Columbo: Vražda na předpis (1968) (TV film)

Columbovi se nedá snad nic vytknout, a to obzvlášť prvním dílům, ač se jedná o první dva televizní filmy nebo první díly seriálu. Je to prostě klasika s vynikajícím Peterem Falkem, která nikdy neztratí na lesku.

Hunger Games (2012)

Velmi dobrý postapokalyptický film, který se dá shlédnout i víc než jednou. Postavy jsou velmi sympatické a herci, kteří je představují, jsou více než dobří. Není nijak tlačeno na pilu, a to v žádném směru. Příběh je vyprávěn srozumitelně a ve správném dávkování. Pět hvězd si Hunger Games nezaslouží, ale divím se, jak je možné, že hodnocení nepřesahuje 70 %.

Princ Krasoň (2018)

Zcela zbytečná pohádka, která využila úspěchů princezen, které se ve filmu jen krátce mihly. Ve Shrekovi byl princ Krasoň bourák, ale tady je trapákem. Jedna hvězda za pár povedených písniček, ale víc si tento film nezaslouží.

Zombieland (2009)

Mohu s klidným srdcem napsat, že Zombieland je nejlepší hororová komedie jakou jsem za posledních pár let viděl, ba jakou jsem viděl vůbec. Není moc filmů, které dokáží doslova zlepšit člověku náladu, ale tomuto skvostu se to u mě podaří vždy, a to i když se na něho podívám třeba i po sté. Tallahassee v podání Woodyho Harrelsona je vynikajícím sympatickým drsňákem, který chrlí skvělé suché hlášky, Jessemu Eisenbergovi se tak povedlo ztvárnění Columbuse, že přesto, že je to takový trouba, tak mu musíte fandit a Wichita v podání Emmy Stone je k sežrání. Za další se maskéři skvěle vyřádili na samotných zombie a Bill Murray předvedl, že je kabrňák a umí si ze sebe udělat legraci. 100%

Božská relikvie 2 (1991)

Prakticky se kvalitativně jedná o stejnou pecku jako jeho předchůdce. Jednu velkou chybu však dvojka má, a to ženské obsazení. Ty dvě hlavní nány bych snad trefil, jen abych se na ně nemusel dívat a poslouchat je.

Božská relikvie (1986)

Klasika s Jackiem Chanem, která nemá chybu. Božská relikvie je akční, zábavná a velice vtipná. K tomu všemu, Jackie předvádí skvělé bojové a kaskadérské kousky, které ani po tolika letech neomrzí.

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Žádná změna oproti jedničce. Typicky průměrný animák, který občas lehce pobaví. Nic víc, nic míň.

Annabelle 3 (2019)

Já jsem byl nadmíru spokojený. Tím, že se příběh odehrává přímo v domě Warrenových, je děj velmi sympatický. Hlavní představitelky mají své charisma a tak k nim člověk i tíhne a nepřeje si, aby již konečně skapaly. A Annabelle 3 má ještě jedno mé osobní plus - JE TU VLKODLAK :-).

Underworld: Krvavé války (2016)

Co jsem měl rád u předchozích dílů se v Krvavých válkách prakticky vytratilo a už se jedná jen o nastavovanou kaši. Dokonce jsou pasáže, které jsou vyloženě trapné, jako část se severním klanem upírů. Underworld je asi již nápadově vyždímaný a rozhodně bych další pokračování nepokoušel.

Noční dravci (1981)

Noční dravci sice nejsou zrovna nejlepším filmem se Slyem, ale o úplnou katastrofu se taky úplně nejedná. Pokud jste fanda akčních filmů 80´let a máte rádi Sylvestra Stallonea nebo Rutgera Hauera, tak si tento film při nudném deštivém nedělním odpoledni užijete.