Nico - víc než zákon (1988)

Už v dětství jsem tuto prvotinu Stevena Seagala neměl moc v oblibě a ani po letech se můj dojem z Nica nezměnil. Jedná se sice o akční béčko 80´ let, tedy nelze očekávat o bůhví jakou příběhovou kvalitu, ale toto platí i o následných filmech se Seagalem, přičemž ty další jsou drsné a zábavné. Nico mi takový nepřipadá a kromě skvělých akčních scén nepřináší vůbec nic. Když přihlédnu k tomu, o jaký žánr a z jaké doby se jedná. Je Nico čistý průměr, který se může pyšnit jen tím, že přivedl na svět velkou akční hvězdu na pár následujících let.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Již jsem u předchozích filmů uváděl, že nejsem moc velkým fandou Star Wars. Přesto však musím často uznat, že se jedná o kvalitní filmy, u kterých přesto, že nemám zájem se k nim vracet, tak se bavím. Rogue One je pro mě dokonce jedním z těch lepších z vesmíru Star Wars. Přesto, že příběh má svou vlastní linii a jen místy se prolíná s tou původní, tak má vše hlavu a patu. Dalším potěšením bylo to, jak se tvůrci vypořádali z postavami, aby člověk nemusel přemýšlet, proč se nikdy v hlavní linii příběhu neobjevili. Mimo to, tento film byl určitě ze všech nejvtipnější.

47 metrů: Mimo klec (2019)

Možná proto, že jsem neviděl 47 metrů z roku 2017 a nemohu srovnávat, tak jsem z tohoto hororu nadšený. A kdybych po celou dobu neměl pocit, že jsem vždy nějakou část filmu viděl už i někde jinde (Sanctum, Útok z hlubin apod.), tak bych neváhal i udělit plné hodnocení. Velkým pozitivem byl pro mě závěr, kdy jsem očekával, že jak jsem zvyklí z jiných filmů, tak konec bude ve chvíli, kdy se vynoří z jeskyně, ale tvůrci pokračovali dál a diváka nechali ještě aspoň dalších pár minut bavit. Jak jsem již v jednom komentáři zmiňoval, jsem velkým fandou eko hororů se žraloky a už se těším, až se podívám ne verzi z roku 2017.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Pro mě je Hra začíná velikým překvapení. Jedná se sice o film Stevena Spielberga, což by mělo kvalitu automaticky zaručovat, ale jeho poslední filmy mi přišli vždy tak nějak nudné. Hra začíná však rozhodně nudná není a odkazy postavy z jiných filmů mě doslova opájeli blahem. Film je svižný, zábavný a kvalitativně velmi podařený. Herci jsou nad míru ucházející a speciální efekty úžasné. Pan režisér mě po dlouhé době přesvědčil o tom, že stále patří mezi TOP režiséry, který kdy tato země měla.

Kořist (2019)

Kořist mi přinesla to, jaké jsem měl očekávání. Mám rád eko horory a zvlášť, pokud jsou v hlavních rolích žraloci nebo aligátoři. Já osobně se bavil a byl potěšen a budu rád, když takovéto filmy budou nadále vznikat.

Postřižiny (1980)

Jedna z dalších československých klasik, která nestárne a vždy, když člověk na ni v televizi narazí, tak potěší. Všichni herci, co se ve filmu, i třeba jen v malé roli objeví, jsou perlou hereckého umění.

Terminátor: Temný osud (2019)

Temný osud je přesně to, na co jsem po Dni zúčtování čekal. Ne, že by filmy mezi tím byly nějak špatné, z tohoto jsem měl pocit, že se nejedná o nastavovanou kaši. Již začátek mě doslova uchvátil. Do teď přemýšlím, zda se jednalo o staré nepoužité scény, nebo je kvalita triků na takové úrovni, že to ani není poznat. Vlastně mě ani nevadilo, že kromě začátku se Arnie objevil až od poloviny filmu. I bez něj film dobře ubíhal a bavil. Ve chvíli, kdy však T-800 přišel na scénu, tak jsem byl jen zařezaný v sedačce a místy jsem se dokonce smíchy za břicho popadal. Pro mě se jednalo o vynikající zážitek a návrat do mého dětství.

Tiché místo (2018)

Velmi dobrý horor, který mě dokázal uchvátit již v prvních minutách a udržel si mě až do závěrečných titulků. Tiché místo mi opět připomnělo to, proč mám tak rád horory. Mám jen snad jedinou výtku a tou je výkon Millicent Simmonds. Ta jediná narušovala můj dechberoucí pocit z filmu. Přesto však kvůli jednomu přehmatu nebudu snižovat hodnocení.

To Kapitola 2 (2019)

Ani nevím, jestli konstatovat zklamání je to, čím se dá pokračování To Kapitola 1 označit. Že se bude jednat o mnohem horší počin jsem tak nějak tušil, protože i v případě původní verze byla dvojka mnohem horší, a kdyby se původní verze nehodnotila na CSFD jako celek, tak by její hodnocení dopadlo hůře. Jedno však musím uznat Bill Skarsgard je v roli Pennywise stále úžasný a vždy, když se na scéně objeví, tím však nemyslím závěrečnou část v digitální podobě, tak film stojí zato. Škoda jen, že tam není tak často. Samozřejmě on není to jediné, co je na filmu pozitivní. Některé scény jsou velmi povedené, jako Beverly na návštěvě svého rodiště nebo Ricchi v parku. Přesto se však Kapitola 2 nemůže ani zdaleka rovna jedničce, což přes potenciál jaký měla, je škoda.

Sněžný kluk (2019)

Lehce nadprůměrná pohádka, která zdatně využívá věcí, které se od filmu tohoto typu očekávají. Nemám tedy potřebu film znovu vidět, ale jeho sledování mě nijak neurazilo.