Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

kaylin

„Vymítač ďábla 2: Kacíř“ je zbytečný film. Tak to prostě je. Neděje se zde nic, co by bylo pro sérii skutečně zásadní, jen se rozmělňuje to, co bylo představeno legendárním prvním filmem a dělá se z toho trochu cirkus, který sází na dobré herce, jež nemají takové role, které by stály za to a kde by mohli cokoli předvést. Nejvíce v paměti pak zůstane Linda Blair, která je maskotem téhle série. ()

dom156

Jak je první film Vymítač ďábla průlomovým a zajímavým filmem své doby, tento skoro mám chuť říct paskvil se hrubě nepovedl. Sice zvýšili o více než 300% rozpočet, ale výsledek je tristní. Celou dobu jsem se nudil, atmosféra je zde nulová a nebýt zajímavější hudby a solidních herců odpad by tento film neminul. Vše co mela jednička, tak její pokračování nemá. Nemohu jinak než nedoporučit. ()

MM_Ramone

Toto má byť oficiálne pokračovanie kultového okultného possesion horroru "The Exorcist", ktorý v roku 1973 natočil režisér William Friedkin a doslova ním šokoval celý svet? Vtedy ľudia v hrôze vybiehali z kín a zvracali od znechutenia. No a po štyroch rokoch prišlo toto?! Som z toho mierne povedané sklamaný, rozčarovaný a smutný. Je to nudné, nezáživné, otravné. Každý kto si chce zachovať ten desivý, mrazivý pocit z pôvodného geniálneho snímku, by sa mal tomuto absolutne zbytočnému a totálne zmršenému pokračovania oblúkom vyhnúť. * ()

Dan9K

Tak to je škoda....vůbec to nebylo tak špatné, alespoň ne do konce první půlky, kdy se sice nejednalo o horor, ale o rozhodně docela zajímavý snímek s dobrým hereckým obsazením. Bohužel s příchodem rádoby hororových prvků (kobylky, vidiny, šílenství atd.) se film stává slátaninou a poslední desetiminutovka ho pohřbí 6 stop pod zem.... ()

Dudek odpad!

Naprostý odpad! tady nelze ani o ničem jiném mluvit. Nejenže se tenhle výtvor snaží dolovat z popularity svého slavnějšího předchůdce, ale navíc se kryje za tak chabým a tupým kabátkem, až je mi z něj opravdu zle. Samotný děj je kostrbatý, to by ale až tak nevadilo, horší je to ze samotným filmem. Jedná se totiž o jedno velké a dlouhé vyprávění o ničem. Nakonec se to zdá být jen onanií tvůrců nad prázdným papírem („Co teď asi natočíme?“). Scénář neustále odbíhá od jednoho místa k druhému, čímž sice nabízí režisérovi natočení efektivních záběrů, ale bohužel jsou všechny jen nesmírně tupé a bezúčelné. Zapomenu-li na jednu z těch povedenějších scén a jedinou pěknou skladbu na soundtracku, není vůbec o co stát. Vymítač ďábla 2: Kacíř je největší hnus, jaký jsem kdy viděl - promiň, Zdeňku, ale ani Kameňák nebyl tak otřesný. 0% ()

• Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)
  • Dům MacNeilových byl postaven ve studiu. Velké pouliční schodiště (známé z prvního dílu) také, jelikož štáb tentokrát nezískal povolení k natáčení na tom skutečném. (fiLLthe3DD)
  • Pro potřeby natáčení bylo do Anglie přivezeno až 2 500 kobylek, několik set jich však uhynulo. (fiLLthe3DD)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher