Leon (1994)

Leon je rozhodně nejlepší film od Luca Bessona. Sedí tady úplně všechno - herci, akce, napětí i humor. Co však bylo úplně geniální,tak to byl výkon Gary Oldmana. Vždy když on byl na scéně, tak všechno kolem mě přestalo existovat a jen sem si užíval film. Vím, že narkomani nevypadají takhle, když užijí drogu, ale Gary, to předváděl dokonale.

Šíleně smutná princezna (1968)

I když jsou do hlavních rolí obsazení neherci, tak je Šíleně smutná princezna moc hezkou pohádkou plnou hezkých písní a vedlejší postavy jsou geniálně obsazené. Prostě neumírající klasika.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Tak já bych osobně finále takové série čekal lepší, ale není vždy posvícení. Rozhodně však Síla vzdoru 2 nijak neurazí, a když už nic, tak výkon Donalda Sutherlanda a Woodyho Harrelsona stojí za to, aspoň jednou se na film podívat.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Vůbec nechápu proč je tento Arnieho počin posuzován tak negativně. V rámci žánru - vánoční komedie - jsou Rolničky,kam se podíváš velice zábavný film a na sváteční odpoledne bude vždy dobrou volbou, jak uniknout tomu Vánočnímu stresu. Za mě palec nahoru.

Jumanji: Další level (2019)

Rozhodně lepší než jednička a hlavně vtipnější. Nejen, že duo DeVito - Glover byli dokonalí a díky nim Jumanji poskočilo o level výš,ale tentokrát se zdáli vtipní i ostatní herci, kteří v jedničce byli spíše mdlí. Jinak se opět jedná o výbornou vizuální podívanou a nebýt pár hluchých míst - stopáž mohla být kratší - tak by se jednalo o dokonalý a zábavný film.

Útok z hlubin (1999)

Útok z hlubin je skvělá akční podívaná ošperkovaná výbornou zápletkou a víc než slušnými herci. Za mě určitě patří mezi 10 nejlepších eko hororů vůbec. Ať si říká kdo chce co chce Renny Harlin prostě umí.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Ne že by síla vzdoru jedna byl špatný film,ale kouzlo předchozích filmů se nějak vytratilo.Sice se jedná o více než slušnou podívanou, ale není ničím extra zajímavá. Mimo to z Jennifer Lawrence jsem měl pocit, že jí to nějak nebaví a můj oblíbenec Josh Hutcherson nedostal moc prostoru. V součtu lehký nadprůměr.

Ledové království II (2019)

Jsem přesvědčen, že existuje mnohem více pohádek, které jsou povedenější a zasloužily by si mnohem více slávy a úspěchu než Ledové království, ať se jedná o jedničku či v tomto případě o dvojku. Přesto musím tvůrcům uznat, že moc dobře pochopili, co bylo hlavním úspěchem právě jedničky. Tím byly samozřejmě písničky, kterých do dvojky vsunuli mnohem více a opět se jedná o velmi povedené songy. A přesto, že se scénáristé nijak zvlášť nepředvedli, tak se jedná o slušnou a místy vtipnou pohádku, která nezkazí den a co je hlavní, vše dobře dopadne.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Vražedná pomsta má jedno plus a zároveň jedno mínus oproti jedničce. Plusem je rozhodně dospělejší pojetí. Mínusem je pak o kapánek nudnější průběh samotné hry. Jinak, co se týče hereckých výkonů a zpracování filmu samotného, tak se tvůrci drželi vysoké kvality a tudíž mé hodnocení je zcela stejné.

Solo: Star Wars Story (2018)

Já byl prakticky po celou dobu filmu rozhodnut, že udělím plný počet,protože se jednalo o opravdu skvělou zábavu, která byla výborně zpracovaná. Bohužel jsem narazil na jednu opravdu divnou věc a tím je špatný sousled událostí. Třeba se mýlím, ale jak je možné, že se ve filmu Solo objevila postava Darth Maula. Darth Maul přece umřel ve Skryté hrozbě, kde bylo Anakinovi asi osm let a Solo poté soupeřil s Darth Vaderem, když Vaderovi bylo asi 50 a Solovi v lepším případě pod 40. Ale podle této epizody by měl být Solo starší než Darh Vader. Mám tím pádem v tomto zmatek a proto uděluji o stupeň méně.