit a překopat to tak, že se vlastně už dávno znali. Prostě po scénáristické stránce se jedná o úplnou blbost, která naštěstí aspoň v některých místech odkazuje na předchozí film a v pozadí je občas k zaslechnutí melodie Queen.  Jako samostatný film, s popřením existence předchozího dílu, je Síla kouzla průměrným sci-fi, ale jinak je to blbost.

The Curse of Halloween Jack (2019)

Od Andrewa Jonase je to již několikátý počin, co jsem viděl a asi u dvou filmů jsem viděl nějakou naději, že by mohl natočit i něco lepšího, ale The Curse of Halloween Jack tím filmem rozhodně není. Jednu hvězdu dávám jen kvůli povedené masce a protože si začínám zvykat na Tiffany Ceri, která sice není dobrou herečkou, ale dobře se na ní dívá.

The Utah Cabin Murders (2019)

Vyloženě se nejedná o špatný film a herci v rolích psychopatů se mi dokonce líbili, ale znovu bych to vidět nemusel. Na jednu stranu délka necelé hodiny a půl je sympatická, ale i přes krátkou stopáž, je ve filmu spoustu nudných míst a návrat sester do domu byl doslova zbytečný. Vzhledem k očividnému nízkému rozpočtu se dá The Utah Cabin Murders zařadit do průměru.

O statečném kováři (1983)

Příjemná pohádka, ke které se vždy jednou za čas dá vrátit. Jsou však pohádky, které mám raději.

Bumblebee (2018)

Jednoznačně se jedná o nejlepší film ze série Transformers, ba co víc ani se mi nechce věřit, že tento film do té série patří. Kam se hrabe Shia LaBeouf. Až v tomto filmu a díky Hailee Steinfeld jsem pochopil, proč se Bumblebee snaží chránit Zemi a její obyvatele. Až v tomto filmu je cítit souznění mezi lidmi a Autoboty (aspoň jedním). Bumblebee je přesnou ukázkou toho, že méně je někdy více a není třeba pořád jenom běhat, řvát a předvádět (sice skvěle provedené) bojové scény mezi roboty, jak tomu bylo v předchozích filmech. Bumblebee je skvělá rodinná podívané s mnoha sympatickými postavami, která tratí jen na tom, že podobné téma bylo již několikrát použité. Zároveň je u mě Bumblebee první jiskřičkou naděje, že série Tranformers nestojí za prd.

Alcatraz (2018) odpad!

Příšerně nudný film založen jen na konverzačních scénách, které jsou však o ničem a ještě k tomu s nesympatickými herci. Tato verze Alcatrazu je nepovedenou zbytečností.

Allan Quatermain a Ztracené Město Zlata (1986) odpad!

Ztracené Město Zlata má oproti Dolům krále Šalamouna u mě jednu nevýhodu. Doly krále Šalamouna znám už od dětství a viděl jsem je mnohokrát, tudíž jsem jim mohl trochu přidat aspoň z nostalgického hlediska. Ztracené Město Zlata jsem však dodnes neviděl, tedy přidaná hodnota odpadá a jelikož se jedná o ještě mnohem větší koninu, než v případě prvního dílu, tak nemohu dát ani tu jednu hvězdu. Hrozně jsem se totiž nudil, herci byli příšerní a samotné zpracování příběhu bylo hrozné. Ve výsledku jsem vlastně rád, že zklamání přišlo až nyní a že v dětství se mi tento film vyhnul.