Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

Silviaxx odpad!

Pre všeobecný rozhľad som si povedala, že si prejdem Exorcist sériu, hoci nevyhľadávam horory z tak vzdialených rokov (aj keď nepopieram, že patria k najlepším, len mne osobne to nesedí) Prvého som zvládla a celkom ma to prekvapilo, tak som smelo napredovala k dvojke, ktorá ma však znechutila a unudila natoľko, že som to pred koncom vypla a na zvyšné časti sa vykašľala. ()

monolog

Tomuhle se říká nejdražší horrorovej propadák, jakej jsem viděl. Z Boormana se v tomto případě stal Bormann. I když hudba byla skvělá, tak příběh byl strašně zdlouhavej a hrozně o ničem a zmatenej. Taky telepatie mi přišla docela úsměvná. Ale herci a vůbec jejich výkony, tomu nelze nic vytknout. Nejlepší částí filmu jsou samozřejmě flashbacky o otci Merrinovi v Africe (nechápu, proč se tím při prequelu neinspirovali). Vsadím se, že Richard Burton se ještě teď pochechtává v hrobě kvůli tomu milionu, kterej za tuhle roli dostal. I když do ní dal dost, tak film je prostě břečka. Dopolední vycpávka mezer mezi reklamami. ()

pfa

Vymítač dvojika je hlavně tak trochu o něčem jiném. Ani té kýžené hororové akce a výjevů ďábla, kterých nás namlsal The Exorcist, si zde moc neužijeme, trocha více nás však nemine na konci. Putování za "zbytky" zla je zde spíše pojato ve výtvarné a efektní stránce a nechybí zde ani poutavý hudební motiv Ennia Morriconeho, který ho doprovází. Příběh bych ovšem nijak nezatracoval, spíše naopak, je prostě svým pojetím diametrálně odlišný od svého předchůdce a i když jsem fanda Vymítače i s přihlédnutím ke všem případným "pohoršujícím okolnostem" přecejen dosti nechápu hodnocení ve výši (nebo spíše tedy níži) 28%. [7/1O] (Exorcist II: The Heretic, USA, horror) ()

Paldiny

Tak hypnotické až som chytil tri mikrospánky. Dejovo sa posúvame o štyri roky vpred, ale nenapredujeme. Nový kňaz vyšetruje smrť toho starého, hrabe sa v minulosti, káblikmi spája s liečiteľmi a starými bubákmi, pri tom mu pomáha bývalá posadnutá. Žiadny strach sa ale nedostavuje, tempo je po celý čas také snové, prispaté, jednoducho bez gradácie, o kontroverznosti nemôže byť ani reči, exorcizmus už cudzí pojem. Nič s tým nedokáže spraviť ani hejno kobyliek, čo sa pripomína tak často, ako je to len možné či záverečné inferno, aké som moc nepochopil. Asi produkcia žiadala veľkolepejšie uzatvorenie, preto praskajú steny, buráca strop, prepadá sa podlaha a prilietajú kobylky :) Kacíra preto nemožno nazvať inak, než nedôstojným pokračovaním povestného kultu. Aspoň kredit držia schopní herci, zvládnutá technická stránka a minimálne straty na životoch, tých diváckych. ()

Bloody13

Nebohou Regan tentokrát posedne africký démon Pazuzu, ale nebojte se milé děti, v tomhle případě se nejedná o horor, jako spíše o rodinné drama... Tady tvůrci ukázali (spíše než odvahu) svou jedinečnou troufalost: natočit pokračování slavného hororu o posedlé dívce Regan bez posedlé dívky je docela síla, kor když chybí slavný hudební motiv a ke všemu se nám démon v ženskym těle ukáže až 10 minut před koncem! Při dvouhodinové stopáži tak film celou dobu nudí, a reputaci už si nespraví ani solidním destrukčním závěrem. ()

• V čase vydania to bol najdrahší film štúdia Warner Bros. (rador)
  • Závěr filmu má více verzí. Zatímco ta americká končí happyendem, v exportním zpracování Lamont (Richard Burton) umírá. (Hans.)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher