John Wick: Kapitola 4 (2023)

Co sa tyka zatial 4 John Wick filmov tak pre mna najlepsi John Wick film po John Wick 1. Jednotke som dal 4/5 a 4/5 davam aj stvorke. Dvojke a trojke som dal 3/5 lebo to boli sice zo stranky vizualov a choreografie dobre filmy, ale boli trocha moc nafuknute a take meh, celkom zabudnutelne. Za to jednotku a stvrorku si pamatam, sice nie moc uplne vsetko, ale niektore sceny sa mi z jednotky a stvorky zaryli do pamati. Cela epizoda v hoteli Osaka Continental bola vizualne a z choreografickej stranky perfektna. John Wick v tomto filme ma asi najmenej dialogu a musim povedat ze to je len k dobru - filmari si uvedomili silne a slabe stranky francizy a vsetko stavili na akciu, choreografiu a vizualy a nezatazuju nas zbytocnymi kecami. Nie kazdy film musi mat tarantinovske dialogy, Shakespearovske tragedie a Spielbergovsku dramu. Franciza John Wick spolu s Mission Impossible drzia stare dobre akcne filmy aj v 20 rokoch 21. storocia stale nazive.

Top Gun: Maverick (2022)

Nie je to Obacan Kane ani Zachrante vojaka Ryana. Je do dobra oddychovka, s typickym cheesy americkym patriotizmom. Povodnemu Top Gunu som dal 3,5 z 5 a tomuto davam 4/5 preto, ze uz v dnesnej dobe uz ide o pomaly umierajuci sibzaner americkych military fimov. Ked sa chcete len po robote s rodinou alebo kamaratmi vychillovat a na chvilu vypnut a nic neriesit, toto je celkom dobra volba. Scenar mohol byt lepsi, dialogy su sem-tam dost detinske, ale myslim si, ze si v ramci svojho subzanru zasluzi 4 z 5.

Top Gun (1986)

Klasika americkych akcnych filmov. Nie je to 4/5 ale ani 3/5, davam tomu 3,5 z 5. Ked chcete vypnut a sa zabavit, nie je nic lepsie ako stary dobry americky akcny film. Americky patriotizmus az tak vo filme neprekaze, lebo je to skor taky cheesy-patrioticky film, ktory definitivne do tohto subzanru military filmov patri. Definitivne sa to da pozeraz viackrat ako taka relaxacka, ked chcete len chillovat a nad nicim moc rozmyslat. Nemusi byt kazdy film Zachrante vojaka Ryana. Dobra oddychovka.

Air: Zrození legendy (2023)

Cas dobre straveny. FIlm bol skvely, ale musim ho porovnat s filmom Tetris, ktory bol podla mna lepsi a dal som mu 5/5 cize pre Air davam 3,5/5, nie je to tak uplne 4/5 ale ani 3/5,, take medzitym. Vyssie hodnotenie davam aj preto, ze konecne mame aj film s hviezdnym obsadenim, ktory nema 2,5 hodiny, co zacina byt zbytocnym hollywoodskym trendom. Film nielen pre sportovych fanusikov, ale pre kazdeho, kto ma rad dramatizacie skutocnych udalosti. Ale je to viac taka feel good konverzacka, ako bolo spomenute a j inych recenziach. Ale definitivne odporucam pozriet si to ako relaxacny film a definitivne odporucam pozriet si aj film Tetris!

Tetris (2023)

Zatial jeden z top filmov roku 2023. Vynikajuce od zaciatku az do konca. Skvele herecke obsadenie a herecke vykony, dobry scenar bez zbytocnej vaty. Nechyba akcia, humor a napinavost. 120 minut ubehlo ako voda. Da sa pozerat aj viackrat.

Pán prstenů: Prsteny moci - Oko (2022) (epizoda) odpad!

Povedal by som, ze tento serial napisali trojrocne deti, ale to by som urazil trojrocne deti. Ale co cakat od ludi, ktori sa podielali na Star Trek: Beyond? Doteraz nepochopim, ako Amazon mohol dat 1 miliardovu francizu do ruk totalnym amaterom, za tie prachy si mohli zohnat najlepsich scenaristov na svete. Ale ti by si asi poznamkami od korporatneho vyboru, ktori tento "serial" napisal, nechceli posramotit reputaciu. A ano, bezdomovci Harfooti s Big Lebowskim, pardom s Gandalfom/not Gandalfom su spat, huraaa! Chudak Celeborn...

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda) odpad!

A potom sopka spravila velke bum-bum! Skoda, ze nezrovnala so zemou celu Stredozem, aby toto trapenie uz konecne skoncilo. Najlepsia cast bola, ked Sauron, pardon Halbrand, skoro vyznal svoju lasku pre Guyladriel - cista poezia!

Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda) odpad!

Numenorska matematika: mame 5 lodi, 1 vybuchla, cize nam zostali 3. Genialne. Ale tak "the sea is always right". Prva seria za 3 epizody skonci a absolutne nic sa nestalo. Akurat vsetci muzi su nekompetentni a Guyladriel ma vzdy pravdu, ale nikto ju nepocuva okrem Saurona, pardon Halbranda. Som rad, ze v tejto epizode sme sa vratili naspat k bezdomovcom Harfootom, ktori z nejakeho dovodu nie su hobiti a otrhany bezdomovec Gandalf/not Gandalf sa pomaly uci rozpravat. Mal som slzy dojatia v ociach.

Pán prstenů: Prsteny moci - Velká vlna (2022) (epizoda) odpad!

WOW, ked Galadriel povedala: "There is a tempest in me!" Tolkien a Shakespeare mozu len zavidiet kvalite dialogov v tejto fan fiction. Ked sa Sauron, pardon, Halbrand spytal, preco ju znova zavreli do cely a ona na to, ze za poburovanie, nemohol som sa spolu so Sauronom, pardon, s Halbrandom prestat smiat. Trikrat bravo scenaristom! Najlepsia vec od vymyslu krajaneho chleba!