Blade (1998)

Než jsem opět shlédl Bladea, tak jsem byl přesvědčený, že až ho budu ohodnocovat, tak dám pět hvězd. Ale musím uznat, že čas se na něm již podepsal. Přesto, že byl Blade natočen jako béčkový horor, tak stále má svojí kvalitu, která mě k němu vždy znovu přitáhne. Je to syrové, temné a místy i napínavé a hlavně je to zábava a člověk se nemusí pořád zabývat nějakou myšlenkou, kterou v současné době skoro každý filmař vnucuje.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Návrat krále beru za nejslabší díl. Přesto se jedná o velkolepé dílo, na které se kdykoliv podívám znovu. Hlavně na moji oblíbenou část s Odulou :-) Závěrem mohu dodat, že jsem všem třem dílům udělil pět hvězd, a to konkrétně Společenstvo 99%, Dvě věže 100% a Návrat 98%. V součtu je pro mě Pán prstenů nejlepší trilogie všech dob.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Pro mě jsou Dvě věže nejlepším dílem z celé trilogie a to z několika důvodů. Jednoznačně vede dialog mezi Glumem a Smeaglem a pak jsou zde moje nejoblíbenější bitvy. Jak mezi skřety a Rohanem, tak hlavně bitva mezi Enty a Železným pasem, které nebylo věnováno tolik prostoru.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nemohu ani uvěřit, že Společenstvo je již 15 let staré. Je to vynikající fantasy, kterému nesahají po kotníky ani současné filmy. Nepodařilo se to ani Hobitovi.

Matrix Revolutions (2003)

Pro mě rozhodně příšernost. Jedna hvězda je jen proto, že v tomto filmu hrají moje oblíbené postavy z Matrixu 1, který tímto pro mě existuje jako jediný a pokusím se zapomenout na to, že měl pokračování.

Matrix Reloaded (2003)

Jak moc zbožňuji Matrix, tak o to víc jsem z Matrix Reloaded zklamaný. Souboje se mi zdají nezáživné, Smith už nemá to kouzlo, co v jedničce měl a z ostatní postavy také už za moc nestojí. Dvě hvězdy dávám proto, že následuje ještě něco horšího, a to Matrix Revolutions. P.S.: Uniklo to jenom mě nebo Tank umřel, aniž by vysvětlili jak?

Matrix (1999)

Vynikající film s neodolatelnou Carrie-Anne Moss. Tenhle film ovlivnil spoustu dalších, co po něm následovali. Bohužel teď nemluvím o pokračováních... Dokonce u tohoto filmu miluju i dabing a to hlavně u postavy pana Smithe a jeho oslovení pane Andersone. Matrix je neokoukatelný a dá se shlédnout kdykoliv znovu. Jedno z nejlepších sci-fi.

Vzhůru do oblak (2009)

Když jsem film shlédl poprvé, tak jsem nebyl příliš nadšený. Ale druhé shlédnutí můj názor pozměnilo, a to hlavně kvůli skvělému odvyprávění života dvou lidí. To se jim opravdu povedlo.

Velká šestka (2014)

Film ,který mě v první polovině velice mile překvapil a v té druhé neurazil. A k tomu Stan Lee jako přídavek. Jeden z dobrých přídavků pro děti, u kterého vydrží i dospělý.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Co napsat o nejlepším filmu všech dob, co o něm již nebylo napsáno. Stephen King nemá moc štěstí na jeho zfilmované knihy, ale má štěstí v tom, že aspoň jedna kniha má prvenství (pak už stojí za to jen Zelená míle). Film jsem viděl asi tisíckrát a minimálně ještě tolikrát se na něj podívám. Jasně TOP...