Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

woody

Pocity mám také voľajaké. Tak za prvé. Děj je zmatený. Vyžívá se v podivných dějových odbočkách a prostřizích. To také vedlo k tomu, že film byl hned po premiéře ještě prostříhán aby dával víc smysl. Netuším jakou jsem viděl verzi, ale předpokládám, že tu první. Na můj názor nedávejte, na horory nejsem a na pokračování jsem se díval jen kvůli milovanému Richardu Burtonovi. Ten zde odvádí svůj standart. Chvílemi se mi zdálo, že v pohledech cvičí na Pohled Medusy. Kacíř je dobrý, až do toho překombinovaného konce. Ten musel vymslet chorý mozek. A kazí do té doby slušný film... ()

Campbell

Je až neuvěřitelné kam tento díl spadl, drama o rodině které trápí to že jejich dcera může být posedlá. Což sice o to film je natočen skvěle. Ale bohužel Boorman nepřitlačil(nebo se vůbec nesnažil) na pilu a tak je tu pěkných pár zívaček. Navíc Blairová byla v prvním dílu skvělá ale tady mi přijde "opuchlá". A navíc prostě úděsná. Naneštěstí tu je celkem dobrý Burton ale to je asi tak všechno. KAždopádně ode mě dostane aspoň 3*. ()

T2

Rozpočet $14miliónovTržby USA $30,749,142Tržby Celosvetovo $-║ Pozeratelné, vôbec nie také zlé ako som čakal, triky a vizuálne vsuvky fajn, skôr je problém s príbehom ktorý nemá s čím prekvapiť, nemá čím šokovať a po celý čas sa vezie na jednej vlne bez výkyvov, ktoré by zapôsobili, úvodom dosť ohúri menoslov, či už hercov ale i hudobný doprovod Morriconeho ktorého tam skoro nie je cítiť. /40%/ ()

Silviaxx odpad!

Pre všeobecný rozhľad som si povedala, že si prejdem Exorcist sériu, hoci nevyhľadávam horory z tak vzdialených rokov (aj keď nepopieram, že patria k najlepším, len mne osobne to nesedí) Prvého som zvládla a celkom ma to prekvapilo, tak som smelo napredovala k dvojke, ktorá ma však znechutila a unudila natoľko, že som to pred koncom vypla a na zvyšné časti sa vykašľala. ()

kaylin

„Vymítač ďábla 2: Kacíř“ je zbytečný film. Tak to prostě je. Neděje se zde nic, co by bylo pro sérii skutečně zásadní, jen se rozmělňuje to, co bylo představeno legendárním prvním filmem a dělá se z toho trochu cirkus, který sází na dobré herce, jež nemají takové role, které by stály za to a kde by mohli cokoli předvést. Nejvíce v paměti pak zůstane Linda Blair, která je maskotem téhle série. ()

• V čase vydania to bol najdrahší film štúdia Warner Bros. (rador)
  • Závěr filmu má více verzí. Zatímco ta americká končí happyendem, v exportním zpracování Lamont (Richard Burton) umírá. (Hans.)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher