Krvavý sport (1988)

Ano, scénář je primitivní, herecké výkony stupidní a na tomto druhu filmů se zub času podepisuje nejvíce. Přesto nemůžu jinak než dát plný počet. Jsem totiž ten ročník, co na těchto filmech byl doslova odkojený a stále si vzpomínám, jak jsem tyto filmy doslova žral a koukal na ně pořád a pořád dokola. Krvavý sport nevyjímaje. jasný cooltovní biják.

Spalovač mrtvol (1968)

Nevím, jestli bych Spalovače mrtvol označil jako horor, ale rozhodně se jedná o umělecké dílo, ve kterém Rudolf Hrušínský předvádí dokonalou one man show. Až se stydím, že jsem se k tomuto dílu dostal až po tak dlouhé době, ale jsem velmi šťastný, že jsem se k němu konečně dokopal. Protože takový film by měl každý člověk, který se označuje za fandu filmu, rozhodně vidět.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Ze Vzpoury Lycanů jsem doslova nadšený. Vrátit se příběhově tam, kde to začalo, byl skvělý nápad, a to i přesto, že člověk přesně věděl, jak Rhona Mitra dopadne. Temnost a ponurost tomuto filmu jednoznačně sluší a doslova každou postavu si člověk nějakým způsobem oblíbí. Skvělá fantasy.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Ne že by Belmondo ztrácel na svém charismatu, ale Samotář není tak sympatickým filmem jako jiné jeho počiny. Místy je film táhlý až nudný. Jedná se však opravdu jen o pár míst. Hodnocení však snížit musím, protože by bylo nefér, hodnotit Samotáře stejně jako ostatní filmy s Bebelem, které jsou svou kvalitou a napínavostí o třídu výše.

Underworld: Evolution (2006)

Jak jsem již uvedl u jedničky, tak série Underworld patří mezi jednu z nejlepších, která zahrnuje téma vlkodlaků. Evolution sice trochu ztrácí ve srovnání s jedničkou, ale hlavně díky výbornému závěru si rozhodně zaslouží, abych tomuto dílu dal pět hvězd.

Eso es (1982)

Já osobně mám velmi rád francouzské komedie s druhoválečným tématem (v tomto případě před druhoválečným). Eso es je ještě doplněno skvělým charismatickým Bebelem. Tady není, co víc dodat. Skvělý skvost 80´ let.

Underworld (2003)

Underworld je jedním z mých neoblíbenějších vlkodlačích filmů. Tento film má všechno, co má film tohoto žánru mít. Od skvělých masek, akčních scén až po napětí. Hlavně mám rád postavu Michaela v podání Scotta Speedmana. Pojetí hybrida se mi moc líbil a ten, kdo vymyslel jeho vizuální stránku byl doslova génius. Jojo tohle byla trefa do černého.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Ale jo. Sice s v souhrnu jedná o ptákovinu, ale já se bavil. Jak Jeremy Renner, tak Gemma Arterton byli sympatičtí, akční scény více než dobré a masky byli úžasné. Vše však kazí herecké výkony. Kromě ústřední dvojice a Famke Janssen jsem měl po celou dobu pocit, že si každý snaží nadmíru přehrávat a celku to zkazilo dojem. Škoda, mohlo se jinak jednat o fakt skvělou podívanou.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Rozhodně se jedná o posun k lepšímu oproti Odplatě. Ne, že by se jednalo o něco světoborného a inovativního, ale v rámci akční podívané, kde člověk nemusí zapínat všechny mozkové závity, jde určitě o nadprůměr.

96 hodin: Odplata (2012)

Odplata ani v jednom směru nedosahuje kvalit předchozího filmu. Dokonce ani v akčních scénách. Choreografie je asi dobrá, ale to člověk nemůže ani kvůli střihu posoudit. Obzvlášť, když člověk viděl film na velkém plátně, tak měl pocit zmatenosti a nepřehlednosti. Přesto se však o velký průšvih nejedná a v rámci lehké nadprůměrnosti film obstojí.