Pošli to dál (2000)

Tenhle film mě dostal už před lety. Nejen vynikajícím hereckým výkonům (Spacey, Hunt), ale i skvělému příběhu.

Pí a jeho život (2012)

Dnes už jsem Anga Leeho komentoval (Zkrocená hora) a tímto filmem opět dokazuje je skvělým režisérem. Jak u Zkrocené hory, tak u Pího musí oči jen plesat nad tou nádherou, kterou ukazuje. Ať jsou to chladné hory nebo nádherná barevnost Indie. Jediné, co mě trochu zklamalo, že Depardieu si moc nezahrál.

Zkrocená hora (2005)

I přes tu odpornou scénu, kde si Heath Ledger olízne prsty (díky bohu, že to posléze vynahradí prsa Anne Hathaway), tak Ang Lee vytvořil opět nádherný film, kde herci předvádějí vynikající výkony a krásnou scenérií.

Soumrak mrtvých (2004)

Společně se Zombielandem je pro mě Soumrak mrtvých nejlepší zombie komedie všech dob. Soumrak mě nejvíce ohromuje již začátkem, jakými všemi možnostmi se dá přehlédnout, že se něco děje. Prostě dokonalé. Už se nemůžu dočkat, až si pustím Jednotku příliš rychlého nasazení a Paula.

Enderova hra (2013)

Slušně zpracované sci-fi pro náctileté, kteří chtějí vidět, že jsou nepostradatelnou budoucností a dospělí si bez nich ani neškrtnou. Závěr se nedá komentovat, protože se počítá s pokračováním, které s velkou pravděpodobností nikdy nebude. P.S.: Nikdo mě nikdy nedonutí, abych v nejhlubších představách uvěřil, že Ben Kingsley je potomkem Maura - to bylo hodně mimo.

Yes Man (2008)

Typická průměrná komedie s Jimem Carreym. Nic světoborného jsem neočekával, a také jsem nic navíc nedostal. Na druhou stranu, ani nic méně. Prostě průměr.

Nejdelší jízda (2015)

Nevím proč někoho napadlo, že může zpestřit 100x viděný příběh, vložením dalšího 100x viděným příběhem. Jednu hvězdu dávám nadějným hercům Robertson - Eastwood. A ta druhá je pro Alana Aldu, který je stále ve skvělé herecké formě.

50/50 (2011)

Podobných filmů jsem už viděl desítky. Některé byly dobré a některé až přehnaně ubrečené. Film 50/50 je jiný a to kvůli obsazení. Seth Rogen je přesně ten typ kámoše, co člověk potřebuje do nepohody. Anjelica Husten skvěle stvárnila obětavou, milující a hlavně strašně dotěrnou matku a Bryce Dallas Howard, ač jsem si jí do této doby nedokázal představit, dokáže zahrát dokonalou mrchu. Dalším velkým plusem je správně podávaný humor, který je přesně vsazován tam, kde je potřeba. Prostě pokud nějakej blbej doják přetrpět na rande s holkou, tak je to určitě tenhle :-)

Dokonalý svět (1993)

Tentokrát se podstatně liším od názorů jiných. Film jsem viděl před mnoha lety jako dítě a moc jsem si z něj nepamatoval a když jsem se rozhodl, že ho shlédnu znova, tak jsem se moc těšil. Po letech musím říct, že jsem se strašně nudil. Při tom měl film k dispozici všechny trumfy, Costner na vrcholu své herecké kariéry a Eastwood jako režisér (jeden z mých nejoblíbenějších). Přesto mi tento film vůbec nesedl. Naštěstí jsem si uvědomil, že to bude spíš ve mě, protože dle hodnocení ostatních, Eastwood očividně opět nezklamal.

Million Dollar Baby (2004)

Eastwood patří mezi nejlepší režiséry této doby a tímhle filmem to jenom dokazuje. Není nic, co bych mohl dále dodat.