• Krátkometrážní

Morbius (2022)

Revoluční kinematografické veledílo a neopakovatelný popkulturní milník, který vydělal neuvěřitelných ∞ morbiliard dolarů, a který divákům na filmových plátnech představil kultovní marvelovskou legendu – Dr. Michaela Morbiuse. Nikdy nezapomenu na to když Žared Léto ve své životní roli Dr. Michaela Morbiuse pronesl svoji ikonickou hlášku "It's Morbin' time!" a celé kino explodovalo nadšením. Zbytek filmu se celé publikum doslova topilo v slzách...... Již nyní se nemohu dočkat na pokračování Doctor Morbius v Morbi-versu šílenství a doufám že se dočkáme i MCU – Morbius Cinematic Universe. Tohle veledílo je zkrátka důkazem, že franšíza Spider-manovských filmů bez Spider-mana je nadčasovým projektem který nemá v dějinách kinematografie sebemenší obdoby – je vskutku neuvěřitelné že Sony má tak jedinečný recept na to, jak uspokojit cinefily a prodat morbiliardy vstupenek. Tohle je totiž ojedinělý morbastický zážitek, na který nikdy nezapomenete. Kam se hrabou vizionářská díla Stevena Spielberga, Stanleyho Kubricka, Bély Tarra, či Andreje Tarkovského – tahle éra již pominula dámy a párkové, nyní nastala éra Morbiuse. Co dodat? JEDEN Z FILMŮ VŠECH DOB.

Batman (1966)

Svatá sardinko! 99% budgetu muselo jít na drogy, protože tahle šedesátkově papundeklová parodie má doslova všechno: batmobil, batkopéru, batžebřík, batsprej proti žralokům, batkameru, batloď, batkufřík, batkompas, batskener, batplyn, batvýtah, a batmotorku. Ideální aprílová podívaná. Konzumace skéra výhodou.

Moonfall (2022)

'Moonfall' zpočátku působí jako klasická emmerichovina. Jenže protentokrát Roland překonal sám sebe, takže tahle emmerichovina je tak nehorázně překombinovaná, ironická a debilní, že je absolutně nemožný, aby se u ní člověk s 'good taste of bad taste' a patřičným nadhledem nebavil. A pakliže někdo tuhle chujovinu bere vážně, tak ať na něj spadne Měsíc. Naprosto ideální aprílová podívaná. Konzumace skéra výhodou.

Černý krab (2022)

teď dělej dělej pojď dělej dělej to je debil no tak to jsem neviděl Svart Krabbo je ti něco no to mu je teda

Očima Tammy Faye (2021)

Fakt se mi nechce věřit že letošního Oscara za nejlepší ženský herecký výkon nezískala extrémně talentovaná Renate Reinsve, ale Jessica Chastain pod tunou make-upu - navíc ještě v tak podprůměrným biopicu. Absolutní výsměch twl.

Deep Water (2022)

Klasickej erotickej thriller od Adriana Lyneho s velmi špatným scénářem Sama Levinsona (na Levinsonovy poměry až moc špatnej). Ať radši Affleck s Anou natočí porno nebo sextape po vzoru Pamely Anderson a Tommy Leeho – výslednej dojem by to stejnak nezměnilo.