Avatar (2009)

Někdo namaloval krásné obrazy, někdo zkomponoval vynikající hudbu a James Cameron vytvořil velkolepé umělecké dílo v podobě Avatara. Víc k tomu není co dodat.

12 opic (1995)

Nejsem zrovna fanouškem tohoto filmu, ale musím uznat, že tady byla odvedena vynikající práce jak herců, tak tvůrců. Jinak ulítlej Pitt fakt pobavil.

Demolition Man (1993)

Prakticky se srovnáním dnešních filmů a doby je všechno špatně. Chyby v detailech (přístroje na snímání životních funkcí jsou jednou vpravo a podruhé vlevo, zbraň se rozhodně nepřebíjí způsobem jaký předvedl Sly a už určitě není při chůzi prst na kohoutku atd.), příběh zcela jednoduchý, špatný střih apod. Jenomže to stejně funguje. Kdyby byl film natočen v dnešní době, tak se snad nevejde ani do abecedy, ale v době, kdy byl natočen, tak byl jasně smýšlen jako áčkový film, a to z toho důvodu, že tenkrát se filmy dělaly hlavně pro zábavu, a aby si člověk odpočinul a nemusel přemýšlet a hloubat u každého záběru. Miluju tu dobu (ve filmu), kdy policajti mohli nakopávat grázlům zadky a nikdo nepřemýšlel nad tím, jestli to nebylo protiprávní a kdy celý svět měl za hrdiny brutální policajty, co to umí (Schwartzenegger, Hill a Spencer, Belmondo, Chan atd.) Na závěr nesmím opomenout vynikající hlášky (Budeš toho litovat do konce života...Obě dvě vteřiny.; Kde ses naučila tak kopat. Z filmů s Jackie Chanem nebo narážka na Schwarzeneggera prezidentem). Jednoduše velice zábavný film, kterému vzhledem k jeho věku odpustíte i těch pár nedostatků a chyb.

Svět podle Prota (2001)

Kevin Spacey opět zářil a to doslova. Vynikající film se skvělou hudbou. P.S.: Mohl by někdo napsat, v jakém filmu jsem ještě mohl slyšet první dvě melodie ve filmu. O Protovi jsem do nedávna neslyšel, ale soundtrack jsem znal.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Docela povedený film s výbornými hereckými výkony. Ale jsem si jistý, že po druhé ho vidět nepotřebuji.

Nevědomí (2013)

Co se týče Toma Cruise, tak tento film je průměr. U Toma Cruise je průměr vždy něco víc než u ostatních filmů. Tak že za čtyři.

Neporazitelní (2013)

První polovinu jsem byl vyloženě otrávený, ale druhá půlka film zachránila. Mimo to samotné zápasy byly natočený luxusně. Prostě slušně odvedené puzzle z filmů Million Dolar Baby, Warrior a Rocky.

Zpátky do ringu (2013)

Film na téma jak by to dopadlo, kdyby se Zuřící být utkal s Rockym :-)? Velmi dobře. Film je plný vtipných narážek na nejslavnější filmy Silvestra Stalloneho a Roberta de Nira. Jen je dost vidět, že již od té doby uteklo dost času, což je hlavně znát, když se proti sobě v ringu oba postaví. Ani v nejhlubších snech bych totiž nevěřil, že by mohl mít Stallone problémy v boxu se stařičkým De Nirem. Je sice vidět, že Stallone v době natáčení trochu méně cvičil (asi aby De Niro neměl takovou ostudu), ale bylo to málo. Na druhou stranu to De Niro nahradil svým skvělým hereckým uměním. P.S.: Titulková část mě odrovnala :-D

Excalibur (1981)

Hezky jsem si zavzpomínal na dětství. Chvíli jsem uvažoval nad třemi hvězdami, ale to byly jen temné myšlenky. Když se Artuš rozjel do boje proti synovi a ve stejnou chvíli ve Vrchlabí začaly hromy a blesky, tak jsem si myslel, že po mě jde Merlin. Moc dobrý film se skvělou atmosférou.

12 let v řetězech (2013)

Film mě nijak nenadchnul, dokonce jsem se místy nudil. Jediné příjemné překvapení bylo, když se na scéně objevil Brad Pitt. Chiwetel Ejiofor mě nijak neoslovil, a to byla právě ta chyba, protože on měl prakticky za úkol celý film držet. Chvíli jsem přemýšlel, že bych dal hvězdy tři, ale závěrečné setkání s rodinou mě zklamalo na celém filmu nejvíc.