Upgrade (2018)

Velice zajímavá novinka, která spojuje akční a hororový žánr. Musím uznat, že jsem něco podobného dlouho neviděl a tím má tento snímek punc originality. Akční pasáže jsou opravdu skvěle propracované a příběh příjemně plyne, tak se člověk nemá možnost nudit. Označení horor se mi zdá sice poměrně přehnané, ale i když jsem velký hororový fanda, tak mě to nijak neuráží. Velkým plusem je pro mě Logan Marshall-Green. Předvedl, že má jako herec co nabídnout a bude zajímavé sledovat, jak si povede do budoucna.

Equalizer 2 (2018)

Je to moc velká škoda, že se tvůrcům nepodařilo udržet kvalitu předchozího dílu. Přesto se nejedná o žádný průšvih. Pořád se jedná o dobrou akční podívanou a člověk se u ní má možnost dobře bavit.

Equalizer (2014)

Equalizer vznikl ve stejné době a na podobné téma jako John Wick. Přesto, že se Wickovi nemůže rovnat, tak se však jedná o skvělou akční podívanou, ve které exceluje Denzel Washington. Denzel výborně ztvárnil postavu McCalla a přesto, že již na něm jeho věk je vidět, tak znát rozhodně není. Akční scény předvádí úžasně a rozhodně mu věřím, že by dokázal nakopat celé ruské mafii. Začínám věřit tomu, že pokud chce někdo natočit skvělý akční film s charismatickou postavou, musí sáhnou po hollywoodských veteránech, protože si nedokážu představit, jaký mladý herec by něco takového zvládl.

John Wick 3 (2019)

John Wick je prakticky sázka na jistotu. Tvůrcům se již po třetí povedlo vytvořit dokonalý akční film plný výborných akčních scén a s výborně vymyšleným (a hlavně promyšleným) zabijáckým universem. Mám jen jedinou výtku a tou je obsazení Halle Berry. Vůbec nechápu, proč je tato herečka obsazovaná do rolí drsňáckých žen, které mají předvést, že se dokáží vyrovnat ba i překonat muže. Jsou desítky hereček, které by tyto role zvládly lépe a hlavně uvěřitelněji. Jí to však nikdy nevěřím, a to ač se jednalo o rádoby nejdrsnější bondgirl, Storm nebo Catwoman. Naproti tomu, její bodyguardi a scény s nimi byly úžasné a nezapomenutelné. Už se moc těším na pokračování.

Jeepers Creepers 3 (2017) odpad!

Tak předně, odpad moc často nedávám a chápu, že se někomu Jeepers Creepers 3 zdá jako poměrně slušný horor, ale pro mě to byla slátanina, která mě hlavně rozčilovala v detailech. Tak předně, jak to, že když si Creeper bral svou dodávku zpět, tak byl oblečený a měl svůj klobouk, když na konci prvního filmu byl nahý. Dále jak je možné, že měl modré oči, když by správně měl mít oči hnědé, protože je snědl Darrymu, popř. zakalené, když vezmu v úvahu, že je snědl až po událostech tohoto filmu. A za třetí, ne však naposled, jak si mám vysvětlit, že na konci trojky nastupuje jedna z postav, která se setkala s Creeperem, do autobusu, ve kterém ve dvojce nebyl nikdo, kdo by věděl, kdo je Creeper zač. A takových nesrovnalostí bylo mnoho. Ještě bych to pominul, kdyby scénář nepsal ten samý člověk, co vytvořil předchozí dva díly, ale takhle teda ne. Musím však uvést, že jsem viděl jen nějakou zkrácenou verzi, která měla jen 85 minut. Je tedy možné, že výše uvedené nesrovnalosti jsou v delší verzi vysvětleny, ale dokud tuto verzi neuvidím, tak nechám tento horor v propadlišti dějin.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Bohužel nemohu konstatovat takovou spokojenost jako u prvního filmu. Ne že by se jednalo o špatný horor, ale bohužel zajímavost se již vytratila a rozšířením postav (obětí) byl potlačen i pocit sounáležitosti s jejich osudy. Toto by člověk čekal až tak od čtvrtého nebo pátého filmu, ale rozhodně ne u prvního pokračování.

Jeepers Creepers (2001)

Jeepers Creepers je velice slušný horor, který představil hororovou postavu, která má veliký potenciál i pro další pokračování. Justin Long i Gina Philips odvedli svou roli hlavních postav velice slušně a prostředí ve stylu road movie je také zajímavé. Chvíli jsem myslel, že film budu hodnotit třemi hvězdami, ale nyní, když píšu komentář a přemýšlím nad tím, co jsem viděl, tak musím uznat, že to by bylo pro takový horor málo. Tímto počinem byla totiž odvedena velmi dobrá práce a já se moc rád někdy v budoucnosti k tomuto filmu vrátím.

Cartouche (1962)

Pro změnu historický film s Jean-Paulem Belmondem a opět se jedná o luxusní zábavu plnou vtipných scén, napínavých soubojů a nádherných žen (Claudia Cardinale je dokonalá ve všem, co ve filmu dělá i nedělá). Primem je však vyobrazení postav Krtek a Hezoun jsou tak zajímavé postavičky, že je dokonce škoda, že se neobjevily někdy někde i v jiném filmu. Skvělý film.

Zvíře (1977)

Samozřejmě, že se jedná opět o vydařený kousek - od Bebela jsem zatím žádný jiný neviděl, ale musím konstatovat, že se mi zde jeho výkon zdá nejslabší. Přesto je očividné, že Belmondův nejslabší výkon dokáže zastínit výkony ostatních. Další pozitivní věcí, která je nepřehlédnutelná jsou dokonalá ňadra Raquel Welch, která zároveň zastínila její herecký výkon. Jinak se samozřejmě jedná o úžasnou komedii, která baví i po letech.

To (1990) (TV film)

Já vím, že tento z filmovaný počin z pera Stephena Kinga kvalitou přímo neoplývá, ale já tuto verzi filmu To prostě zbožňuju. Tim Curry v roli Pennywise je doslova dokonalý. To je však jediný dospělý herec, který se tímto slovem dá označit. Výkony ostatních dospěláků dokonce zastínili i dětští herci, a to zrovna nejsem fanda dětských herců. I přes obrovské chyby a herecké spíše nevýkony musím však dát pět hvězd. Je to prostě silnější než já :-)