Annabelle 3 (2019)

Já jsem byl nadmíru spokojený. Tím, že se příběh odehrává přímo v domě Warrenových, je děj velmi sympatický. Hlavní představitelky mají své charisma a tak k nim člověk i tíhne a nepřeje si, aby již konečně skapaly. A Annabelle 3 má ještě jedno mé osobní plus - JE TU VLKODLAK :-).

Underworld: Krvavé války (2016)

Co jsem měl rád u předchozích dílů se v Krvavých válkách prakticky vytratilo a už se jedná jen o nastavovanou kaši. Dokonce jsou pasáže, které jsou vyloženě trapné, jako část se severním klanem upírů. Underworld je asi již nápadově vyždímaný a rozhodně bych další pokračování nepokoušel.

Noční dravci (1981)

Noční dravci sice nejsou zrovna nejlepším filmem se Slyem, ale o úplnou katastrofu se taky úplně nejedná. Pokud jste fanda akčních filmů 80´let a máte rádi Sylvestra Stallonea nebo Rutgera Hauera, tak si tento film při nudném deštivém nedělním odpoledni užijete.

Světová válka Z (2013)

Úplně dokonalý tento zombie horor sice není, ale přesto se jedná o skvělou napínavou podívanou s výborným Bradem Pittem. Jediným kamenem úrazu je to, že máte pocit jako byste něco podobného viděli, ale vem to čert. Když to máte rádi, tak je vám jedno, jakou verzi si podobného příběhu pustíte :-)

Kulový blesk (1978)

Kulový blesk je nestárnoucí klasika plná výborných herců a kultovního humoru. Smoljak a Svěrák jsou prostě skvělý všestranní tvůrci a když do svého díla přidají legendu jakou je Rudolf Hrušínský, tak je o zábavu postaráno.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Ale jo. I přesto, že nejsem zrovna fanda série Star Wars, tak musím uznat, že jsou to skvělé filmy na odpočinek a Síla se probouzí není výjimkou. J.J. Abrams je výborný režisér, efekty jsou úžasné, herci jsou ucházející a postavy sympatické. Určitě si tento film zase někdy pustím a už se těším, až si pustím pokračování.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Já osobně jsem spíše zklamán. Musím souhlasit, že po obrazové stránce a hereckých výkonech, je Tenkrát v Hollywoodu líbivý a povedený film, ale, a to je velký kámen úrazu, je po většinu času velice nudný. Vlastně jsem se hodně bavil snad jen ve třech pasážích - scéna s Brucem Lee, farma a závěr. Jinak musím konstatovat, že to co mám na tarantinovkách nejraději, tedy dialogové scény, tak ty se tentokrát nějak nepovedly a divák se samozřejmě nudil. Až se dokonce divím, že si film vysloužil tak vysoké hodnocení, protože nejen z doslechu, ale hlavně na vlastní oči, jsem viděl diváky odcházející z kina znuděné a mrmlající. Další věc, která snímku poměrně škodí, je to, že se od diváka očekává, že zná filmovou historii Hollywoodu. Já osobně nějaké znalosti v tomto směru mám, měl jsem tedy tu možnost mnoho vtipů na toto téma pochopit, ale ne každý těmito znalostmi oplývá a o to nudnější se mu film musí zdát. Za mě určitě nadprůměr, ale Tenkrát v Hollywoodu patří rozhodně mezi tři nejhorší filmy mistra Tarantina.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Sice jsem očekával, že se bude jednat o velmi povedený animák, ale že se Toy Story 4 povede až tak, jsem opravdu nečekal. Je očividné, že co se týče hraček, tak tvůrcům stále nedochází nápady a i třetí pokračování slavného animáku má, co nabídnout. Nejvíce mě potěšila skoro hororová linka, u které děti v kině doslova trnuly hrůzou. Vzápětí však tvůrci hodili do děje vtip nebo glosu a sál se vzápětí smál. Další věc, která potěší je i návrat staré dobré známé Pastýřky, jejíž návrat mi vůbec nepřipadal nijak nucený a prostor, který jí byl dán, byl zcela využit. Mohu opravdu s upřímností říct, že se těším na další pokračování.

Underworld: Probuzení (2012)

Probuzení je sice nejslabším dílem celé série, ale čím více pokračování, tak tím horší kvalita. S tím by se mělo počítat a přihlížet k tomu. Když tedy vezmu, že se jedná již o čtvrtý díl, tak se jedná o skvělé fantasy a moc rád se k němu budu vracet.

Krvavý sport (1988)

Ano, scénář je primitivní, herecké výkony stupidní a na tomto druhu filmů se zub času podepisuje nejvíce. Přesto nemůžu jinak než dát plný počet. Jsem totiž ten ročník, co na těchto filmech byl doslova odkojený a stále si vzpomínám, jak jsem tyto filmy doslova žral a koukal na ně pořád a pořád dokola. Krvavý sport nevyjímaje. jasný cooltovní biják.