Ježek Sonic 2 (2022)

Na filmu Ježek Sonic 2 je vyloženě vidět, že je dělaný pro mladší publikum (dle mého názoru do 10 let), ale když toto starší divák přijme, tak musí uznat, že tvůrci odvedli dobrou práci. Za mě jako otce, byl hlavním tahounem Jim Carrey, který je vysloveně ve svém živlu a naplno předvádí své grimasy a přehrávání, což mi v dobrém připomíná jeho nejlepší filmy - Maska, Ice Ventura a Grinch. Pro děti je tu hlavně skvěle odvedená práce na třech úhlavních potvorách, které nejen, že dobře vypadají, ale místy jsou i vtipné. V celku musím konstatovat, že dvojka je lepší než jednička a nijak mě neděsí představa, že s dětmi budu muset i na případné pokračování.

Kód 355 (2022)

Jako špatný to rozhodně nebylo. Akční scény byly slušné, herecké obsazení velmi dobré a celkově to bylo zábavné, i když se mi to místy zdálo až moc překombinované. Na druhou stranu je film 355 předvídatelný a samotné téma 100x viděné, a to i v ženském provedení. Jedná se tedy o lehký nadprůměr, který neurazí, ale ani ničím nepřekvapí.

Neznámí vetřelci (2008)

Co víc chtít od nízkorozpočtového filmu, než to, co nám dává právě Neznámí vetřelci. Obsazení známých tváří, které v jejich nejznámějších rolích zbožňuju (Carlos Bernard - 24, Rockmond Dunbar - Prison Break a Courtney Ford - Supernatural), nadupaná hudba, skvělé akční scény (úvod v obchoďáku byl opravdu výborný) a výborné napětí. Jistě, že se tento horor nemůže srovnávat s filmy, do kterých byly vloženy desítky miliónů dolarů, ale v rámci možností tomuto filmu nic nechybělo. Za mě za výbornou.

V pasti přízraků (2005)

Netvrdím, že jsem čekal něco oslnivého, ale tohle bylo opravdu málo. Přitom asi první půlhodina vypadala slibně a myslel jsem si, že půjde sice jen o průměrný, ale přesto slušný televizní horor. Tempo, napětí a herecké výkony se čím dál víc zhoršovaly a nudil jsem se čím dál víc. Škoda, podobné filmy s podobným tématem bývají aspoň v něčem zajímavé, ale V pasti přízraků se o to jen pokouší a nepodařilo se mu to.

Zachraňte se! (2020)

Tohle bylo tak hloupé, až to bylo geniální. Jedná se sice o americký film, ale humor je jednoznačně britský a musím uznat, že povedený. Vůbec nejlepší je první polovina, která nám ukazuje jak nejnudněji začít invazi vetřelců. Hlouposti hlavních protagonistů, kteří jsou jasnou ukázkou dnešní společnosti, se nejde nesmát a jednoduchost, jak je téma pojmuté , je geniální. Celek mi zkazil až závěr, protože si to opravdu zasloužilo pořádně vtipnou pointu, ale měl jsem z toho pocit, že autorům došla nápaditost a nevěděli, jak to ukončit. Přesto se jedná o nesmírně zábavný film, který ukazuje, že v jednoduchosti je krása.

Poltergeist (2015)

Původní verzi jsem viděl jako dítě a už si to ani moc nepamatuji. Tato verze asi není tak dobrá jako ta stará, ale tato předělávka se mi nezdá vůbec špatná. Poměrně dobře to ubíhalo, bylo tam pár velmi slušných strašidelných momentů a dětští herci nebyly nijak protivní. Jediné, co mě zaskočilo, byl Sam Rockwell, který mě tentokrát nijak neoslovil a celou dobu jsem měl pocit, že mu role nesedí. Jinak je ale Poltergeist 2015 dobrým rodinným hororem.

Mrtví mezi námi (2009)

Mrtví mezi námi je výborným televizním hororem, který skvěle pracuje s napětím, hudbou a způsobem vyprávění. Herci jsou až na pár výjimek výborní a závěr je překvapivý. Tvůrci skvěle předvedli, jak si při natáčení nízkorozpočtového hororu poradit se speciálními efekty a maskami a přesto, že je na filmu vidět, že se nejedná o nadupaný horor plný krve a vynikajících děsivých triků, tak hororového fanouška nenudí a některé, jako jsem třeba já, nadchne.

Grace (2014)

Grace je nadprůměrným hororem o posedlosti, který je k tomu představen v netradičním pojetí, a to z pohledu hlavní protagonistky. Chvíli jsem se na tento způsob prezentace musel sice zvykat, a tím mi to trochu kazilo ponořit se do atmosféry, ale ve chvíli, co jsem takový způsob vyprávění přijal, tak jsem musel uznat, že tvůrci odvedli kus slušné práce a možná, až se jednou na tento film podívám znovu, tak si ho více užiju a přidám i jednu hvězdu navíc.

Odpočívadlo (2006) odpad!

Delších 80 minut už jsem dlouho nezažil. Čert vem příšerný herce a jednoduchý až primitivní scénář, ale celý to nedávalo smysl. Vlastně ani nevím, o co vlastně šlo. To byla ta holka na houbičkách? To, že když viděla v tý komoře tu holku, tak viděla vlastně ducha, to bych ještě pochopil, ale co ten polda. To měl být taky duch nebo její představa? A co to nelogické chování hlavní hrdinky. Kdyby to psal nějaký amatér, tak přimhouřím oči, ale John Shiban již léta pracoval na Aktech X, tak jak někdo takový může napsat něco tak hrozného? Já osobně mám rád nízkorozpočtové béčkové horory, ale tohle byl děs.

Dominion: Pod nadvládou zla (2005)

Jedná se o velmi čajíčkovou verzi Zrození od Rennyho Harlina. Ne, že by jeho pojetí Vymítače ďábla bylo bůhví jakým klenotem, ale Pod nadvládou zla je zbytečností, která měla v úmyslu pojmou příběh lépe, ale stal se pravý opak. Tato verze prostě neměla tu správnou atmosféru a valnou část jsem se spíše nudil. Zrození bylo přece jenom lepší a čišelo z něho charisma a potenciál. V tomto případě však chybělo i to.