Škola prokletých (2019)

Vždyť to vlastně nebylo zase tak špatný. Jasný, speciální efekty jsou příšerné, ale Škola prokletých to kompenzuje slušnou atmosférou a solidními herci/neherci. Jedná se tedy o, sice vyloženě ne o dobrý, ale neurážející nízkorozpočtový horůrek, který se musí brát s velkým nadhledem.

Vymítač ďábla: Zrození (2004)

Zrození je ve výsledku povedeným hororem o vymítání a tak trochu vylepšuje pověst špatného druhého a třetího dílu. Mimo to, tento počin se dá konečně označit i jako horor. Stellan Skarsgard je v roli otce Merrina charismatický, krve nebylo použito pomálu a napětí se také dočkáme. Za mě slušný výkon, i když Renny Harlin má na svědomí i lepší kousky.

Vymítač ďábla III (1990)

Bohužel opět jako v případě dvojky se jednalo o nastavovanou kaši, kdy zaměření bylo jen na jinou postavu z kultovní jedničky. Kromě skvělé scény, kdy babka leze po stropě a charismatickému Georgei C. Scottovi Exorcista III nepřináší nic. Ani napětí, ani zábavu a už vůbec ne pocit strachu. Kromě zmíněných dvou bodů mě potěšila v úvodu jen ústřední melodie a přítomnost Brada Dourifa. Jinak jde i zbytečnost a mělo zůstat jen u jedničky, která ve své době byla geniální.

Gotti (2018)

Spoustě filmů ubližuje dlouhá stopáž, ale v případě Gotti je to naopak. Odvyprávět mafiánský film a obzvlášť podle skutečnosti, musí mít aspoň tři hodiny, protože tu nemůže jít jen o příběh hlavní postavy, ale člověk si musí vytvořit vztah i s těmi ostatními. V jednu chvíli se mezi Gottiho životními etapami skákalo tak rychle, mnohokrát ani nevěděl o kom se baví a koho se chce zbavit. Vzhledem k množství mafiánských filmů, které jsem viděl, musím konstatovat, že tento patří mezi to horší a ani slušný výkon Johna Travolty a Spencera Lofranca to nezachránilo.

Vymítač ďábla 2: Kacíř (1977)

Vlastně ani nechápu, co se stalo. Hororové prvky zmizely, pořád se tu jen kecá o ničem a po samotném vymítání se slehla zem. Přesto, že se někteří protagonisté vrátili a hodně se tu odkazuje na předchozí díl, tak jako by se vůbec nejednalo o pokračování kultovního hororu, ale o samostatné melodrama zabývající se psychickými poruchami. Atmosféra 70´ let ani hudba Ennio Morriconeho nemohla tento průšvih zachránit a jediné, za co stojí Kacíře vidět je, jak Linda Blair vyrostla do krásy. Ne vše musí mít pokračování a Vymítač ďábla 2 je toho důkazem.

Nenávist (2017)

Vlastně to nebyla taková katastrofa a užuž jsem si myslel, že dám dvě hvězdy. Bohužel celé snažení zkazil závěr. The Hatred je místy i strašidelná  a herci jsou také poměrně sympatičtí. Jen to chtělo trochu víc promyslet, co od tohoto filmu chtít. Všechno mi přišlo poměrně dobře načatý, ale nedokončený. Bohužel. Tento horor měl potenciál být aspoň průměrným, ale nepovedlo se.

Vymítač ďábla (1973)

Z počátku hodně decentní hororová klasika, která se sice rozjíždí pozvolna, ale o to víc si divák užije každý tehdy trikový majsterštyk. Otáčení hlavy, sodomie s krucifixem, vyplazování jazyka a mnoho dalších. Vymítač ďábla je nehynoucí klasikou, která přesto, že stárne, tak se ještě nikomu nepodařilo pojmout téma vymítání stejně nebo lépe a tudíž stále je nepřekonána. Mimo to, ještě teď mi hlavě hrají ty uhrančivé klavírní tóny jedné z nejlepší hororových melodií vůbec.

Highlander (1986)

Není to nic dokonalého a přesto, že film vznikl již v roce 1986, tak i na tu dobu z toho srší béčkovost, ale Highlander prostě má něco do sebe a já se k němu nesmírně rád vracím. Nemluvě o tom dokonalém spojení, protože když se řekne Highlander musí se říct i Queen, a tato souhra v divákovi vzbudí pocit, že viděl skvělý film a odpustí mu spousty chyb, prakticky v každé rovině, přesto, že by to u jiných filmů neudělal. Highlander prostě patří a bude vždy patřit mezi filmové legendy a právem.

Kapky (2022)

Film Kapky velice připomíná staré americké černobílé konverzačky. Jedná se o jednoduchý námět, který stojí a padá na hereckých výkonech. Kupodivu herci svou práci zvládli na výbornou, a to dokonce i Jason Segel, kterého jsem si v této pozici neuměl představit. Divák má je udržován po celou dobu v napětí a když už má pocit, že se film začíná táhnout a ustanul na mrtvém místě, tak se vkusně přidá nový podnět a divák je opět zaujat. Jediné, co bylo trochu zklamáním je závěr. Ne, že by byl špatný, ale byl až moc očekávaný a doufal jsem, že tvůrci zapojí trochu fantazii, zariskují a pokusí se aspoň zaujmout něčím originálním a neočekávaným. Jinak ale za mě palec nahoru.

The Block Island Sound (2020) odpad!

Už dlouho jsem neviděl nezáživnější a nudnější film. Vleklý úvod by mě nevadil, ale tady bylo vleklé snad úplně vše. Po půlce filmu mě už ani nezajímalo, jak to dopadne. A to je The Block Island Sound označován jako horor. Je to možná všechno, ale horor určitě ne. Jedinou lehce pozitivní věcí, byl herec, který ztvárnil mrtvého otce, protože ten byl děsivý, aniž by na něm maskéři museli zapracovat. Nevím, jak se jmenuje a vzhledem k tomu, jaký mám z filmu pocit, tak mě to ani nezajímá, protože ani tato drobná pozitivní věc nedokáže vyzvednout tento "horor" z odpadu!.